Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#121
niisiis-> auto on jälle TRK-s, kuna vahepeal on 10tuh ette kerinud jälle

kuna ostmisest saati (üks aasta ja 50 nädalat) on praeguseks kokku kerinud 75 tuh (kahe kuu tagune 75 tuh oli tegelikult 65 tuh), siis läheb rihm vahetusse

esmaspäeval jõudis lõpuks kohale ka uus käigukanginupp (JTS-i mängunahkne on kuidagi väga räsitud moega, seega sai tellitud ajutine sportracingalumiinium kuulike from china- oluliselt logotatum, kui siin müüdavad analoogid. peale paki avamist selgus üllatuseks, et tegemist on momo alumiiniumnupuga :) )

Mingil hetkel tuleb see siis nüüd autosse paigaldada ja hakata otsima jtd originaalkangi.

hetkeprognoosi kohaselt tundub, et suvel tuleb ikkagi ka kerega tegelema hakata (kui nüüd kuskilt veel uued istmed saaks...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#122
eile hommikul -19 ja pidi siduri alla vajutama ning kolme pöördega käis (kuni -12 ei saa arugi, et väljas külm on)

täna hommikul -22 (öösel -24) ja läks juba keerulisemalt. 1x küünlaid, sidur alla ja pea 10 sek käiamist, sai umbes 200rpm-iga tööle ja suri uuesti välja. teine katse 3x küünlaid ja 15 sek käiamist sidur all läks käima ning 3 sek tudisemist reageeris natuke pedaalile ja siis siis jäi käima (mootor tegi küll mõne sek jagu häält nagu keegi oleks ämbritäie naelu sinna vahepeal sisse valanud). Õlituli vahepeal uuesti põlema ei läinud, seega on alust eeldada, et praegune 5w40 on nõks niru selistele ilmadele (oh well) ning neste kütus vist ei ole ikka arktiline.

Positiivse poole pealt- kui juba käis, siis ei saanud aru, et väljas külm oleks välja arvatud see, et kui 15km läbimise järel oli mootori töötemp juba 60 kraadi (-10 juures on 75) ning linnas vajus jälle 50 ligi.

ei ole 362 tuh sõitnud diislile sobiv ilm :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#123
Väga hea tulemus iseenesest ju :)
Kui mul 156GTA'l oli peal värske Varta Silver aku (nii 6.a. tagasi) siis proovisin ka käivitada -25C juures. Käima ta läks, kuid nii 2-3seki hoidsin võtit all ja õrnalt andsin gaasi ka.Õli on muidugi paks 10W60, eks see raskendas ka.

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#124
ma olen kunagi -18 juures 10W-d valanud... peale seda pole kordagi ühtegi 10w õliga autot alla -15 kraadi käima pannud :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#127
Nagu öeldud - jah istmed käivad alla AGA väga suurt kaubaruumi sellest ei teki (kaubikuteks on teised autod :) )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#128
wohoo...

eile sõitsin rahulikult mööda Tartut, kui viljandi ringi peal tegi üks bemm lahedalt välimisest reast täisringi ära, blokkides mul ringilt väljumist. nagu ikka ... kahe jalaga pidurile ja mitte nagu ikka - koss - pedaal vastu põrandat...

oojee- auto seisma, kiire pilk auto ümber ja 0 tulemust. kõik nagu hästi aga pidureid pole.

Laeva tanklasse pöörates selgus, et ei ole ei pidureid ega vedelikku ...

mis seals ikka- vaikselt ilma pidurit puudutamata kodu poole. Türil sai veel vedelikku juurde kallata, kuna süsteem oli selle aja peale tühjaks vajunud (ja peale seda sai ka ühe korra ettejooksnud kitse pärast pidurdada) ning koju.

tuleb põnev nädalavahetus :D (ratta juurest tundub kõik terve olema, kapoti all ei paista ühtki katkist ega isegi mitte natuke mäda toru), põhja alla ei näe...


positiivse poole peale- kui pidureid ei kasuta ja liikumiskiirus on tuisuilmale sobiv, siis on 1,9 diisel pea olematu kütusekuluga (tagasisõiduots näitas keskmiseks kiiruseks 59 km/h ning kuluks 3,8l/100-le-> näidik ise tundus seda toetavat)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#129
Nojah - põhja alt torud korras, kapoti all nähtavad samuti korras.

Läbi suutsid minna müstiliselt roolilati taga oleva kinnituse juurest, ma siiani ei suuda kuidagi välja mõelda, kuidas need seal viga saavad saada (täiesti müstiline aga nagu ikka kõige kaugem ja ligipääsematum koht)

Tagumine vasak toru oli puru, tagumine parem on kohe kohe minemas ...

Seega - veelkord et meeldetuletus kõigile, et 15 aastat on mõistlik aeg terastorude vahetuseks :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#132
kas just lohutus aga - kusjuures ma vist sain pihta, mis selle koha fenomen on-> tuleseina torukinnitus on üsna jäik ning tõenäoliselt hõõrduvad torud veidi sinna vastu ning nagu terasel ikka-> kui rüüs vigane on, siis läheb vesi vahele ja voila

panustaks esmajärjekorras kehvale kinnituse disainile :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#135
Tõenäoliselt mahakandmisele jah
Tegelikult ma olen normaalne....
Manused
received_2260391537351192.jpeg
received_2260391537351192.jpeg (191.12 KiB) Vaadatud 4417 korda