Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#31
Mõtlesin, et ajan tolmuimeja kurjaks ja teen auto seest enamvähem viisakaks. Üksiti viskasin kummimatid välja mis on küll hetkel igati asjakohased aaaaaga ei kannata ma neid silmaotsaski. Teatsin, et seal all mingisugused hallid matid omakorda ja plaan oli asjalikumad mustad tekstiilist otsida...aga vahi naltsi, juhi kummimati alt tuli välja miskit sellist
Pilt

image hosting 10mb limit
Tundub, et terve ring siis originaal matte.

Kuna mind isiklikult ajavad tõmblema auto teemad kus pole ühtegi pilti sisust siis üks pooletoobine pilt sisust
Pilt

image hosting free

Mitmetel 156-tel näinud, et kaasõitja poolne airbag-i kate irvitab...bag ise sees. Kas see võib olla põhjuseks miks eriti õrnalt bag-i tuli kumab...noo nii õrnalt, et eriti ei hakka silmagi. Seda väga ei usu, et tegelt tuluke põleb nagu kuuse ehe aga keegi teibi peale pistnud ja nüüd kumab.
Pilt

images upload
Sellele irvitamisele mingit head rohtu on? Surumisest kasu pole.
Kütte seieri valgustus andis saba, kui varem aitas soliidne patsutamine või siis mingi kõksu andmine siis nüüd ei miskit. Auto võiks mõista, et seda näidikut ei pea pimedas hoidma kuna minule üllatusena see osuti ei taha üldse kukkuda...nagu tegelt palju see 114kw mootor tarbib...üli lust on nii sõita juu :D

Aga täna õhtul oli asja garaazi. Sõidan sõidan ja peas kiidan kui vahva ja õko ikka see 156 on kui järsku käis mingi plinn ja järgnes rehvi hõõrdumine, esimese asjana mõtlesin, et jeah rehv sai otsa kuid ei...kõik olid ilusti terved. Ajasin auto siis garaazi ja hakkasin tungi otsima ja nooo pole terve garaazi peale ühtegi hüdro tunksi ja pole pagasis ka tunksi. Lõpuks läks jaguar xk8 oma käiku mis tundus põhimõtelt samasugune nagu alfal peaks olema. Loomulikult esimese pauguga suutsin tungi jälle läbi põhja keerata :clap: edaspidi tean, et selleks tarbeks peab jupp lauda kaasas olema. Lõpuks kui taga ratta õhku sain sai selgeks järgneb kurb tõsiasi
Pilt

image sharing sites
Ühesõnaga vedru alumine taldrik on lahti. Jaaaa nii sai minust mõneks ajaks jalamees... fik yeah.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#32
Tea, see irvitamine on vist jah mingi gloaalsem teema, mul irvitab ka. Ja 147-l samamoodi. Ega ta vabatahtlikult sinna tagasi lähe küll, isegi proovinud. Aga see vist on rohkem selline esteetilise elamuse küsimus.

Mai tea palju ta tarbib, alla 10 ikka. Tundub vähemalt nii. Ja noh, nagu öeldakse, depends on the reference point. Sisuliselt võlgu sõitva diisli pealt tulles näib konkreetse bensuka kulu ikka sitta kanti suur:)

Äge, saad amorti vahetada. AGA. Kuldreegel: ALATI pane tung kuskile silla/tala alla, mitte pleki alla, kui põhja sisse õhuauke ei taha. Esisillas on täiesti olemas kohti selleks.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#34
:mrgreen:

võtad võtme ja padrunikomplekti (ja haamri ning torni ja relaka ) ning hakkad alt harutama (ostad enne juurde ka stabikakondi)

Lahti tuleb lasta umbes 4 mutrit ja peale seda lõigata, kuumutada, määrida kangutada jne umbes 1h ning pärast seda peaks amort käes olema... tehtud suvel ilusa ilma ja paari õllega... kehva ilmaga läheb arvatavasti isegi vähem :thumbup:

Midagi hullu ei ole- lihtsalt alumine pikk polt on tavaliselt absoluutselt kinni (nikerdamisega saab selle sealt kätte)

MUIDUGi kohustuslikus korras-> kõik rippuma jäävad detailid tuleb ilusti fikseerida
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#36
Minevikust minu koigil 3 alfa 156 mida omanud olen on see airbagi katte olnud ebamaaraselt,ühks masin oli kunagi ette laksu saanudja ja armatuur oli nihkes.Jargmise omaniku kaes sai auto uuesti ette pauku ja pati ei avanenud.Peale seda ta lihtsalt viskas patja valja ja liimis korralikult katte peale.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#38
Niih, amort all ja kõik ilusti kinni...tagasi paneks oli tegelt lihtsam ja kiirem kui arvasin, ilmselt eile oli õhtuks koblakas ees ja ei viitsinud süveneda enam. Igatahes pärast tööriistade kokku kogumine ja tolmu ja roostehunniku kokku harjamine võttis rohkem aega kui tagasi instal :D
Tänud Jan1-le kelle riiulist tuli amort ja veits juhendamist.
Üritasin võtmega kesklukustust ka tööle saada aga miskit on jamati. Kuna võtmel polnud kummi nuppu sai ka see Jan1 tellitud...nüüd võti koos ja kaks varijanti...kas võti ei tee midagi või siis heastpeast hakkab tuluke korralikult vilkuma ja uksi lahti kinni lukustama. ilmselt ai selles, et võtme korpus ei püsi korralikult koos ja mingi klemmiga on kehv ühendus...ja minu võtmel pole ühtegi mini kruvi märgi all ega kuskil mujal olnud mittekunagi, et peab mingi muu viisi leidma kuidas kaks korpust korralikult kinni saaks.
Uuel nädalal astun almelost ka läbi ja uurin millise hinnaga uued küljekarbid tuleksid.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#39
hämmastav... ju siis keegi oli Sul kunagi tagaamorti torkinud :thumbup:

tagasipanek on nohu jah :roll:

küljekarpide osas- välimised karbid ca 35.- tükist (kokku on ühel poolel kaks tükki- esimene päris karbi moodi asi ja tagumine, mis tiivaääreni läheb), sisemisi karpe pole veel suutnud leida... tavaliselt aga on just need, mis vahetust vajavad... pluss põhi muidugi :crazy:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#40
Palju õnne "karpide" puhul, eelmine talv see läbi elatud.

Üks asi on karbid leida, piisava rahapaki puhul kindlasti leiab. Aga leia sa keegi, kes selle töö ära teeb. Lisaks ts tähelepanek- kui juba karbid kutud, siis ka põhi. Mina sain Janolt karbid koos põhjaga, lõikati autolt pmst relakaga välja ja keevitati kõik uus. Selline töö, millele isegi keegi hinda ei öelnud (kindlustuse pampereid on lihtsam töökodadel vahetada) . Lõpuks isa koos oma sõbraga, kellega nad vanamasinaid taastavad, tegid selle töö oma garaažis ära.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#41
Et siis kere on kuluosa 156-el :D
Ma sügavamale põhjaalla pole julgenud veel vaadata...paneb mõtlema selle töö mõtekuses.
Võimalik, et mingeid pulkasi on eelnevalt sillas vahetatud, et "lihtsamalt" lahti tuli...samas kolm kõverat silmusvõtit ja puruks haamer :D
Kõik mis lahti käis sai korralikult sisse määritud, et vajadusel oleks tulevikus lihtsam.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#42
Kusjuures ma käisin ka talvel kõik nurgad üle, uued vedrud, vahetamist vajavad puksid jne. Ja jama oli ainult 1 poldiga.
Ma olin juba valmis relakaks ja gaasikeevituseks jne... Aga võta näpust.

Aga kõik on tasakaalus, kere roostetab ära, sillad ei roosteta ära = kuldne kesktee :mrgreen:
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#43
Alati pean lugu inimestest kes küljekarpide taastamise ette võtavad. Enamus jutust kaugemale ei jõua ja hiljem paneb auto müüki. Kindlasti tasub seda teha ainult juhul kui põhi korralik või varustus sõidukil eriline. Muul juhul kaob asjal mõte. Aga tubli, et seda mõtet kaalud. Mina näiteks ostsin paar päeva tagasi mootoririkkega 1997a. 156 ja just roosteta kere pärast. Mootorit on alati võtta, aga orig. olekus esimese vl. aasta korralikku kere naljalt ei leia.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#44
Kehv pilt võibolla aga vana ja uus siis kõrvuti
Pilt

screen capture freeware
Ja viga ei kadunud...vent ikka tööle ei hakka. Järgmisena vahetab radika siis ära mis peaks lahendama selle jama.
Hetkel pendeldab see näidik ikka 88kraadi ja 80 kraadi vahel ja peab mingi 20km-i ennem sõitma kui peaks üle 90 tõusma....seega tööle sõit ja pärast koju sõit ei tekita probleeme.Jätkuvalt releest juhe otse keresse ja vahel lüliti mis salongi veetud :D Samas kui radikas on piiksus siis ega sellest vendikast üksi vist ei piisa, et mootoril hea oleks?