:: Alfa Romeo 155 Q4:: 1992a :: K.Kotkas ::

#62
Pihustite koha pealt võin ma öelda, et minu autol sai tõmmatud 342hj originaal 384cc pihustiga. Walbro 255lph pump ja suts tõstetud kütuserõhk garanteeris 12.5 segu enne piirajat 1.3bar boostiga GT2860RS turboga... ei saa pihusti otsa veel 230hj juures midagi :wink:

Piggyback ei ole nüüd küll hea variant :S Pigem siis juba progetav aju ala VEMS. Samuti sõitsin mina Evocarsi chipiga mis stock autol lubab 240hj ja 1.45bar boosti. Sama softi on saada ka 155 Q4. See originaal turbo peaks porditud kaane, vaba summuti ja parema cooleriga lubama 270hj küll.
Brera 3.6 Q4

:: Alfa Romeo 155 Q4:: 1992a :: K.Kotkas ::

#63
arvatavasti leidsin üles, miks pill kokku lendas - ülemise tasakaalustus võilli tugisaales on sees konkreetne künnimaa. Midagi on õlikanalist lennanud sinna vahele ja võlli kinni kiilunud mistõttu on toimunud siis edaspidine häving - rihm purunes ja võttis endaga kaasa ka hammasrihma.



Igatahes, peale jaani piltotisse taas üks 8 eurone tellimus üles ja seekord super ekspresss kiiurusele ..



Pilte ei teinud, kuid hetkel on paigas väntvõll ja mõlemad otsakaaned, vahetatud enamus simmekatest, puhutud läbi ka kõik õlikanalid.





Teadmiseks veel, et kui mingi deetail käib klaaskuulpritsis, siis tuleb teda pärast hoolikalt puhastada peenike klaasitolm poeb igale poole.
Noh eks neid 155 mudeleid mõned on. Mõnede arust liiga mitu. Vähem kui TS -il. Lootust on.

:: Alfa Romeo 155 Q4:: 1992a :: K.Kotkas ::

#64
Oi, Pilot Motorsi ees müts maha:


From: Kristjan Kotkas (4x4.ee) [mailto:kotkas@4x4.ee]
Sent: Thursday, June 26, 2008 11:10 AM
To: Pilot Motors OÜ
Subject: Re: varuosapäring

Tellin: bla bla bla
ja juba järgmisel päeval:
Subject: RE: varuosapäring
Date: Fri, 27 Jun 2008 17:27:01 +0300
From: Pilot Motors OÜ <teenindus@pilotmotors.ee>
To: 'Kristjan Kotkas (4x4.ee)' <kotkas@4x4.ee>

Asjad kohal


See, härrased, on klienditeenendus!





Nüüd aga sitt lugu on see, et ma sõidan itaaliasse minema ... :)



PS. See foorumi konf tõesti imeb vilinal.

:: Alfa Romeo 155 Q4:: 1992a :: K.Kotkas ::

#65
Nonii... Jupid rõõmsalt käes, asusin asju vahetama.



Probleemne ülemise tasakaalustusvõlli puks:


Pilt


teine vaade


Pilt


Ma päriselt ei mõista, mis sellise jama sinna tekitada suutis. Kahtlustan, et see on seal sünnist saati. Mõmin saalis.



Üllatused aga sellega ei piirdunud. Tellisin kataloogi järgi osa, sain selle osa, mille tellisin, võtsin vana osa välja, seal on sama kood peal AGA - see tõbras EI SOBI. on teine pea kümnendiku paksem, kui originaal. Arusaamatu.



Mõtete puhastamiseks otsustan vahetada kepsupuksid, need ka uued. ... Üllatus üllatus ka need ei sobi. HÄMMING.



Okei, võtan ette kolmanda töö, mis seekord õnnestub - teen kolvirõngad parajaks


Pilt




Mul on teooria, mis moodi see asi kokku peaks käima tegelikult. Vana puks lüüakse välja ja siis puuritakse need puksid üle, täpselt õigesse mõõtu. See küll kõlab absurdselt, kui vaadates originaalpukside viimistlust ei tule mul ühtegi paremat mõtet. Ühtlasi ma tean suht kindlalt, et fiati grupis on kõigil autodel kepsusõrm 22mm seega 21.54 ei saa olla õige mõõt vaid pigem toorik.



Hämming igatahes



A muudes uudistes on nüüd alfa ametlikult armuke, sest ma olen ametlikult nüüd abielus.
Noh eks neid 155 mudeleid mõned on. Mõnede arust liiga mitu. Vähem kui TS -il. Lootust on.

:: Alfa Romeo 155 Q4:: 1992a :: K.Kotkas ::

#67
Mul on ikka vedanud alfade elektriga. Tänasesse päeva mahtus valvesignalisatsiooni eemaldamine ja nina lammutus.



Elektritööd olid "hurmavad" Selline vaade kapoti ja juhiukse juurest


Pilt




Ja selline paistab mootoriruumist




Pilt


Mõnus aga on see, et autol puudub rooste! võtsin logarid lahti, eemaldasin intercooleri sarnase asja.


Pilt


Pilotist kinnitati ka minu arvamus, et ma pean vähe hõõritsat oma puksidele näitama, seega ka see asi tegemisel nüüd.
Noh eks neid 155 mudeleid mõned on. Mõnede arust liiga mitu. Vähem kui TS -il. Lootust on.

:: Alfa Romeo 155 Q4:: 1992a :: K.Kotkas ::

#69
weeh Laiskus, LAISKUS..



Okei. midagi ma tegin. panin generaatori kokku (jee tubli)


Pilt


Tegelt oli põhjus selles, et reorganiseerisime garaazi, (loe: koristasime) tassisime mingit kama minema prügimäele 2 chevy kastitäit ja ikka on kola palju veel.



Hetke seis on trööstitu:
Pilt




Aga muidu garaaz hakkab taas looma


Pilt
Noh eks neid 155 mudeleid mõned on. Mõnede arust liiga mitu. Vähem kui TS -il. Lootust on.

:: Alfa Romeo 155 Q4:: 1992a :: K.Kotkas ::

#75
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Esmaspäeval vast kenad onud tõukuris lõpetavad selle, mida ma ise ei suuda teha - mul lihtsalt pole neid klapiseibe.

Muu on nagu juba enam vähem

ah jaa... garaazi koristasin ka ära. sodi alt ilmus välja tsikkel, mis vajab putitamist. Kellegil suzuki 600F plastikuid pole vormi võtmiseks laenata ?
Noh eks neid 155 mudeleid mõned on. Mõnede arust liiga mitu. Vähem kui TS -il. Lootust on.
cron