Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#46
Ei viitsinud garaazist jaguarit välja ajada seega pidin leppima mustika keskuse sise parklaga. Kiirelt sai vahetatud katkine udukas...mõnus, 3 minutit tööd ja olemas. Stange alumist võre ei viitsinud vahetama hakata seega ootab ka see oma korda. Võre ja udukas pärinevad taas Jan1 riiulist...suured tänud talle.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#47
Niih. Pühadel sai väike 900km trip tehtud ning muud ei miskit kui, et esimese miinusega külmus kässar kinni...kummi haamrit ja 13 võtmega auto alla roomamist ja sai lahti uuesti kuid lolli peaga sai se mingipäev uuesti õrnalt peale sikutatud kuid õnneks tuli maha. Peab veits ennem sättima kui uuesti kasutada julgeb. Sai ka põlvas olles autole juhe taha visatud kuid iseasi kui pädev see delphi 150 või misiganes jeebei seade on...minu kardetud vändaanduri tõbi ei näidanud kuid ainus mis näitas oli, et lamda andur pidi valesti lugema ja süüde veits vale. Ei teagi kas hakata andurit vahetama sest kuidagi nagu see viga välja ennast muudmoodi ei näita...kütet nuusutab ja edasi käib lõbusalt. Eriliselt pole enam pöörete kõikumist esinenud peale värskema aku peale istutamist kuid mingiks hetkeks tekkis kui oli väljas ilma muutus...mingi alfaloogiline värk. Käima läks ka senini ilusti kuid viimased 4 päeva tuli korduvalt käiata, et käima saaks kuid see viga kadus kui panin paagi pilgeni täis :D
Esiklaasi suutsin mõra saada oma lollusega...oli vaja kruvikaga akna plastikaluse vahel sudida . Soojaks läheb jube kiirelt ja päris mõnus on isegi ms rehviga libedaid teid läbida...kes teab siis jüri ja assaku vahel pole just hea teehoole. Alfaloogiline on ka see, et mida külmemaks läks seda paremini hakkas ukse lukk tööle...enne pidi sudima, et ust avada kuid nüüd töötab nagu peab ja juhiukse välislingi nupp ei kiilu ka enam kinni.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#50
Niih... naine käi sõitmas ja kurtis, et rool raskem kui vaz 2101hel ja lampi keset sõitu. Õhtul uurides vaatasin, et paak jumalast kuival. Kallasin ilusti paagi uuesti täis ja kõigepealt pidi jälle rõvedalt palju käiama, et auto tööle läheks ja kui läks ei läinud rool ikka kergemaks....vups autost välja ja mida mida, eest vasakultvalgub kenakesti punakat vahust vedeliku, samalajal on kuulda,et seda lausa pritsib kuskilt välja kuniks oli paak uuesti kuiv. Kuna liiga puhtad ja heledad riided olid seljas ei hakanud koperativi ees auto alla liuglema seega ei suutnud tuvastada algpunkti....mootorivahelt valgusega piiludes ei suutnud midagi näha. Samas alles nv-l üritasin lekke kohta leida....lammutasin aku ja aku aluse välja kuid ei hakanud silma miskit sellist mis võiks pekkis olla. Keegi targem võibolla oskab õelda kas see lõhnab mingi vooliku järgi? Latt igatahes oli kuiv.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#51
lati ühendusvoolik (kui on tagantpoolt ) või "radikas" (kui eestpoolt). jahutustorustik jookseb mööda juhipoolset külge üles (ehk saad pildi järgi tuvastada paremini, kus koht võiks olla.

ühenduskohad on paagi küljes 2tk, latil 2tk, radikatorustiku "paksemad" tükid on samuti eraldi ühendatud (vist mõlemast otsast). Kuna ühendused on alumiiniumist, siis võib olla, et lihtsalt on mõüni detail saba andnud
156 steering.JPG
156 steering.JPG (63.84 KiB) Vaadatud 6234 korda
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#52
Oli üks eriti õline nädalavahetus. Igapäev mõtlen aina enam, et minu autode valik on väga väär sest kui üks sõidab on teisega jama....või on mõlemad rivist väljas :D
Eile sai alfa tuppa aetud, et otsida roolivõimu õli leket. Lekkivaks toruks osutus ts-i joonisel väljatoodud toru nr 2. Kui ma nüüd õigesti arusain siis sellele oli käigu hoovastiku mingi talla moodi vidin augu sisse kulutanud või mingit muudmoodi vastu hõõrunud. Kuna spets toru lõikuriga sinna vahele ei mahtunud kuidagi kasutasin rauasae lehte millega sai suht kiirelt ratta koopast toru katkisest kohast pooleks lõigatud. lappimiseks kasutasin mingi vana jaguari hüdro voolikut mille nelja klambriga tihedalt kinni tõmbasin. Kallasin paagi uut mahla täis ja asi peab ning roolivõim töötab taas....loomulikult pean aku aluspõhja uuesti lahti võtma ja torusi veits sättima kuna minu rõõmuks on need hetkel kuidagi nii käigu hoovastikul jalus, et 1, 3 ja 5 käik sisse ei lähe :clap:
Vahetasin ka vasaku rooliotsa kuna tutikas oli olemas kuid homme ostan ka parempoolse lootuses, et sellega kaob räme vibra roolist ja paremale kiskumine mis lampi tekkis. Nii naljakas kui ka polnud siis sama jama oli mul ka jaguaril mis lahenes kui olin vahetanud rooliotsad ja pannud uued kettad klotsid...jubedalt loodan, et praegu veel ei pea kettad ja klotse vahetama hakkama alfal. Jubedalt lõhnab sellejärgi, et teisipäeval istun öösel kuni lipu heiskamiseni töökojas :D ...tegelikuses lõhnab see kõik juba sitast saia tegemise järele

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#53
rumal küsimus võibolla aga-> kas rehvirõhud kontrollisid üle?

olen kunagi ühel auto likvideerinud vibra ja kiskumise sellega, et lasin rehvi täis (0,5 oli ühel pool 2,4 teisel pool... efekt oli selline, nagu kukuks roolilatt kohe laiali)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#54
See vibreeriv nali ilmus siis kui oli selline pakane väljas, et sai lausa pikem retk mõõda linna ettevõetud, et toimivad rehvipumpa leida kuskilt tanklast :D aga rõhud õiged ja mingeid defekte rehvidel ka ei märganud....kui rooliotsade vahetus asja ei lahenda siis vaatab üle kas veljed tasakalus on ja siis ilmselt alles vaatab ketaste, klotside poole.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#55
Rahowa kirjutas:See vibreeriv nali ilmus siis kui oli selline pakane väljas, et sai lausa pikem retk mõõda linna ettevõetud, et toimivad rehvipumpa leida kuskilt tanklast :D aga rõhud õiged ja mingeid defekte rehvidel ka ei märganud....kui rooliotsade vahetus asja ei lahenda siis vaatab üle kas veljed tasakalus on ja siis ilmselt alles vaatab ketaste, klotside poole.
Mingi vesi ei võinud ära jäätuda velje või ka rehvi sees - kas sa pärast seda soojaga oled sõitnud?
Seitsekümmend Viis

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#57
Voolikud ilusti paigas ja esialgu tundub, et sai ka lekkevabaks. Rooliotsad vahetatud ja värin kadus ära aga paremale kisub ikka...piduri kettad seda ilmselt ei põhjusta.
Roolivõimu pump teeb ka nüüd naljakat häält, ilmselt sai siiski haiget kui veits kuivalt sõitis ja labad või laba kõver. Demo sõitu muidu oli tore teha ja alfa isu tuli jubedalt tagasi aga kui hakata kalkuleerima aega ja raha mis selle auto alla peaks panema, et ta enamvähem hea saaks siis vist tundub mõistlikum hakata mõtlema mõne korralikuma kerega isendi soetamisele.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#58
:roll:

Jan1 pakkus mingi hetk korraliku kerega mittekäivituvat 156-te (kui kere päriselt korras on ja mingi mõistliku hinna kokkuleppele saate, siis tasuks autot ringi lapata küll)

TEGELIKULT on 156 hea auto, kui kõik sõlmed on üle käidud :-)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#59
Mõte liigub peas , et kas osta mingi korraliku kerega samas ilmselt kaltsusisuga ja praeguselt paremad asjad ümber laduda. Mootorit päris ümber tõstma vist ei viitsiks hakata kuna päris ausalt siis olen sellise toimingu juures mõned korrad abis olnud aga ilmselt omapäi seda tegema ei julgeks hakata :D . Mingil määral liiguvad mõtted ka 166 peale. Ega ma ei teagi täpselt praegu mis teha. Ega seda vaba raha hetkel veel ühe auto juurde ostmiseks ka just tagataskust võtta poleks.

Re: Alfa romeo 156 2.0 99a Rahowa

#60
Õujeah....täna koju sõites ttü ringile kiirendades täpselt ringristmikul otsustas minu alfa, et aitab...mootor seiskus vaikides :D aga ma olen tale tänulik, et ta veeres ilusti piisavalt kaugele, et teisi liiklejaid ei seganud ja ummikut ei tekkinud. Kiigates mootoriruumi ei märganud nagu miskit veidrat esmapilgul ...kuid lähemalt uurides tundub, et mootori rihm nagu oleks hammakate peal nihkunud...samas on pingul aga eks ilmselt on kuskilt altpoolt katkenud ja kuhugi vahele tirinud, et ülemineosa on veel pingul?! Käimapanemis katsel teeb starter nagu korra klõpsu ja rohkem ei miskit.
Aga eks hommik on õhtust targem :clap: .....ma pole jätkuvalt veel loobunud.