Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#92
zakalwe kirjutas:Ungh...
See kõik oli jube keeruline.

A sa minuga juulis (PUHKUS!) 33 järgi tuled ?
Peab tooma. Kui Hollandist ei saa, siis Itaaliast ikka.

EDIT: BTW, 164 on sõitmiseks ikka sitta kanti mõnus auto. Juhile vähemalt. Isegi Läti teedel. Kui mulle 33 rohkem ei meeldiks, konsidereeriks selle otsimist:)
33 saab ju lähemalt ka, kui Itaaliast, vaata mobile.ee :thumbup: , seal oli isegi päris viisaka hinnaga neid...

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#93
:hi:

karter alt, õlivarda tükk välja, karter tagasi- ja hoolimata pikast seismisest ei tekkinud probleemi 100km maha vurada-> ainus jama oli see, et rool värises ja auto kiuksus veidralt... väljaselgitamsieks siis auto üles, rattad alt, kerge visuaalne ülevaatus ja :shock: üks amordikaussidest oli "kergelt" välja veninud (mis kuradi asja meil teedele laotatakse on arusaamatu-> sügisel oli kauss veel ilusa värvikihi all ning nüüd...) sellele järgnes põhjalikum ülevaatus ja :silent:

Pikk jutt ja palju emotsioone lühidalt kokku võttes-> jäi masin selle koha peale, kus rattad vahetatud said, kuna kauss on nii viimase piiri peal, et masinat liigutada ei julge (164 puhul tähendab läbikukkuv vedru teatavasti seda, et üks ratas on kinni ja kapott saab omale ägeda tuuningu- kuna teed on meil sellised, nagu need on, siis juhtub see tõenäoliselt kui mitte esimese siis hiljemalt neljanda löökauguga)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#94
:mrgreen:

hell jee... jõudsin auto juurde, auto oli juba natuke madalam ühelt nurgalt... vedru oli kausi pea keeru jagu välja venitanud :roll: ja laagri avamisel kukkus sealt välja kuus viimast kuuli :mrgreen:
long story short-> 2 tundi ropendamist (millest üks kulus sobivate tööriistade leidmisele) ja auto nagu päris... (kuna puksipressi kõige olulisem detail oli puudu, siis puksidega tegelen teinekord edasi)

Pilti kah (tähelepanu siis sellele, et kausist ühtegi tükki ära pudenenud pole-> see on lihtsalt veidi veninud)
11185842_823488377700509_738479614_n.jpg
11185842_823488377700509_738479614_n.jpg (118.54 KiB) Vaadatud 6792 korda
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#95
Ilm ei halastanud ja värvitööd jäid kaugemale tulevikku

ÜV läbitud lennult (kaks autot 28 minutit)

KÜLL AGA:
tagasild on 100% uuendatud
kütusepump on uus (tuli välja, et sõitsin mitu aastat liiga suure tootlikkusega pumbaga :roll: ja siis imestasin, miks CO paikasaamine nii keeruline on)
kojameeste mootor+ salongiradikas+ puhur on vahetatud
esisillas on vaja veel sillatala ära katta, siis on seal samuti kõik hästi; sillastend on ees ootel
sidur on olemas, kuid kuna alumine kett on defitsiit, siis ootab ketivahetuse järgi
Pidurid-> sadulad on tehtud, peasilindrit enam ei müüda (rem komplekti sain veidi liiga hilja)-> igatahes veel on vaja peasilinder ära remontida, kettad klotsid välja vahetada ja esimeste rataste juurde minevad torud välja vahetada

ja siis muidugi natuke keretööd :roll:

AH jaa-> kliimapaneeli displei töötab peale kaabli vahetust peaaegu tõrgeteta (kuna piiritust ei müüda, siis sai kontaktid pestud 80% viinaga... ei ole täiesti see ning natuke jäi vist sodi kaabli ja klaasi vahele alles)

Pildid tulevad kriips hiljem
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#96
mitte, et ma mögiseda tahaks, aga ole hea, räägi, miks on laagrit vaja AVADA?
Või on see nagu kuradi 33 oma, kus tõesti on võimalik uusi kuule sinna panna ja vanad ära puhastada?
Ma sellest pildist ei saa liiga täpselt aru selle ehitusest.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#99
niii- pilk kalendrisse... kräpp... auto pole mitu kuud liikunud

mõeldud tehtud-> uks lahti, süüdet... ja aku tühi. Teine aku ja kaablid ning prõnnnnn...... isegi pidurid polnud kinni (muidugi kui vihmale kiskus, siis tõmbas salongi veidi uduseks)

igav auto - midagi ei juhtu (aga kuradi hea on maanteed sõita) :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#100
:hi:

sõidan ja sõidan ja sõidan aga kilomeetreid ei lisandu ja spido näitab kangekaelselt 20km/h :mrgreen: vahel harva muidugi ka rohkem (Tartu otsa näitas 157km kokku) :roll:

siiani ei häirinud (tahho järgi 2500 5 käik 92km/h; 5 käik 2000 73km/h ja 4 käik 2000 55km/h) aga nüüd hakkab vaikselt närvidele käima (vaatad õlivarrast krt 200g õli kadunud-> vaatad odomeetrit paganas- 800 km peale ... ja siis arvutad selle ümber ja leiad, et tegelikult on 1000 km peale 100g õli täiesti OK ...)

Lühidalt- peab vist nädalavahetusel ploki lahti võtma ja kontaktid ära puhastama (arvatavasti on niiskus kuhugi hea koha peale pugenud)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#101
weeee..... jälle midagi kirjutada

sõidan ükspäev Tallinnast välja ja teekaamera hakkab punaselt plinkima :eh: kiiruseks näitas 662 km/h :mrgreen: (164 ja teekaamerad ei sobi üldse hästi kokku :mrgreen: )

ja asja juurde... hommikul (-2 näitas ) tekkis kaasreisijal küsimus, et kas kohvri võib pagassi panna ... no ikka võib- salongist klõps pagass lahti, kodanik haatas keskmisest tulest kinni ja tõmbas... noh teadagi, mis juhtub miinuskraadidega- pagass külmub kinni ja samuti on teada, mis juhtub plastikuga, kui miinuskraadidega sellest kinni võtta ja energiliselt tõmmata - krõpms ja kõik neli kinnitust pudruks :roll: .

Äge...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#102
niii- vahepeal siis auto pea 4 kuud seisnud...

kapott lahti (kõik vedelikud normis), süüde sisse ja tuld (igav auto). Spidomeeter ei näita muidugi ikka veel midagi ja õlirõhu andur mängib kah mäkra ning veidral kombel ei ole paranenud ka kolisev veepump ning termostaat.

küll aga jäi kehva koha peale seisma (kuna päike paistis peale, siis on üks lakikahjutus veel tekkinud)... ning kapoti alla on roostet tekkinud (ja mis seal salata- mitte just eriti vähe... ometi ei jäänud justnagu soolasena seisma... eks nädalavahetusel vaatab täpsemalt, mis kuradimase jama seal on)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#103
ts kirjutas::mrgreen:

hell jee... jõudsin auto juurde, auto oli juba natuke madalam ühelt nurgalt... vedru oli kausi pea keeru jagu välja venitanud :roll: ja laagri avamisel kukkus sealt välja kuus viimast kuuli :mrgreen:
long story short-> 2 tundi ropendamist (millest üks kulus sobivate tööriistade leidmisele) ja auto nagu päris... (kuna puksipressi kõige olulisem detail oli puudu, siis puksidega tegelen teinekord edasi)

Pilti kah (tähelepanu siis sellele, et kausist ühtegi tükki ära pudenenud pole-> see on lihtsalt veidi veninud)
11185842_823488377700509_738479614_n.jpg

VOL2-> teine pool, mis eelmine aasta vahetamata jäi (kuna tükki reaalselt mitte-kui-kuradi kuskilt sel hetkel saada ei olnud) tegi täna kiiiks ja sirutas end ringi peal ilusti alumise lõpuni välja. Veider on see, et kui rehve vahetasin, siis ei paistnud üldse mingit jama seal. Homme ehk ilm lubab ning saab vaadata, mis sellega veel kaasa läks.

Positiivse poole pealt-> see masin pole kunagi varem puksiiril liikunud... ja rehv koopas on 164 väga sportliku välimusega... ja muidugi see, et ringil ei olnud kiirus suur ning alla andis alumine kauss-> allapoole jääb oluliselt vähem miljonirahaseid detaile ette, kui ülespoole

ah jaa- vahepeal sai natuke veel nikerdatud kah... uus (vana) tiib, uus (vana) liist, uued (vanad) tagatuled (koos enamiku pirnidega- taaskord selgus, et vana kooli tuledes kasutatakse pirne, mida igas punktis koha pealt osta ei saa...).
Nüüd siis ootel veel hulk tööd ja värv (ning tänase kogemuse pealt- sillatalad tuleb tõenäoliselt mõlemad täielikult ära uuendada). Lisaks siis nipetnäpet nagu amordikausid, termostaat, veepump ja veel veidi nänni (mille jaoks vist on mõistlikum minna Saksamaale, need OKP letist ära osta ja siis kuskilt lähedaselt platsilt mingi sobiv 156 SW leida ja tagasi vurada ... kõlab üha enam nagu hädavajalik plaan).

Põhi ja karbid aga on jätkuvalt ausad ... probleem paistab olevat tsinkimata detailide ja meie suurepärase teehooldusega...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#104
Weeee..... garaazis leidus pre FL püstak (tugevas roostes aga vähemalt ühes tükis)... auto on küll 4cm ühelt poolt kõrgem, kuid kannatab ehk niikaua kuniks Saksamaalt tükid saab
tuuning:
ringil.jpg
ringil.jpg (28.9 KiB) Vaadatud 6126 korda
ja põhjus
all.jpg
all.jpg (48.99 KiB) Vaadatud 6126 korda
maas.jpg
maas.jpg (56.81 KiB) Vaadatud 6126 korda
pisikese uuringu tulemusena- peaks saama tükke vist ka lähemalt (amordid ja vedrud on huvitaval kombel korras... kuigi mingil põhjusel tiirleb peas mõte, et peaks madaldusvedrud muretsema... ja kogu ringi ära uuendama...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#105
Vahepeal juhtus siis nii, et summuti sai uuendatud, stange värvitud, peeglid värvitud, esiklaas vahetatud ja täna ülevaatusel vaatas ülevaataja pika pilguga ja tõdes, et auto läheb iga aastaga aina paremaks... heitgaaside kohta öeldi, et parem kui uus :)

Stendil läks pikalt aega, et üldse mingit näitu hc ja co lahtrisse leida ...

Nyyd siis veidi lakki ja veel veidi värvi kerele ja põhi puhtaks ning uus mastiks peale...

Tehnilisest poolest on jäänud veel vaid sidur ja ketid ...

Pildid tulevad veidi hiljem
Tegelikult ma olen normaalne....