Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#31
Selle hooratas on ülihästi balansis ja muidugi mootor ise raputab nii palju, et hooratta pisikest vibratsiooni ei märka (st niikaua kui lõtk on pikisuunaline ei märka midagi )

erinevalt nt vag'i diislitest, mis viskavad vibratsiooni sisse progressiivselt (ja hämmastaval kombel on täiesti võimalik 50 tuh tundis hoorattaga liikuda enne, kui see lõplikult saba annab )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#33
urmask kirjutas:
07 Apr 2019, 08:32
Ma lisan siia midagi positiivset ka- see velg sobib sellele autole hästi. Hea valiku oled teinud.
See velg sobib suht iga auto alla. Selles mõttes on raske mööda panna.
Vahepeal kui eelmine suvi alfa seisis siis kasutasin neid teise igapäeva auto all.
(klõpsatud eelmine suvi kui alfa seisis ja oma aega ootas)
Pilt
Nüüd olengi kahe vahel, et kas otsida Alfale või Opel'ile uued veljed. Iseenesest Japan Racing jr30 on sarnane tehase facelift 18" velgedele. Mõte kisub vägisi nende poole :)

Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#34
Täna täitus minul 3 aastat antud kaarikuga.
Selle ajaga jämedalt 40 000km läbitud ja jätkuvalt toob sõites naeratuse näole.

Lähiaja plaanides on natuke kerega tegeleda. Taga karbi nurkadest on värv veidi maas ja kapotil eest võre juurest kergelt kobrutab. Antud hetkel teen kiired parandused ja tuleviku plaanis siiski täielikult siledaks lükata kere ja uue värviga üle tuisata.

Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#35
Jätkame remondipäevikuga:
410320km kellal ja vahetasin õli+filter+õhufilter

Ükspäev suri lampi kliima süsteem ära ja viskas ekraanile soovituse teenindusse põõrduda. Veaks osutus ära surnud kaitse. Vahetasin selle ning köik toimib siiani ideaalselt.

Karbi tagumistes nurkades oli värv vähe maha koorunud. Lasin korda teha.

Tagumised tuled käisin tooni ja lakiga uuesti üle. Olid teised vähe tuhmunud jälle.
Aga muidu kalla ja talla.
Ptui-ptui-ptui... Siiani pea 10 aastase autode omamise ajaloo jooksul köige murevabam auto minu elus😁
Pilt

Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#36
Täna sai uue õli+õlifiltri+salongifiltri.

Pikalt piinanud tulede anomaalia(pargid+numbrituled vilkusid vahest kui pidurit muljuda) lõppes peale ,,rohelisekarbi,, vahetust.

Suve alguses kliimasüsteemi kaitsme läbi minemine oli ilmselge vihje, surevale salongiventikale. Septembri keskel see ka juhtus. Hommikul autot käima pannes viskas järsku vendi avadest sinise suitsu välja ja kärsaka salongi.
Antud hetkeks uus vent küljes ja see mure lahendatud.
Muidu kalla ja talla.
Tasa ja targu on selle kevad/suvi/sügis ajaga pea 10 000 kilomeetrit kogunenud. Vahest ikka võtab kukalt kratsima, et miks ta mul on... Aga siis teed jälle pikema tiiru ja mõistad, et väga mõnus maantee mürsk on see 166 ikkagi.

Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#37
Jätkame päevikuga.

Kuna seltsimees Traktor kukkus oma ühte alfat lammutama siis ajasin kohe kiiremas korras mõnele tükile küüned taha.
*Uus juhi peegel(toimiva temp anduriga) juba kolmas andur sellel autol. Sõõb neid miskil põhjusel. 🙄
*Viisakam kliima radikas. Enda omal olid alt poolt ,,jahutusribid,, suht läinud. Samas ei lekkinud aga endal parem tunne kui viisakam radikas on.
Kapoti all avamishoova juurde see kolmnurk plastik.
*Korralik tagaluugi juhtmestiku+ korralikud luugitulede pesad
*Juhiistme äärne plastik uus(daame suutis mingi hetk kannaga puruks tõmmata autost väljudes)

Lisaks võtsin ükspäev tagumised suppordid ja panin remont komplekti sisse. Tagumine vasak kässar ei tahtnud koostööd teha aga peale hooldust köik timm.

Muidu vaikselt nokitsen ja uue kuu alguses käiks ja teeks ülevaatuse lõpuks ära. Et rahulikult suve nautida.
Pilt

Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#38
No üle pika aja väike sisse kanne ja seekord mitte just kõige positiivsemal noodil. 🙄
Mõtlesin, et läheks ja käiks saares... Köik sätitud ja idekas ilm jne. Tallinn-Pärnu mnt-l kus on hetkel remont aga kõik enam nii hästi polnud.

Lühidalt suht kolonn olukord, minusr üks auto eespool olnud Audi tegi suht lampi äkkpidurduse, mille peale minu ees olev Toyota samaga vastas ning siis mina ropendades sellele toyotale tagant tuppa sõitsin...

Toyotsil visuaalselt suht 0 viga. Stanks veits kraabitud aga püsis paigal... Alfal aga selle eest nina kergelt keere.
Õnneks mahlad jäid sisse ja sõitis ilusti omal jõul koju tagasi. Esialgse vaatluse põhjal vaja phm köiki nina osa plekke+ mõned kere osad venitust/sirgendust.
Pilt

Korda saab kindlasti tehtud kuna just tiksus ette 100 000km omatud kilomeetreid. Lihtsalt võtab aega. 😉😀

Re: Alfa Romeo 166 2.4tdjm Tolmulest

#43
-taf- kirjutas:
24 Aug 2020, 15:07
Tolmulest kirjutas:
24 Aug 2020, 14:15
Eile õhtul Okidokis juba viskasin silma peale.
Täna leppisin kokku et õhtul arutame väheke antud teemal. Ehk toob terve käraka korraga ära. 😁
Anna siis teada, kui diiliks läheb. Ehk saame pärast mõne tüki osas kaubale.
Läks teine vist ühele teisele härrale siin foorumis. 😁
Kuna mind enam õhtul jutule ei võetud. 😂😥

Re: Alfa Romeo 166 2.4jtd/166 2.0 v6T Tolmulest

#45
Nonii...
Kuna vahepeal on miskit toimunud siis teeme kolm sõna juttu.
Läbi mitme asja kokkulangemise on siin mainitud ,,must doonor,, nüüd minu valduses.
Esmalt korjas selle minu nina alt ülesse kasutaja ,,traktor,, kellel aga mingi hetk ikkagi südame alt hellaks tõmbas ja aparaati mulle pakkus. Natuke mõtlemist stiilis et no kui asja ei saa siis vähemalt saan hallile nina ja nipet näpet veel. Võtsin treila ja vedasin ta endale tööjuurde hoovi ära.
Suurimaks mureks oli, et absull ei tahtnud mootor käia. Tööle läks ilusti poolest põõrdest aga siis kukkus ninuli ja ainult puterdas ja turtsus. Suht ebamugav oli treila peale ajada. 🤣
Järgmisel hommikul nokitsedes võtsin maf'i pistikud järelt ja aparaat käis kohe palju viisakamalt.
Nüüd juba uus andur küljes ja mootori töö kohta võiks õelda ,,viisakas,,
Eesmine kkk lekkis õli ka veits kahe küünla pessa aga see mure ka juba lahendatud uute tihendite näol.
Lühidalt võttes läks nii, et doonorist saab hoopis uus pühapäevakas.
Lähi nädala jooksul üritan paberimajanduse ka joonde ajada. Siis klaasivahetusse ja vaatame mis ülevaatusel räägitakse.

Head: kere suht viisakas, kriime kraapse leiab aga rooste phm 0.
Varustuse poolest nagu ikka. Suured pidurid, cruise, tagakardin, hall manuaalne nahk jne.

Halb: esiklaasis pragu,
esimene käik ,,lukus,, ja ei leia kuidagi moodi,
cruise ei lülitu,
Ülemine mootori kinnituse puks suht hapu
sumps löriseb ennem tagumist pütti ühendus kohast.
Õhutoru teibitud
Trompetite ja sisse laske vahelised kummid 6st 2 on suht rabedad. Katki veel pole aga pragulised.
Sundjahutus elab oma elu(kohati lülitub lambist järgi ja jääbki undama kuni aku tühi) hetkel järelt ära võetud aga kahtlustan andureid mis ventikakorpuse küljes on.
Lühidalt öeldes palju pisikesi asju aga ei midagi tapvat ning no siiski 20 aastat vana alfa mis viimased ~3 aastat vist kusagil lihtsalt seisnud on.

Antud hetkeks tehtud asjad:
Köik pistikud kapoti all ülekäidud(puhastatud/lõpud teibitud/kuumarüüga ülekäidud)
Kkk tihendid
Väljalaske klappide regull tehtud
Õhulugeja uus
Küünlad uued
Tagumised pidurikettad+klotsid(olid autoga kaasas)
Salongis mõned detailid ära vahetatud.
Kapoti alt veidi viisakamaks tehtud.

Lõpetuseks paar pilti ka:
Toomise öösel:
Pilt
Mõned päevad hiljem:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt