Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#1
Nõndamoodi siis. Eile õhtul sai siis õue peale pikaaegne unelm, Alfa Romeo 156.
Kapi alfist on oldud juba aastaid, kuid alati on midagi vahele tulnud ( kaine mõistus ? ) ja plaan auto24.ee sirvimisega piirdunud.
Mingi hetk sai aga tõsisemalt uue sõiduvahendi soetamine taas plaani võetud ja vahepeal sai kaalutud nii Volvosid ( V70), Mersusid ( C-klass), Forde ( Focus ) ja japunnide toodangut, kuid ühel hetkel jäi kaalukausile ainult üks nimi. Juhindudes mõttest "unistused on täitmiseks " sai selgeks, et aeg Alfistiks saada on nüüd ja praegu käes ning lõpuks ometi on siia foorumi asja ka muuks, kui teiste kaunitaride piilumiseks. :icon_thumbup:

Südameks 2 liitrine twin spark (114 kw), värvilt hõbe, kastilt manuaal, seest must nahk.

Poest ma autot ei ostnud, seega köhatamise kohtadeks hetkel jupsiv kesklukk, kundepoolne salongiventikas vilistab, salongituledest põleb vaid üks ja eks mõni roostetäpp ja kriimustus värvil siin seal kah, kuid üldmuljet ei sega. Mis kõige tähtsam, tehnika toimib kenasti ja mootor laulab harmoonilist viit...


Kuna kevad ikka kummi venitab, siis paremat sorti fotosessioon toimub, kui rohi rohetab ja lumeraip tulevat detsembrit ootab. Mõni klõps telefonist :
Pilt
Pilt
Pilt
Alfas are for nice people...

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#6
Esimene elektroonika kotermann likvideeritud - kesklukustus otsustas oma põhifunktsiooni mitte täita, kuid tänuväärsete oskustega meeste abil asi ilus. Kuhu nüüd :thinking: ...
Salongipirnide kallale ehk ? Ja makk sisse vaja panna, närune ilm ja garaazi puudumise tõttu lükkan töö ilmselt plusskraadide aega. Senikaua peaks vana ratsu ülevaatuskõlbeliseks tegema ja müüki lükkama, kel mõnedsajad eurod üle ja soovi kirsipunase Orioni järgi ,siis andke teada ! :D
Alfas are for nice people...

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#7
makil peaks olema viisakalt ISO ühendused- kättevõtmise asi rohkem,

pirnid- ära jumala eest külmaga kallale kipu... pirnide alune plast on miinus kaheksaga nagu parafiin- väike kõks ja tükid taga :mrgreen:

mmmm... 8) kirsipunane Orion... [said no man ever]
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#8
Niisiis pirne ei hakka torkima hetkel, elab ka nendeta. Esimesed alfismid ka kogetud - otsin mina kapote alt üht lahmakat paaki, kuhu klaasipesuvedeliku valada. Mida pole seda pole ! Võimendite potsikud, õli, paisupaak aga kus see siis ? Tuleb välja, et tosooli paagi all ! :duh: Paagiavaus imeväike, 5L kanistrist valades on terve mootorialune löga täis ja vajalik märjuke enamjaolt raisus, seega lehtri käeulatusest puudumisel sai siis pooleliitrisse fantapudelisse ringi timmitud kraam :D
PS ! Käivitus isendil hetkel mitte kõige sujuvam, esimese korraga tihti nagu ei võtagi starterit järgi, korra 0 tagasi, uuesti lõppu, nõks tagasi ja siis läheb ilusti. Proovitud nii sooja kui külma mootoriga. Eelmise omaniku õpetussõnu algul oodata kuni kütet peale jookseb märgutule kustumiseni on nagu järgitud, kuid ikka kipub vahest esimesel korral tõrkuma :icon_crazy:
Märgutule pilt ( kohe 8 järgi) :
Pilt
Alfas are for nice people...

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#9
Klaasipesuvett õpid varsti sedasi valama, et mitte üks tilk raisku ei lähe (ükskõik milline see tuul ka parasjagu pole) :mrgreen:

Kui starterit järgi ei võta, siis kütuse peale tulemisega pole seal pistmist. Pigem pakuks kehva starteri massi või veits ikaldanud starteri tõmbereleed. :thinking: Mootoritule koht jäi nüüd natuke segaseks. Kui põleb, mine diagnosti, saad tõenäoliselt targemaks (TRK, Pilot).

PS. Jube tuttava numbriga auto... Ei mäleta ainult, kas see auto on siin foorumis juba mõned aastad tagasi figureerinud või on see mul lihtsalt kunagi pidevalt kusagil linna peal ette jäänud :thinking:

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#11
Eelnevalt on siin foorumis masin figureerinud kasutaja taurtzi nime all, aastaid tükki 3 tagasi. Viimane omanik sõitis 2aastat Pärnus ja siia linna jääb ta ka praegu.
Seega lahke diagnosti pakkumine vist on liialt kaugel, kuid peaksin leidma siit ka vastava koha.
Alfas are for nice people...

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#12
Naljakas on see et kui ma panen ka süüte sisse siis samamoodi armatuur tulesid täis. Mina aga pean ootama eelsüüteküünla tule kustumist ja panen auto probleemiteta käima.
Tulukesed armatuuris sulle küll jah midagi ei anna kui ainult kustuvad ära. Starter peaks keerlema ka siis probleemideta kui näiteks keerad võtit kohe lõpuni välja. et ei oota ühtegi tulukest ära.



Edu Sõidukiga!

Edit: Tuttav tunne selle klaasipesuvedelikuga. oma esimese 156-ga oli mul sama Hämming, ning hea oli et siis olin kodu juures, hyppasin korra tuppa, tegin väikse googleduse ja leitud ta oligi. pildi peal, ja juba järgmisena leidsin ka auto juures ta üles :P

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#13
Nädalavahetusel sai isukalt maanteel kilomeetreid mõõdetud. Pure Joy ! :guitar:
Kojamehed tuleb ruttu ruttu välja vahetada, nende päevad on loetud. Esiklaas on ka omajagu kriime täis ja vastu päikest sõites paistavad nad eriti hästi kätte. Kas siin aitab poleerimistöö ?
Kui siiamaani olen neisse originaalvelgedesse mis praegu all kerge skepsisega suhtunud, siis nüüd on täitsa meeldima hakanud ja sobivad soliidselt hõbedase autoga kokku. Kunagi tulevikus muidugi mõte midagi "jämedamat" alla pista, kuid sellega on aega ja 16" mitte rohkem.

Isu paar pilti lisada täna.
PS ! Mis saab olla parem, kui köögiaknast hommikukohvi juua ja õuele taritud itaalia kunsttükki silmitseda :P
Pilt
Pilt
Pilt
Alfas are for nice people...

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#14
Paari vajaliku detaili võrra rikkam tänu kasutajale tarts111. :thanksspin:
Kui nüüd haigusetont maha jätab siis vabal hetkel kruvin rihmade kaitseks plastiku külge ja pagass saab uuema logo. Kosmeetika, kosmeetika...
Alfas are for nice people...

Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#15
Lumi läinud ja kevadpäike kõrgel sai suurem autopesu ette võetud ja pühapäeva pärastlõuna kuluski sellele ajaviitele. Masin peaks nüüd paar kilo kergem küll olema arvestades seda pigikogust mis sealt maha hakkas nirisema peale esimese eemaldikihi peale pritsimist. Kangematesse kohtadesse tuli seda rohkem, kui üks kord pihustada ja eelmisel omanikul vist kõvemat pesu ei olnud aega teha viimasel ajal, seda paska tundus olema seal vähemalt aasta jagu. Võimalik, et norin kuna tööbussiga harjunud ikka kuu - kahe tagant korraliku pesu tegema :wink:
Esiklaasiga on kojamehed 1-0 teinud, vastu päikest sõita on pilt kriimudest üsna kirju, ideaalis tuleb mingi aeg selle vahetus ette võtta( Ootaks suurema kivi ära enne :D )

Kohustuslik multimeedia :
Pilt


Pilt

Pilt

Vanamehe porine garaazilill taustaks :D
Pilt

PS ! Kummaline seik ka täna liiklusest : Kulgen mõnusas rütmis 95km/h mööda sirget maanteed ja peeglisse ilmub mingisugune audi. Uuem ja kupee. S5 ? Ei tea mina nende kuradite marke, seda nägin, et ta S oli , kui mööda sõitis. Näitas viisakalt suunda ja selle järgi ka ohukaid. :icon_hi: Mõtlesin, et mis kurat ? Midagi nagu järgi ei lohise, tuled põlevad, tuttav ka nagu ei olnud ja pikk sirge ees ja taga et nagu märku möödasõiduks ka ma ei andnud. Enesekergendamispausi järel tegin tiiru ümber auto - häda ei keskit.
Jäigi teadmata, millest see kiiduavaldus siis. "Tänan, et kiirendama ei hakanud" või " Hei, vägev Alfa :icon_thumbup: " ?
Alfas are for nice people...