Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#1
::itpnt::

ma tegin kunagi sellise pildi:
IMG035-01.jpg
Muidu olen täiesti normaalne aga vahepeal ostan omale Alfa :wink:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#3
:icon_hi:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
janar_t kirjutas:Sellised arengud siis :mrgreen:, kongräts :icon_thumbup:! Mis tuletab mulle meelde, et pean selle pagana teise puldi veel üles leidma :icon_problem:

PS. Mul natuke kola üle, mis selle auto küljest pärit :wink:

PPS. Kui 155-e kütusevooliku otste koha pealt midagi selgub, anna oma avastustest teistele ka teada. Mul enda omal vaja ilmselt suhtkoht kõik paagi ja mootori vahel välja vahetada.

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#5
suht sile sahk paistab pildi peal - kongräts

- kuda rooste (põhi, esimesed rattakoopad ja karbi otsad)?
- mis number spidole ette on keritud?
- kuda koostekvaliteet, kõik polstrid ja paneelid jooksevad ilusti / midagi ei nagise (koos talvega hakkab armatuur ilmselt lagisema, nagu seal all külmetaks keegi ja plagistaks hammastega - 156 algusaastate tüüpviga, eemaldamine ilgem keberniit ja lahtikatkumine)?

- kas tühikäik on OK igas asendis, ei laineta hoo pealt vabale lükates ?
- esituled näitavad midagi pimedas?
- kuda elekter üldiselt?
- VARIaator toimetab ja ei lagise?
- veamälu tühi?

rihmade ja mahlade kohta ma ei küsi, see on nii elementaarne, et dr sellega ise hakkama saab...


aga nüüd 10 punkti küsimus - milest selline ihalus mikromootori vastu ?
(olulist kütusesäästu ta ju ei anna ja dünaamikale ka suurt kasuks ei tule - arvestusega, et sa liikled palju maanteel) (masuudipajast ma saaks isegi aru säästuajastul).

ja väikest nööki:
kuda see va nahktuba na ära on kolletanud :D ?

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#7
Ihalus mikromootori vastu tegelikult puudus- LIHTSALT juhuslikult oli see ainus tõsiseltvõetav valik :roll: kütusekulu raporti teen õhtul- aga summuti häält kuulates tüheneb paak küll kärmelt.
ülejäänud mida Eestis pakutakse ei ole just eriti usaldusväärsed ning ainsa tõsiseltvõetava 2,0 alternatiivi müüja ei vaevunud mu kirjadele ja kõnedele vastata.

Ajalooks siis niipalju, et tegu on siin nii mõnelegi juba tuttava autoga :icon_wave: millel on kõik kõik kõik (nooh enamvähem kõik) tehtud - arvete pakk on selline, et võttis vaadates kohe hinge kinni :icon_angel:

Tühikäik on OK
Tuled on tutikad :roll:
Spidole on kerinud ette praeguseks 197 tuh- rihmad vahetatud 194 juures (eelmise aasta lõpus)- iseseisvalt on spido kerinud ennast edasi eestis umbes 70 tuh km võrra
Roostet ei ole (paar värvimulli hakkab nagu tekkima aga noh- 13 aastat vana auto ikkagi)- põhjal olevat veidi pinnaroostet, mis tuleb siis enne talve üle lasta 8)
Polstrid ja paneelid on peaaegu vaiksed- talve osa veel paistab (aga tõenäoliselt võtan need profülaktika mõttes ette)
Variaatori rem komplekt paigaldatud (eelmise aasta lõpus) ning laginat teeb vaid 90 kraadise mootor juures (ning täiesti külmalt mõne sek jagu)
elekter üldiselt- töötab :mrgreen: v.a. immo, mis esimese sõidu lõpus korraks peale läks (aga selle eest oli juba hoiatatud)

Hetkel läbitud 400 km ja mingeid üllatusi tekkinud ei ole

Ah jaa autos on sees ka Alleggerita seeria makk :lol:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#9
Naginate koha pealt võin natuke juhatada ;). Nagiseb parempoolse C-piilari polster (ülemine tüübel ei pea) ja miski asi keskkonsoolis (võimalik, et maki raam või keskkonsool ise - käigukangi juurest on mäletamist mööda üks kruvi puudu). Muude kohtade pealt on peaaegu täielik vaikus (peaaegu täielik, sest 13 aastat vana auto siiski :icon_roll:). Ja seda muideks ka -25-se külmaga :icon_thumbup:

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#11
::itpnt::
eile koristasin autot ja leidsin lisaks summuti paberitele ka ühe Eibach kirjaga paberi, kus oli kirjas, et ride hight on 35mm :P ei tea jah, miks auto nii kitsekesena mõjub :captain:

velgedest 16" BSA-d on hetkel all- KUIGI mul on kelder poole servani papusid täis, siis hetkel kaalun kas osta veel komplektike juurde või mitte...

kui komplektike tuleb, siis ilmselt originaalid :wink: või teledialid :icon_angel:
Pilt
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#12
Need 5 spoke mis hetkel all on suht OK orikad :icon_thumbup:

aga juurde tasub alati osta komplektikesi ;) (klassikaline 5 spoke AZEV paistab A24-s müügil olevat).
Ma siiralt loodan, et GTA style teledialid (need 156 orikad on suht mannetud ju)



NB! Kas see tuleneb pildistamise rakusist v ongi tagaluuk väheke kööbakil peal (vahe vasakul pool suurem, kui paremal pool). Tundub, nagu ei jookseks tagatulede jooned ka päris kenasti kokku kere ja luugi vahel... ehk mulje põhjal on luugi parem serv rohkem kere sisse vajunud ja vasem serv veidi üles tõusnud...

_______________________
Cool
Pilt

_______________________
Seriously uncool
Pilt

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#13
eile õhtul siis nähin kooditulukest jälle- vahetult pärast seda, kui janar_t oma 166-ga kõrvalt minema sõitis :icon_angel:

pagassiluuk on veidi kõver- kahtlustan, et põhjus on pagassiamortides, mis on vist veidi vales mõõdus

nädalavahetuseks on hetkel planeeritud natuke toimetamist (salonginaginad, õlitamised, pesu, poleerimine, puhastamine, pagassiluugi õgvendamine üleliigsete juhtmete eemaldamine ning kellaploki ja keskkonsooli pistikute ülekäimine ja ehk saab ka makiga ühele poole ):roll:

1000km läbitud :captain:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#14
Amortidega on minu kogemus järgnev. Kõik oli OK, kuni ühel kenal sügishommikul oli kraadiklaas julmalt alla nulli ja väljas lõõtsus tõeline sügistorm... sain kodust paar kilomeetrit sõita, kui oli selge, et kõik pole päris korras... keerasin tee veeres olevasse parklasse ja tuvastasin tühja tagarehvi - naiss. Pagass lahti, ise vups kummargile, tagavararatast ja tungi välja kiskuma ja siis käis siuke litakas, et ma nägin viisnurkasid ja ööbikuid autos keerlemas... peale hetkelist toibumist ja mõne vägisõna lendulaskmist ööbikute peletamiseks sai muidugi kõik vajalik tehtud.

Amordikad mis senise soojaga olid küll veidi pehmemad olnud kui tavaliselt olid külma poolt ööga surnuks näpistatud ja luugi raskus + tuul ei olnud enam päris jõukohane ülesanne neile.

Tip Tip Tip poodi, kataloogi järgi uued amordikad - külge: plud and play. Ei mingit reguleerimist ega jama. Soovitan ka sul pigem osta uued amordikad kui hakata seal mingeid kaheldava väärtusega vigureid harrastama, mis näevad kõrvalt vaadates välja nagu räime suitsutamine ja must maagia omavahelises veidras tantsus.

NB! Mis sul VAG vastu on, et sa igal võimalikul juhul ta kallal võtad ? Küll ei meeldi OK teade armatuuris, siis süüdistad tundmatu valmistaja amordikaid VAG ebakompetentsuses jne... Alfa peaks nii hea auto küll olema, et ilma rahvabrande mustamata end hästi tunda, isegi kui tekib mingi arutelu, võrdlus vms... maailm ei koosne ju vaid ristist ja rohumaost ( I HOPE )

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#15
See konkreetne pilt, mille põhjal jutt käib on tehtud nädalajagu pärast auto ostmist (2007 detsembri lõpus). Olid need hinged enne mind kulunud ja paremaks pole vahepeal midagi läinud. Enne mind kippus kere ja luugi vaheline juhe luugi serva ja tihendi vahele jääma, ilmselt see ongi hinged ära suretanud. Pagassiamordid on minu vahetatud (vanadel olid alumised munakad puruks), aga praeguste asemele võiks midagi väiksemate njuutonitega otsida. Praegused on ikka väga jäigad (ja sellest ka uute puruks munakad juba).

Mis kooditulukesse puutub.. Ehk õnnestub sul releeplokki minevate otste klemmid ära vahetada? Puhastada neid vist väga enam ei õnnestu. 98% tõenäosust, et probleem on seal.
cron