Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#64
Auto sai alla talverehvid esialgsete 16" heledate velgedega. No auto on ikka kõvasti parema väljanägemisega. Mustad väljed saavad värvitud enne uut kevadet ;)
Suverehvid müün maha, pole nende toimetamisega rahul. Seega kui keegi soovib, siis 225/55R17 suvekad üle, GT Radial some sort of **t.

Vahetasin kolmanda piduritule pirnid ka ära. Kahjuks lõhkusin selle plastiku, mis tagaaknal- päike on selle ülimalt rabedaks teinud. Käitusin küll hellalt sellega, aga isegi kruvi sissekeeramisel pärast asjad pragunesid. Silma ei häiri ja näha ei ole, aga ikkagi on uut vaja :)

Lisaks sai aku uue aku, kuid käivitus pole ikka päris paugust, nagu mõned teised diislid, mida ma kuulnud olen.
Akuks on Varta Blue Dynamic 74Ah 680a 278x175x190.
Viimati muutis urmask, 15 Nov 2016, 13:26, muudetud 1 kord kokku.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#65
Täidan oma kaua antud lubaduse ja teen lühikokkuvõtte kevadisest remondist.

Taustainfo:

- Autot ostes oli mootor veidi õline, ei midagi hullu.
- Peale esimest õlivahetust oli auto mootor rohkem õline ja siis veel rohkem ja siis veel rohkem
- Pesime mootori alt puhtaks ja sõitsin ca 500km, vaatasime peale, vastused selged.
- Sõitsin edasi, kuni lõpuks sisselaskekollektorile hakkas tilkuma. No selge, läks töösse.

Mis seal siis ära tehti?
- turbo remont, sest võll oli kõver, õli siiski ei tilkunud
- võll oli kõver ülekuumenemise tõttu. Selgus, et EGR klapp oli õllepurgiga pimedaks tehtud, viimane oli ära põlenud. Ehk siis see tihend sai ka vahetatud
- EGR korras, filter korras
- kogu rihmakomplekt: rullikud, rihmad, veepump jms
- õlid ja filtrid
- Kaks kuud hiljem läks ka õlieraldi vahetusse.
- Nüüd oktoobris tegin õlivahetuse ja autoga hetkel korras.

Tööde nimekiri arvelt:

Suuremad tükid
- Turbo renoveerimine (võll oli kõver, enam pole)
- Hammasrihma komplekt, rullikud jms.
- 2 kuud hiljem õlieraldi
- nukkvõllikoja mõra keevitati terveks

Ja siis vahetatud tihendite ja seibide nimekiri:
- turbo seibid
- KKK tihend :D
- vaakumpumba tihend
- õli sisselaskmisjala tihend
- õlivarda o-rongas
- õlikorgitihend
- pihustitihend
- turbokollektori tihend
- turbo äravoolutoru tihend
- väntvõlli simmerling rihmapoolne
- nukkvõllikoja kork
- nukkvõllikoja simmerling
- EGR klapi tihend (seal oli asemel enne õllepurk)

Õlid ja vedelikud
- Uus õli Motul 8100 ECO-Clean 5W-30
- pidurivedelik
Viimati muutis urmask, 21 Mär 2017, 14:59, muudetud 1 kord kokku.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#71
Mulle Karol Pilotist rääkis, et see ilus Ti, mis neil lõpuks maha müüdi, langes rottide ohvriks- kapoti alt näriti kogu juhtmestik pm puruks.

Aga minu autol on veel
- salongi uste lukustamise nupp, mis ei funka
- antennivõimendi ilmselt ei tööta korralikult (sahin sees, ei tööta maatneesõidu ajal korralikult)
- pidurid krigisevad, aga korras
- need lekkivad uksetihendid, mis aeg-ajatl vett lasevad uksepiirdele
- käivitumise järel teeb veits imelikku häält, äkki on pihustid, äkki mitte, hetkel ei sega sõitmist

Järgmised töösse antud asjad
- ülemised õõtsad ja välimised rooliotsad (reedel lähevad vahetusse) + sillastend
- vasaku esimese amordi kummmikate ka reedel (koos vahetusega maksab see julla 100€ :D Lollakas kummikate, ma ütlen... 100€.. 100.. eur.. :roll: )
- ja uuel nädalal läheb poleerimisse ja vahatamisse, sest ema koerad kraapisid auto värvi ära, nuuks..

Ja nüüd hoian pöialt, et järgmine töö autoga on kas rehvi- või õlivahetus ning ilmselt pidureid vaja puhastada. Ja siis jälle rehvi- ja õlivahetus ja jälle pidurite puhastus. Ehk kestab nüüd (Y)
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#72
urmask kirjutas:Mulle Karol Pilotist rääkis, et see ilus Ti, mis neil lõpuks maha müüdi, langes rottide ohvriks- kapoti alt näriti kogu juhtmestik pm puruks.
Need rajakad keerasid seal päris korraliku jama kokku, jah. Sellise asja peale isegi ei tule, et maja kõrval, kus pargib veel paar-kolmkümmend autot võidakse kõikidest nendest ainult su omal kapotialune pe*se pista. Teiste kohta seal kõrval ei ole kuulda olnud, et midagi sellist oleks juhtunud. Järelikult ei ole loom loll, teab liigagi hästi mis on hea :mrgreen:

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#74
valmarv kirjutas:See imelik hääl käivitamisel, oli see selline tugev lõgin või miski taoline hääl, ma sain omal pihustipuhastiga sellest peaaegu jagu. Külmade ilmadega tegi seda häält ainult.
Mis, kus ja kuidas? :) On selle kohta ehk veidi pilti anda või tead õpetust netist jagada?
Mingid riskid ka sellega?
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#75
urmask kirjutas:
valmarv kirjutas:See imelik hääl käivitamisel, oli see selline tugev lõgin või miski taoline hääl, ma sain omal pihustipuhastiga sellest peaaegu jagu. Külmade ilmadega tegi seda häält ainult.
Mis, kus ja kuidas? :) On selle kohta ehk veidi pilti anda või tead õpetust netist jagada?
Mingid riskid ka sellega?
See oli see vedelik, mis kütusepaaki valad, ma hetkel tootja nime ei mäleta, aga tühja paaki valasin aine ja umbes 40l kütust otsa. Kusjuures isegi tahmanäidu tõi allapoole :)