Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1173
Sten kirjutas:Kahjuks väga hästi ei kuulnud, sest ega need Ducati pütid ka nüüd kõige vaiksemad pole. Aga niipalju kui kuulda oli, siis läks huvitavaks. See naljakas toon, mis madalatel pööretel ning mille järgi su auto ära tunneb :) kadus ka nagu ära.
Tal ongi 2 erinevat häält justkui. Madalate pööretega rohkem podiseb-pläriseb ja gaasi lahti lastes tulevad need prõksud.
Kuid kui minna üle 4000rpmi siis tuleb selline eht itaallaslik kõrgem pitch.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1174
Oktroober on TÜV kuu ja käisin täna GTA'ga siis tegemas.
Kohe läbi ei saanud.
Parem juhipoolne käsipiduritross kinni ja vajab vahetamist.
Ning suure üllatusena hakati peedistama ka sellepärast, et all olid 18" veljed, mis nende andmetel ei kuulu GTA valikusse!
Seal on neil ainul 17" kirjas. Ning korduvale pean tulema teiste velgedega (õnneks on originaal 17" olemas), muidu ei saaks läbi isegi siis kui käsipiduritross korras.

Mingi eriti hulluks on aetud see TÜV kord. Viimased 2 aastat samade 18" velgedega pole probleemi olnud, nüüd kontrollivad seda!
Teadmiseks teistele siis.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1175
Mul 17 tollised veljed all, kuid Maanteameti lehelt leian, et mu autole on ette nähtud R15 veljed. Kuigi TI paketi puhul on veljeks R17. Talverehvid ka R16 velgedel. :wtf:
Endal ka ülevaatus tulemas selle aasta lõpus, hakka või "uusi" R15 velgi koos rehviga ostma...
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1176
Alfa Romeo 33 kirjutas:Mul 17 tollised veljed all, kuid Maanteameti lehelt leian, et mu autole on ette nähtud R15 veljed. Kuigi TI paketi puhul on veljeks R17. Talverehvid ka R16 velgedel. :wtf:
Endal ka ülevaatus tulemas selle aasta lõpus, hakka või "uusi" R15 velgi koos rehviga ostma...
Oled ilmselt kellegi kadeduse ohver.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1177
Mõeldakse ikka debiilseid seadusi meie riigis välja, selle asemel et neid liikuvad korstnaid mis foori tagant ära minnes musta igasse ilmakaarde pritsivad ja haisevad nagu tõhud kordusülevaatusele saata, huiatakse mingite velgede pärast. :clap:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1178
Alfa Romeo 33 kirjutas:Mõeldakse ikka debiilseid seadusi meie riigis välja, selle asemel et neid liikuvad korstnaid mis foori tagant ära minnes musta igasse ilmakaarde pritsivad ja haisevad nagu tõhud kordusülevaatusele saata, huiatakse mingite velgede pärast. :clap:
Suht kindel, et need tossavad ja ebaseaduslikud sõidukid siiski leiavad endale koha, kus veidi lihtsamini läbi lastakse.

Käisin 2012 aasta Toyota Avensisega ühes ülevaatuspunktis. Veermik kontrolliti üle, aga tuled, klaasid, varustus jne jäeti tähelepanuta sõnadega "see on nii uus autot, et.." Polnud minu auto ka, tuttavalt renditud ja mõtlesin, et yolo.. mõni tuhat sõitnud ja tundub tõesti korras.

Aga siis on need üksikud kohad, kes lasevad läbi ka päriselt katkiseid autosid ning on need, kes on saanud korraliku ketuka kriminaalkaristusi ning vot need viimased on need, kes endale vigu enam ei luba.

/edit
See vist juba kipub suvalise möla teemasse :D Vihje ät ts
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1179
Ma küll ajan vähe põhjapoolsema riigi toodanguga igapäevaselt ringi(croissanti sõbrad) aga TÜV tegin minagi nädalavahetusel.
Vigadena läksid kirja LED numbrituled, mis ei ole tehasepoolt ettenähtud ja mittetöötav tagumine aknatõstuk.
Veel eelmine aasta aknaid ei kontrollitud näiteks. Need olid õnneks Väheohtlike vigade alla mahtuvad ja sain läbi.
Alfas are for nice people...

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1180
On OT aga

Rehvidest-velgedest
alfa 156 GTA tehase poolt lubatud rehvid/veljed:
225/45ZR17 90Z 7.5Jx17 ET35 5x98

225/40ZR18 90Z 7.5Jx18 ET35 5x98

235/40ZR18 90Z 8Jx18 ET32 5x98

võta omale järgmine kord manual kaasa või küs Pilotist väljavõtet

Mul on kunagi üproovitud pröögata 16" rehvidega (ja keerasin selle ilusti maateeameti kapsaaeda sellega, et manualis on ilusti välja toodud kõik lubatud rehvid ning kui ÜV punkt arvab, et see ei ole piisav tõend, siis hakkavad ise maanteeametiga jaurama). Tegelikult on rehvid märgitus sõltuvalt autost-> mul on nt 156 diislil lubatud rehvid:
185/65 R15 88H
205/60 R15 91V
205/55 R16 89H
tehas lubab veel kolme mõõtu;

JTS puhul nt ei ole 15" üldse Ti või distinctive puhul tehase poolt ette nähtud: http://www.cuoresportivo.com.ar/downloa ... (2002).pdf
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1182
See ülevaatusteema on täitsa haige juba
Volvoga sai just käidud, all 20 tolli, originaalid, aga passis neid pole, passis ilutseb 17 ja 18, kuigi mul on Saksa paberid autos, kus on ilusti kirjas Polestari pakett, sh väljalase, ecu remap ja väline pakett sh 20tolli veljed. Õnneks, kui netti logida, siis seal ka 20kirjas, ehk seekord jäeti rahule, aga Opelil nt OPC paketiga näitasin neile käsiraamatus olevat auto tehase komplektsust, kus oli ka 20 tolli veljed. logisid ka maanteeametisse, ja seal aind 18??? Aga kuna see paber raamatu vahel oli ka õige vin koodiga, siis jäeti rahule ja vangutati pead, et krdi saamatud seal maanteeametis.
Kusjuures olid ka päevasõidutuled probleemiks, järelpaigaldatud, juhtplokiga, ehk mis tuhmuvad tulede süttides. Asi lõppes sellega, et lõikasin juhtme läbi. Absurd ju. Sama mudeli tehase omad tuhmuvad ja siis kõik ok, kui ma ostan lisaks need tuled, koos plokiga, siis ei ole ok. Kutt oli õnneks mõistev, et lõika juhe läbi ja sõida kaameravaateväljast minema. Ning kodus võid teha mis tahad juba. Kartsin tegelt rohkem lisatulede pärast, kuna mul ref mitmekordselt lõhki- neid ei kontrollinud keegi :)

PS! kui sõitsin gta-l 2 velge puruks, siis maanteeamet ajas alguses, et ainult kuni 16velg on lubatud, aga nende andmebaas lõppes 2,5l motoga - see selgus peale pikki kirjavahetusi ning saatsin lisaks ka Pilotist kinnituse, et 18 on gta-l täitsa õige asi.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1183
[offtopic] ülevaatuse teemal-> mul sai vend korduva, kuna ABS tuli ei töötanud (tegelikult töötas aga ju siis onu ei näinud); SRS tuli ei tööta (sel mudelil ei ole AGA mis siis- tuleb pöörduda margiesindusse, et vastav paber saada) ja esimene udutuli on korrodeerunud (siiani ei olnud sellega probleemi)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1184
bnd kirjutas:See ülevaatusteema on täitsa haige juba
Volvoga sai just käidud, all 20 tolli, originaalid, aga passis neid pole, passis ilutseb 17 ja 18, kuigi mul on Saksa paberid autos, kus on ilusti kirjas Polestari pakett, sh väljalase, ecu remap ja väline pakett sh 20tolli veljed. Õnneks, kui netti logida, siis seal ka 20kirjas, ehk seekord jäeti rahule, aga Opelil nt OPC paketiga näitasin neile käsiraamatus olevat auto tehase komplektsust, kus oli ka 20 tolli veljed. logisid ka maanteeametisse, ja seal aind 18??? Aga kuna see paber raamatu vahel oli ka õige vin koodiga, siis jäeti rahule ja vangutati pead, et krdi saamatud seal maanteeametis.
Kusjuures olid ka päevasõidutuled probleemiks, järelpaigaldatud, juhtplokiga, ehk mis tuhmuvad tulede süttides. Asi lõppes sellega, et lõikasin juhtme läbi. Absurd ju. Sama mudeli tehase omad tuhmuvad ja siis kõik ok, kui ma ostan lisaks need tuled, koos plokiga, siis ei ole ok. Kutt oli õnneks mõistev, et lõika juhe läbi ja sõida kaameravaateväljast minema. Ning kodus võid teha mis tahad juba. Kartsin tegelt rohkem lisatulede pärast, kuna mul ref mitmekordselt lõhki- neid ei kontrollinud keegi :)

PS! kui sõitsin gta-l 2 velge puruks, siis maanteeamet ajas alguses, et ainult kuni 16velg on lubatud, aga nende andmebaas lõppes 2,5l motoga - see selgus peale pikki kirjavahetusi ning saatsin lisaks ka Pilotist kinnituse, et 18 on gta-l täitsa õige asi.
Huvitav, et sa said PilotMotors 'ist abi... Ma samal TÜV päeval juba võtsin nendega ühendust ja nende andmete järgi oli GTA' l ainult 17" velg. Et kui mujal maa esinduses oli kataloogist ka muid velgesid valida siis neil neid andmeid kahjuks pole.
Üritan oma GTA manuaalist midagi leida.