Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#1
Ilmselt siis teine sünd.. Auto ajalugu uurides avastasin, et see masin on varemgi foorumis kajastatud olnud, nimelt kasutaja keremeister poolt. :) Kui öigesti mäletan siis müüs ta auto 2009 maha, liikus siis Tartust Tallinnasse(avastasin vin päringu järgi) ja hiljem Haapsallu kust ma selle ka ostsin. Auto nüüd siis Hiiumaal :D Enam kaugemale vist ei saa..
Arvestades varasemalt foorumis nähtut ja nüüd ostuhetke siis võib öelda, et auto palju üle elanud :cry: Teha on küll palju aga miski pole võimatu! ;)

Ostes olin ikka kuulnud jutte ja eelarvamusi alfade kohta.. enam ei nõustu vähemalt pooltega nendest! Enamgi kui rahul! Autot ostes olin valmistunud ikka hullemaks, need elektrisüsteemid, veermik, hirmkallid osad jne. Nüüdseks( omanud alfat üle kahe kuu) võin julgelt öelda, et mu eelmise auto BMW ülalpidamiskulud olid hullemad :D

Autost
2,0 TS 114 kw
manuaal
el. aknad 4x
el. istmed (riidest ja ilma mäludeta kahjuks)
xenon lähituled
navi puudu
autotel. puudu

Kohesed vead... ostes oli juba puudu salongi ventilaator( oli maha põlenud), esimesed rehvid ei kõlbanud isegi slikkideks, esimene vasak vedru pooleks, vasak tag. uks ei tule lahti, el. aknad ei tööta va. juhi oma, kojamehed enamgi kui viimasel piiril, käsipiduri trossid kinni, sillaosad enamus läbi jne...
Esimesed kapriisid ilmnesid peale kuud aega kui üht äkki kadusid ära suunatule indikaatorid. Peale nv-d seismist istusin autosse, tundsin huvitavat kärsahaisu ja ilmnes, et suunatuled ei tööta enam üldse. Väike külastuskäik elektriku juurde(töötab 100m kodust :D ) ning probleemiks vigane kelladeplokk, mis oli kaitsmed läbi põletanud.

Tänaseks vahetatud/parandatud: Salongi ventilaator, salongi filter, õhu filter, uued kojamehed, uued rehvid, käsipiduri trossid, esimene vasak vedru, külje suunatuled( mis olid puudu).

Aga üldine mulje on ikkagi enamgi kui vägev! :D

Mõned pildid ka siis..

Pilt


Pilt


Pilt


Üks random ka ilusast päevast :D

Pilt
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#3
Muretuid kilomeetreid! Einoh, kadagade vahel näeb teine täitsa ilus välja. Ja Alfade importimisest Hiiumaale, see pole mitte paha mõte. Mo GTV oo ka see Iidlane nigu (paberite järgi), olgugi, et pole kordagi sinna oma ratast tõstnt.
Viimati muutis metz, 25 Nov 2013, 10:48, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Pilt

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#4
albertini kirjutas:Edu ja jaksu. Hiidlastele kuluks alfakultuuri import ära küll. Kas masin Käina kandis või mujal ?
Paar alfat ikka leidub siin, Minu oma peaks olema neljas kui ei eksi :D auto asub kärdla kandis.
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#6
Slicer kirjutas:Edu ja jaksu, selle ilusa 166 taastamisel.
Selliseid isendeid tuleks säilitada niipalju kui vähegi jõud peale hakkab. :hi:
Tänud! Eks annan oma parima :)
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#7
Vahepealsetest tegemistest paar pilti ka..

Pilt


Pilt


Kuna kriipse-kraapse jagub üle auto ning lakk ka tuhmiks muutunud, otsustasin poleerimisega asja parandada. Tulemus on ilus aga värvimisest see ikkagi ei päästa.

Pilt

Pilt


Pilt
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#8
Birthday present! :D

Pilt


Nimelt siis uued alumised- ja ülemised õõtsad ning uued tagumised stabika kondid(esimesed on varasemalt vahetatud).Reedel peaks siis õnnestuma need ka ära vahetada.

Kuna ikka leidub neid inimesi kes tagurdada ei oska siis tulemuseks on mõlkis parempoolne esimene poritiib :cry: Aga pole hullu, uus juba olemas!

Pilt

Pilt


Lammutasin käetoe ka laiali, et sellele uus nahk peale panna. Aga tõsime katsumus oli ikka, sest mõni vares oli pehmenduse selle plaadi külge kinni liiminud :shock: Õnneks sain ikka tervelt kätte ning järgmine nädal peaks juba selle uuena tagasi saama. Ahjaa, huvitav avastus asja juures oli see, et käetoe sisse on suurelt pressitud Audi ja Germany :D Kuigi ometi on ju originaal tugi...

Külge läksid ka uued kapoti amordid ja bensiini kork :D
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#9
:beaver:

lihtsalt muu seas mainin, et mul on originaalistmete all originaalmootorid, kuhu on suurelt SAAB peale kirjutatud aga ma ei lase ennast sellest eriti häirida
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#11
Vot see oli alles üllatus! :shock: Oli tõesti viimane aeg need õõtsad ära vahetada..

Pilt


Nüüd siis õnneks kõik õõtsad vahetatud, uued tagumised stabika kondid, sild paika reguleeritud( rool nüüd hulga kergem!) ja ka uued talverehvid alla pandud. :)
Deem.. sõidumugavus tõusis ikka märgatavalt, 10+ :thumbup:

See kuu veel ÜV vaja edukalt läbida ja kui see tehtud siis peaks esialgu ring peal olema ;)
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#14
Ma olen kindel, et seda on mitu korda värvitud! 2008 aasta kasutaja keremeister poolt ja 2012 on keegi ka kindlasti seda värvinud(mitte üleni muidugi).

Ja see kuu läheb minu käes värvimisse ;)
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#15
No nii.. ÜV edukalt ja kiirelt läbitud, masin täiesti korras! Ilmnes ainult üks suur viga.. suunatule pirnid olid valgeks muutunud :D
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D
cron