Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#121
156 peaks eksorsti abi vajama. Minul kadus järsku üV järjekorras seistes jahutus ära. Ajan juba sisse ja käib pidurite kontroll, tuba tosoolivingu täis ja ventilaator täiesti vait. Heitgaasi kontrolli poleks ta üle elanud :D Ajasime õue tagasi, 15 minutit hiljem... no võite ise arvata :crazy:
Alfas are for nice people...

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#122
:hi:

appdeit-> laupäeva hommikul auto juurde ja loomulikult viga tagasi... laupäeva pärastlõunaks oli kogu salong lahti-kokku käinud, kõik asjad täiesti korras

ja viga kadunud... eile õhtul uks lahti-> viga... uks kinni viga kadunud ja enam tagasi ei tulnud... täna hommikul-> väreles

ja siis "heureka" ( :oops: :oops: :oops: )-> 156-l ei ole eraldi kapotilüliti sisendit- tähendab :mrgreen: (kapott lahti, lülitist polnud enam haisugi, massijuhe oli kuskil lõbutsemas käinud vist - keevitusjäljed peal). Hüpotees-> alarmil tekkis segadus ja tänu vigasele massile andis pagassilülitist üle juhtploki kapotilülitile massi...kuna lüliti ei olnud korras, siis tekkis uitvool, mis keevitas armatuuripirni kaasabil üle lüliti massijuhet... krdi puzzle ma ütlen...

ja loomulikult testida ei saa- panen juhtme massi- mitte midagi; võtan massi küljest ära - mitte midagi (tuli kustus mis kustus...) :think:

eks õhtul paistab kas tuleb tagasi või mitte
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#123
nii- minu käes hakkab masinal juba 100 tuh ette kerima...

kolmapäeval sai loomuliku otsa auto nahksisu... ning sellest hetkest peale on istmed mässitud rohelisse plüüzi (auto on hoobilt seest visuaalselt poole väiksem)... ebameeldiva üllatusena selgus, et plüüzistmed ei toeta üldse nii hästi, kui nahk, meeldiva üllatusena ei sõida tagaistmel inimesed kurvis enam mööda istet edasi-tagasi)

vahepeal on tehtud nipetnäpet asju ning suuremaks tööks läheb veidi aja pärast, kui viimaks jõuab kätte otsustav päev ning vahetusse lähevad amordid/vedrud/padjad ning roolilatt ja ühtlasi saavad uuenduskuuri ka pidurid (selleks tegin ära ma meeletu väljamineku ja sadualte tervise huvides soetasin omale korraliku tööriista, et kolbe tagasi suruda... kaua nende pitskruvide ja tangidega ikka mämmerdada...). Hetkel ei ole veel otsustanud, kas teen kogu veermiku uutele juppidele või ootan kuni midagi ära kustub (praegu kolkse peale tagumise amordipadja kuulda ei ole aga teisalt- kui auto niikuinii laiali on, siis võiks ju... )

juhipoolsele karbile hakkab tekkima läbivat roostet (sealt tõmbas üks pädev mees kunagi tungi pekstes alt ning lõhkus sellega ka karbilaiendi ära... ) kui mõne aja pärast saab ka gaasi, siis võtab korraga hoogtööna ette umbes mitme auto keretööd :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#124
:mrgreen:

hell jeee.....

eile hommikul -> sidur alla, süüde sisse... auto hüppas edasi-> süüde välja... ahaa käigukang paigast...

nikerdasin siis kangi paika (auto toimis ilusti)- päevane ring (120km, millest 20 ummikutes); õhtul koju, siis poodi ja poe ees HÕKK-> käivitades hüppas auto edasi ... ja kang enam välja ei tulnud :evil:

15 min nikerdamist ja selgus majas-> sidurit pole enam- pedaal on korras (liigub edasi-tagasi), pumpamine ei aita, mitte miski ei aita-> sidur hooratta küljes kinni ja kööks.. :roll:

Hüpatasin lõpuks siduri lahti, ettevaatlikult kodu poole ja :wtf: kõik toimib ... ka peale järgmist suretamist jäi tööle...

hetke diagnoos-> arvatavasti läheb kogu sidurimajandus vahetusse :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#125
Mul on kusagil sellele autole ostetud siduri survelaager isegi alles :think:. Seisukorra kohta ma küll midagi arvata ei oska - mitu aastat kütmata ruumis riiulis vedelenud. Enivei, kui sulle huvi pakub võin nädalavahetusel oma varudes kaevandada ja tolle kaasa rabada.

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#126
:hi:

see võiks huvi küll pakkuda (mul on üks uluva laagriga 147 kah)-> 156 on hetkel kuskil TRK lae all :mrgreen: peaks alla tulema uue siduri ja mitteloksuva latiga (praegsuel latil on korralik loks sees...)

nagu ikka- täna hommikul kõiki jummala jonksus (isegi ei libisenud enam... :crazy: ) aga noh-> teist korda sellist jupsimist üle ei tahaks elada... :roll:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#127
:hi:

esiamort ja üks tagaamort vahetatud, stabika kondid vahetatud- nüüd poodi värvi ostma ja natuke keretöid; siis summuti ära keevitada ja käsipiduritrossid ära määrida ning... esiustesse teised kõlarid ja tagumised kõlarid ümber ühendada akna peale ning sellega peaks korras olema...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#128
:hi:

põhjakatte paigaldamisel selgus, et esiots on autol jummala viltu (radikatala oli keevitusest lahti) praeguseks enam ei ole

üldiselt on jummala heas korras auto (vajab vaid veidike värvi koopaäärtesse - kapott lahti... pole koodi KRT... pagass lahti - ikka pole koodi)

Lühidalt- oskab keegi mulle selle masina värvikoodi öelda?
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#130
janart kirjutas:Ma pakuks, et Grigio Africa, ehk siis 650A :ugeek:
tänk juu veri meni :roll: lähen otsin kaubandusest motipi koodi 51068 või 953630 ... :thumbup:

riiuli ees igatahes nende numbriteni ei jõudnud :oops:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#131
:shock:

tundus, et ühelt poolt hakkab karbi sisse auguke tekkima-> suts laiendid maha ja :evil: pole suurem asi auguke - täiesti suur auk on välimises karbis sees rsk - asukoha järgi- see koht, kus mul karbilaiend kunagi ära lõhuti (arvatavasti surus laiendi paigaldamisel kasutatud kruvi-poldi sisse ja hakkas sealt ümbert soola koguma )

Positiivse poole pealt-> üks auk, ülejäänu on korras (tuleb tihe nädalavahetus)- laiendite alune läheb arvatavasti värv+kivikaitse+mastiks meetodil.

Ühtlasi lähevad ka ülejäänud häirivad kohad ajutisena pintsliga kohendamisele ja saab uue mastiksi põhja alla

muuseas- ilma laienditeta ei ole auto üldse nii tore :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#132
Karbid/koopaservad roostes? Üllatus? A sa võta kummihaamer ja koputa kõik need servad üle. Erilise rõhuga tagarattast ettepoole liikudes mööda serva/karpi seestpoolt (logarid/katted maha). Nii palju roostet pole olemaski. St olemasolev plekk ei peaks nii palju roostet tekitama. Massi jäävuse seadus ei tööta.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#133
koputatud, lihvitud, keevitatud, liimitud, bituumendatud...

sisemised karbid olid kahest kohast lõhutud (täpselt tean kelle poolt ja kus-> kunagi sai käidud ühes spetskohas, kus auto tõsteti "ilusti" üles- poolviltu karpide keevise keskelt), koos sellega said ka laiendid rohkem, kui üheks tükiks.

Hädapäraselt sai laiendid kokku kleebitud, autole uuesti külge, paaris kohas pisike värviparandus ja selle talve peaks ära kannatama (suvel tuleb korralikult asi ette võtta uuesti... lakk koorib paarist kohast, siin-seal on ilusaid uksetäkkeid ja palju muud)

Igatahes talveks valmis :roll: kütust läheb muidugi jube palju :wtf: mingil põhjusel on segu meeletult rikas (keskmine kulu on juba 7,5 ...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#134
ts kirjutas:
Igatahes talveks valmis :roll: kütust läheb muidugi jube palju :wtf: mingil põhjusel on segu meeletult rikas (keskmine kulu on juba 7,5 ...)
Sul läheb ikkagi suhteliselt hästi.. mul seal 12-13 kanti ikka :wave:
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#135
:hi:

hommikul siis sai treileril sõita... kuni pilotini... kus kodanikud tuvastasid murdunud küünla ja Andri annetas oma kollektsionist kaks natuke kulunud küünalt (pika pealekäimisega sain ikka natuke tööraha maksta)

positiivne- auto sõidab edasi ja puksiirimees oli ülimalt asjalik (tuli kohale , vaatas autot ja küsis "Pilotisse?")... negatiivne- kurat, et ma ise ei taibanud vaadata (loo moraal- igaks juhuks tuleb alati jätta vana küünal reservi. Umbes kuu või natuke peale kestis see Boschi küünal seal)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron