Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#1
Tere! Sai siis täna (19.07.2009) vahetatud oma vana masin Alfa Romeo 164 vastu! Autol on peal 3.0l 138kW 12v aga ennem oli 135kW vähemalt nii mulle väideti, see mu esimene Alfa ja ei tea sellest margist midagi :( nii, et jagage oma teadmisi selle mudeli kohta :icon_thumbup:


All on 17-tollised valuveljed millel on peal 225, 45 rehvid. Üks velg tahab nats remonti!
Sees on nahk sisu, vaadata auto vanust siis on see nahk seal ilusti vastu pidanud ja korralik.
Auto on Eestisse tood 2004. aastal
Lisad:
El- peeglid,-istmed, -aknad, jne pea kõik mis võimalik käib elektriga.
Veel on kont, mis ka töötab !

Hetkel vaja ära vahetada õlipump ja uus aku peale ja siis saab näha kas tõõle ültsegi läheb :)

Mingid pildid ka, hiljem tuleb veel
Pilt
Pilt
Pilt

Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#5
Noh loodab hetkel aind õlipump vaja vahetada ja kuna pole varem Alfat omand siis loodan, et on hea masin! Mainks, et ennem oli mul Volvo 850 T5 2.3l 166kW turbo! Ja mudugi tahaks uut rooli, 4 kodaraga ja siis uut käigukangi nuppu!

Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#9
alfade suurimateks vigadeks on hoolimatud omanikud...

kui mõne vanema sakslasega sõidad siin nt ilma mitte midagi vahetamata siis alfaga seda luksust ei ole. Mis läbi on see tuleks ka aegsasti ära vahetada.

Aga siiski mõningad elektroonikaga seotud vead kipuvad olema, andurid-pistikud jne.
Üldiselt on 164 igavesti mõnus preparaat, eriti just pikematel otstel.

edu.ee
155 Q4 / 159 jtdm / Kappa 16vT

Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#10
Viirus32 kirjutas:All on 17-tollised valuveljed millel on peal 225, 45 rehvid. Üks velg tahab nats remonti!

Hetkel vaja ära vahetada õlipump ja uus aku peale ja siis saab näha kas tõõle ültsegi läheb :)
:icon_hi:

veljed peaksid sellel olema niikuinii "valed" (originaalveljed on praegu tõenäoliselt musta aut kastiga 164 all :mrgreen: ) veljesäästmise kindluse mõttes ei hakka rohkemat mainima

Üldiselt aga kui sa pole veel autot tööle pannud, siis ... ma veel õnne ei soovi (edu aga kindlasti)
nimelt tundub see auto olevat üsna pikalt seisnud- ning kui õlipump on ... ära, siis ei ole ka välistatud, et see mootor ilma õlita ringi pole käinud

Viirus32 kirjutas: see mu esimene Alfa ja ei tea sellest margist midagi :( nii, et jagage oma teadmisi selle mudeli kohta :icon_thumbup:
Teadmisi võin vabalt jagada-> ainult küsi, mis Sind huvitab :icon_thumbup:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#12
mõõda velgede poldivahe üle :wink: siis saad aru, milleks need seal on
Viirus32 kirjutas:Esimene küssa oleks see, et kas saab õlipumpa nii vahetada, et mootorit maha ei võta, kuna endal pole sellist kohta
kui ma nüüd täiega puusse ei pane, siis peaks õlipumba saama kätte karteri kaudu (mis aga peaks olema ilusti eemaldatav ilma mootorit maha tõstmata)-> seega kahtlustan, et on võimalik, aga millegipärast kaldun arvama, et see just eriti tore tegevus olema ei saa

Äkki nüüd jätkab keegi, kes V6 mootorit kunagi tükkideks võtnud on :?
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#13
Selle 164 kohta on pikalt http://www.streetrace.org" onclick="window.open(this.href);return false; foorumis juttu.
Ja kui ma selle seal kunagi läbi lugesin siis vist mootorit on sellel autol juba vahetatud ja remonditud.
Pakuti sead autot mulle kevadel 6-7 tuhande eest aga ei pakkunud huvi teades kui kulukas on sellel pillil mootorikallal käia.
Sealt saad ma arvan eelmiste omanike käest ka uurida mis tehti ja mida oleks vaja teha.
Kõike paremat.

Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#14
Alfa166 kirjutas:Selle 164 kohta on pikalt http://www.streetrace.org" onclick="window.open(this.href);return false; foorumis juttu.
Ja kui ma selle seal kunagi läbi lugesin siis vist mootorit on sellel autol juba vahetatud ja remonditud.
Pakuti sead autot mulle kevadel 6-7 tuhande eest aga ei pakkunud huvi teades kui kulukas on sellel pillil mootorikallal käia.
Sealt saad ma arvan eelmiste omanike käest ka uurida mis tehti ja mida oleks vaja teha.
Kõike paremat.
Olen seda juttu seal lugend ja sama tüübi juurest saigi see auto toodud! Präegu ongi peal see uus(vana) mootor ja juba on vaja sellel õlipump vaja ära vahetada, sain kaasa ka vana mootori, et sealt saab mõningaid juppe kui vaja!

Alfa Romeo 164 91a. 3.0l 138kW (Viirus32)

#15
ts kirjutas:Äkki nüüd jätkab keegi, kes V6 mootorit kunagi tükkideks võtnud on :?
Noh, sedand küll, et võin jätkata, aga keegi pole ju siiani veenvalt tõestanud, miks seda neetud õlipumpa üldse vaja vahetada on.... :icon_crazy:
cron