Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#48
paak ise ei ole sama... materjal võibolla on :D

vahepeal ei ole jõudnud uurimisega lähemale (neljapäeval Tartusse minek, siis saan tee peal vaadata, mis tingimustel see vedelik sealt kaob (siiani testud 3 päeva linn/maantee on kõik korras; linnas kliimaga ja kliimata samuti. Praegu on paak täis ja surve all.

Pisike hirm on siiski sellega, et vedelik kaob siis, kui vurri sihtotstarbeliselt kasutada (not good) ... aga hetkel sellele ei mõtle :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#49
Märkamatult on möödunud 2 nädalat ning üle poole esialgu pakutud väärtusest on läinud esmaseks hoolduseks ( tuleb tunnistada, et pakutud raha eest ei ole võimalik isegi korralikult autot hooldada, rääkimata auto ostmisest :D )

Praeguseks läbitud ca 1300 km ning tuleb tunnistada, et linna see auto väga mõeldud ei ole.

Kast on uue õliga töötamise selgeks saanud ja ainus asi, mis natuke veel häirib on teatud pedaaliasendil kiirendamise kickdown ja veerand sekundit hiljem üles lülitus (quickfix on muidugi rohkem vajutada :D )

Jahutusvedelik vist siiski natuke kaob kuhugi (lõpuks jäi pidama natuke alla max-i ja viimase 500 km jagu on seal püsinud) - kui ilm lubab, siis võtan selle otsingu ette.
Järgmiseks sammuks arvatavasti saab olema uus temperatuuri andur (just in case) ning peale seda tuleb termostaat üle testida (Pratola Serra c diislid on vastikult efektiivsed - tuba läheb soojaks aga mootor ise on üsna jahe, kui vurri sihtotstarbeliselt ei kasuta- üsna võimatu on aru saada, kas suur ring on lahti või mitte, kui saab näpu äsja 100km sõitnud mootoriploki vastu panna - tavaline 1500rmp ei võimalda 5 kraadi juures kuidagi temperatuuri üles saada). Tuleb natuke soojemaid ilmasid oodata.

Mootoriruumis puhastamine on vaja ette võtta, et saada selgust ka ja kui siis mis lekib...
Roolivõimutorustikule keerasin natuke vinti peale ja sain taseme seisma

Tagumised pidurid on vahetatud, esimesed viskavad veidi, seega tuleb ka need lähiajal teha. Käsipiduritrosside vahetuse jätan tõenäoliselt vahetult enne ülevaatust :p

Aknatõstuk on ootel, parkimisandurid samuti (ehk jõuan kuhugi, kus on mes olemas ja ütleb, palju mul neid andureid siis vaja võiks olla)

Esimene iluvõre jääb veel natuke tulevikku

Suverehve oleks vaja (senine otsing viitab vägisi sellele, et tuleb hakata mööda Eestit tiirutama ning uusi velgi alla katsetama :D )

Uued tagatuled saab teisipäeval :)

Kapotiavamise kangi mõlemad kuningad ootavad alfisti.net ostukorvis, kuniks sinna veel midagi lisandub

Kere osas on palju teha on (aga kui saab kiiremad asjad tühjalt ära, siis suvi on ju pikk ... niikuinii oli plaanis kõik kolm autot keretöödena ette võtta)

Üldiselt - jube hea auto :) 156-ga pikad sõidud olid kordades väsitavamad
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#51
Vahepeal siis on tagatuled tervete vastu vahetatud :)

Viimasel testil selgus, et keskmist kulu näitas kompuuter 7.1, tegelik oli 7.5

Lõiguti tripid annavad umbes selle 7.5 kokku küll

Seega on alust eeldada, et külma mootoriga maantee 6.2 ja sooja mootoriga maantee 5.7 on üsna reaalsed suurused :)

Pole üldse paha ...

Kiirendamise ei pole veel jõudnud ja suverehvid kah ootavad veel nädalakese :)
Tegelikult ma olen normaalne....