Re: Alfa Romeo GT Jtd - AlfaRomeoItaly

#16
Diisli puhul miinuskraadidega suudab salongiradikas väga efektiivselt mootori maha jahutada (pigem lase automaatikal toimetada)

Muuseas - kuuma õhku ma enda diislitel polegi vist saanud (pigem olen alati hoidnud kliima järgi mingi 22 juures ja vaid väga külmaga suunanud õhuvoolu otse salongi)

Maagiline reegel on nimelt veel selles, et kui paned puhuti makimumina huugama ja temperatuuri maksimumi peale, siis ei saagi mootor soojaks minna (seega ei saa ka sooja kuskilt tulla).

Praegu mõtlema hakates, siis mul on mõned mittealfad vahel sellist trikki teinud küll, et salongi jõuab sooja vähe (kui üldse) - aga see on alati ise üle läinud ja pole väga tähelepanu pööranud sellele :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo GT Jtd - AlfaRomeoItaly

#17
Ma ei usu et tähelepanuta jääb kui 35km sõitu -6 kraadiga salongis tegema pead :D
Aga sai see sooja mure ise korda. Niiskuse jama on ikka. Umbes sellise sõidu peale lähevad aknad ikka uduseks. Samas kui mõtlema hakkan siis sellel hommikul kui sooja ei tulnud jäid aknad puhtaks :eh:

Hetkel teen aga talveks ühed veljed korda. Pühapäevast ju kohustuslik

Re: Alfa Romeo GT Jtd - AlfaRomeoItaly

#18
No ei või kohe lihtsalt ükski asi tulla. Ostsin omale veljed koos talverehvidega. Küsisin kas sirged ja ei väristanud. Kõik pidi hea olema ja tegin diili ära.
V'rvisin veljed ka ära ja tellisin tsentreerimisrõngad et nii kui aeg käes panen alla.
Eile oligi see aeg käes ja kohe proovisõidul oli värin. Üle 75kmh ei kannatanud sõita. Lasin täna siis balanseerida. Esimene ratas alt ja pingis kutsus töömees mind vaatama sellist Banaani mida varem kunagi näinud ei olnud. :x
Kõik neli velge on utiilid ( värvitud ja balanseeritud utiilid)
Otsisin kohe töökojas kontakti ja käskisin tagasi osta. Pikema vabanduste joru peale (alfal vedrustus tundlikum kui avensisel ja et tema ostis ka kasutatult ja ei müünud uusi asju) võtab ikka tagasi. Eks tuleb värvimine ja rõngad lihtsalt korstnasse kirjutada.

Sellega seoses otsin jälle talverattaid koos velgedega :roll:

Üritan ka ühe jupi videot panna siia.

https://www.youtube.com/watch?v=OY8LAj1Byyc

Re: Alfa Romeo GT Jtd - AlfaRomeoItaly

#19
AlfaRomeoItaly kirjutas:
05 Dets 2019, 23:18
alfal vedrustus tundlikum kui avensisel
BTW-> Alfal on veljed 5x98; avensisel 5x100; kui "wobble" polte ei ole, siis ei istu velg korralikult alla

utiilveljed ja rehvid on üsna tavaline kaup (eriti 4x100; 5x100 ja muude ökoautode tavamõõtude juures - täiesti masendav, mid meil sirgete velgede ja korralike rehvid pähe müükse - meenub see lugu, kuidas ostsin omale ühe originaalvelje kõvera asemele ning töökojas pandi see pinki ja sealt ilmes, et velg on nii kaheksas, et see seisaks ka ilma poltideta all)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron