Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#76
niisiis- nv sai suure hooga planeeritud, et peaks ülevaatusel ära käima (tagasillas kaks puksi vahetada ja korras)

Oh well- oli ta jee :I

Alguseks siis otsustas auto panna mootoritule põlema, millele järgnes 2h madin sillapoltidega ning mis päädis sellega, et peale puksi väljapuurimist ilmnes, et keegi on mulle valed puksid saatnud.
Positiivse poole pealt (kunagi ei tohi midagi minema visata) - naabergaraazist leiti ziguli õõtsapuks, mis kogemata oli samas mõõdud ning peale pisikest modifitseerimast istus paika nagu valatult.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#77
tuli kustus-> põhjustajaks random viga, mille viskas ventika teise kiiruse relee (kuna samal hetkel oli maas ka egr-i toide, siis ECU arvas, et nüüd on maailma lõpp käes ja auto tuleb maha kanda)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#78
oih- 21000 keris ette vahepeal

ülevaatusel- e perfecto (neeldumistegur oli lubatud 3 asemel stabiilselt 0,23)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#79
vahepeal avastasin, et olen juba 23 tuhat autoga maha vuranud :think:

nädalavahetusel leidsin riiulist salongiõhufiltrid (milline meeldiv üllatus)

ja loomulikult kohe autosse; vaipkate õige koha pealt maha ja edasi kulus umbes 15 min enne, kui ma olin sunnitud tunnistama, et füüsiliselt ma ei paindu nii palju, et need pagana kruvid tuvastada ja välja keerata. Õnneks oli abiline kohe võtta ning peale 3 minutist pöörlemist olid kruvid käes... seejärel kulus umbes 4 minutit selleks, et filtrikate maha saada ja umbes 5 minutit selleks, et filtripesa puhtaks teha (keegi oli sujuvalt kunagi ammu filtri eemaldanud kuid uue filtri paigaldamata jätnud.

filtri paigaldus 22 sekundit; kaane tagasipanek 4 minutit

tahaks tervitada seda inimest, kes selle filtrikoha välja mõtles :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#80
Ma tahaks koputada sellele teisele õlale, kes filtri panemata jättis... Vanade autode rõõmud- kunagi ei tea, mis minevik on. Mu autol oli õhufilter ilmselt 50k peal olnud, aga omanik väitis, et uus on.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#81
noh-jah

olgem nüüd ausad-> selle jaoks, et filter maha võtta tuleb hullu vaeva näha- masendav mõelda, et peale seda kellelgi lihtsalt ei jagunud 8.- et uus filter osta :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#82
ts kirjutas:noh-jah

olgem nüüd ausad-> selle jaoks, et filter maha võtta tuleb hullu vaeva näha- masendav mõelda, et peale seda kellelgi lihtsalt ei jagunud 8.- et uus filter osta :)
Või siis on keegi remonditöökoda kunagi 8€ pärast klientidel nahka üle kõrvade sikutanud.. keegi ei hakka seda kontrollima ju.
Osad inimesed kontrollivad kõik tööd üle, mida hoolduses tehakse, enamus aga mõtleb, et yolo- hea firma ei lubaks sellist halba mainet endale tekkida.

Kas auto õhk läks värskemaks? Mul VW Passatil oli valida, kas tavaline filter või kübemefilter ja täheldasin, et need kallimad kübemefiltrid hoidsid salongiõhu värskema. Aga värskust oli tunda ka odava filtriga ja seetõttu ma vahetasin seda ja õhufiltrit u 2x aastas (hind olematu, vahetus 3-5 minutit).

Soovitan proovida- paned ühe, sõidad, paned teise, sõidad, paned kolmanda... (ok, ok, see testimise teema oli veidi tögamine vs mu VW lihtsus:D).
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#83
kunagi 164-l katsetasin erinevaid filtreid (seal on vahetus samuti mingi 1 minut või veidi vähem).

kahetsoonilise 156-ga ei tahaks katsetada eriti (kuigi ... filtrikarbil oli kirjas, et 10000km tagant tuleb vahetada- thus aastas ca 4 korda)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#84
vahepeal siis on saanud jälle ohtralt kiruda ja vanduda - ja peab ikka internetis kah ütlema, et kuradi jobud... raisk

väikseid kraapse ei hakka üles lugemagi aga hetkel on tagauksele lisandunud veel mustrit - juhiukse ülemine serv on saanud mõlgi ning kõrvaistuja uksel on täpselt selline joon nagu tekib siis, kui keegi saamatult parkimiskohast välja tagurdab.

Sellepärast ei saagi Eestis kunagi elu ilusaks. Olen küll viisakas ja pargin võimalikult eraldi aga.. noh jah
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#85
ts kirjutas:vahepeal siis on saanud jälle ohtralt kiruda ja vanduda - ja peab ikka internetis kah ütlema, et kuradi jobud... raisk

väikseid kraapse ei hakka üles lugemagi aga hetkel on tagauksele lisandunud veel mustrit - juhiukse ülemine serv on saanud mõlgi ning kõrvaistuja uksel on täpselt selline joon nagu tekib siis, kui keegi saamatult parkimiskohast välja tagurdab.

Sellepärast ei saagi Eestis kunagi elu ilusaks. Olen küll viisakas ja pargin võimalikult eraldi aga.. noh jah
Tean seda tunnet, ise olen ka alati nii tagumisse parkla nurka kui võimalik auto parkinud aga ikka mingi ahv tuleb ja pargib Sulle nii lähedale, kuigi eespool vabu kohti küllaga.
Eriti kipuvad mingid kaubikujuhid külje alla parkima, kuigi jälle on eespool vabu kohti küllaga kuhu parkida. Ja siis Sa ürita sealt parkimiskohalt välja tagurdada, kui kaubik on Su kõrval ja mitte emmigi ei näe, kas tuleb auto kaubiku varjust või mitte. :thumbdown:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#87
dääääm-30t keris ette .

Peaks õlivahetusele mõtlema hakkama ning rattaid vahetades selgus, et tagumised klotsid hakkavad vist varsti otsa saama.

ja üks esimene stabika kont on hakanud suurtes löökaukudes natuke häält tegema

BTW- ei tule aastas 45 kokku nagu planeeritud oli :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#88
õli vahetatud- auto ujumise probleem leitud - 5 kuud tagasi vahetatud tagasilla esimesel juhtvardal on välimine puks kutu

vaatasin arve pealt järgi ning kõigile infoks-> üks pilt ütleb rohkem, kui 1000 sõna... juba müüjad vihjavad, et antud logoga tooteid tuleb vältida :D
õõtshoob-käändmik-maxgear.jpg
õõtshoob-käändmik-maxgear.jpg (9.63 KiB) Vaadatud 4374 korda
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#89
update... käes on siis remondiaeg.

ühel (mitte eriti) ilusal päeval tegi mootor käivitudes natuke käuksuvat häält ning pöörates tähelepanu laetulele tundus, et midagi kahtlast toimub. Järgmisel käivitamisel avastasin, et armatuuris ei põle genekatulukest ning peale kiiret testimist selgus, et rihmakiuksuga kaasneb tõsiasi, et pardavõrgu pinge on 10.26V

natuke tuuritamist ja sai laadimise vahemikku 12,5-13,8 ning hüplevalt.

Järgmised kolm päeva sai ohtralt mõõdetud ja tulemus on ilmselgelt geneka suremisele viitav (tõenäoliselt on võll kulunud ja vahepeal jääb kinni ning kuna vahepeal tuleb laadimistuluke tagasi, siis arvatavasti harjad on üsna kutud). Mingi sisetunne ütleb, et see häda on juba pikemat aega olnud ning vist on ka uut akut vaja...

Vaadates geneka asukohta ning hinnates kiiresti remondikulusid ... järgmine esmaspäev siis TRK-s (seekord ei hõiska enam, et diiselAlfa on hea, üldse ei pea remontima)

BTW- ei ole esimene diisel, millel 320 tuh juures genekas vahetust tahab.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#90
naiss...

genekas vahetatud, laadis 14V peal ja puha... kuniks ma kohale jõudsin.

peale seda ei zippigi ... nüüd on siis selline lõbus lugu, et üks auto on TRK-s, teine on maja ees (suverehvid all, aku pole ikka veel autosse tagasi jõudnud), kolmas on Paikusel (kuna aeg sai enne otsa).

ja neljas ei ole veel ostetud, kuna otsustusvõimest jäi õigel ajal puudu.

ühistransport on ajavõit (Tartu edasi-tagasi ots tuleb tõenäoliselt ühistranspordi kaasabil- kui keegi mulle just ei taha mingit head autot Tartus müüa... siis jääb ainult tartusse sõit ühistranspordiga kaetavaks)
Tegelikult ma olen normaalne....