Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#1
Hei!

Pikalt otsitud. Algselt oli plaan vaadata, kas hammas Ti'le peale hakkab. Lõpuks aga sattus teele üks soodne, ent hästi hoitud 1.9jtdm aastast 2005.
Läbisõit ca 260'000, manuaal ja väheste lisadega. Otsustasin, et alustuseks piisab- siis mõtteid rohkem, mida Ti'lt soovida. Üleminek 2001 aasta VW Passatilt on märkimisväärne :)

Ega mul praegu palju rääkida pole. Mõnikümmend km seljataga. Auto on Itaalia päritolu ja Eestis veidi alla 3a olnud. Eesti omanik on igati tubli mees ja auto korras hoidnud ning ise selle kallal meisterdanud.

Nö second hand xenonid ta võttis maha, kuna mingi osa oli kõrbenud. Valmidus alles ja pirnid ka olemas. Tagasi ei pane :)
Mootor ei tossa ka gaasi andmisel ning üleülidselt on 10a vana ja 260k sõitnud diisli kohta korralik isend. Ma seni rahul.

Auto käis ka Pilotis ostueelsel kontrollil. Õõtshoovad vajavad vahetust mingi hetk, muus osas kriitilist pole. Nimekirja saan ilmselt homme.

Luban, et täiendan teemat, kuna mõned huvid auto kallal meisterdada siiski on ;)

Üks pilt ka ajast enne Eestisse tulekut. Auto endiselt sama läikiv:
Pilt
Teadaolevad vead
- Esibampril üks koht veidi irvitab. Ehk on väike töö korda teha
- Salongis olev ukseluku nupp ei tööta. Otsin põhjust

Edasised plaanid
- Alfa Romeo jalamatid. Hetkel miskid tavalised
- bluetooth või 3.5mm või USB ühendus minu Androidi telefonidele
- uus antenn, kuna ma kahtlustan, et praegune veidi juksib
- 2 ringi uusi rehve.. oeh :)
- uus esiklaas
- esiistme soojendused (pakkumine juba olemas, 170€)
- esiistmete istmiku "lühendamine"

Edu mulle, ma arvan :)
Viimati muutis urmask, 05 Okt 2017, 09:38, muudetud 2 korda kokku.
--
Urmas

Esiistmed veidi ebamugavad

#2
Esiistmete disain on jabur, pean tunnistama.
Istmed suruvad vastu reit otse põlveõndlas. See on hetkel kõige häirivam asi. Otsin parasjagu kohta, kus seda ära teha.
Nimelt tahan selle väljaulatuva osa 2-4cm maha lasta lõigata ning viisakalt kokku õmmelda. Hetkel segab lausa pedaalide kasutamist.

Ostsin auto selle teadmisega, et selle jaburduse saab korda teha :)

On's ideid, kes selliste asjadega tegeleb? Hetkel ootan vastust ka mehelt, kes istmesoojenduse paigaldab, et kas tema seda teha tahab.

Pilt ka kohast, mida tahan lõigata :angel:

PS! Pilt pole minu autost.
Pilt
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#3
Vahe peal olen veidi autoga tegelenud.

Eile sai paigaldatud after-market istmesoojendused. Kütavad päris hästi.
Täna käis Pilotis seisupiduri ja sõidupidurite hoolduses, vahetati ka õlisid. Auto ei kigise enam ja pidurdab veidi paremini. Ühe puuduoleva mutrikatte sain ka salongi.

Uue antenni lasin panna, kuna raadio levi halb, aga see midagi siiski ei muutnud. Ikka krabiseb. Nüüd on põhjust edasi uurida, kus võib viga olla. Ei salli selliseid kiikse autode juures.. vähe sellest, et paremal pool mingi asi nagiseb. Kahtlustan silikoonõli, mida varem pole kasutanud- et see paneb tihendid nagisema.

Ja nüüd otsin uut esiklaasi :)
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#4
Vahe peal on autole uus esiklaas saanud koos 75% läbipaistvusega, nagu tehase ja seaduse poolt ette nähtud. Kuigi paigaldaja ütles 70%.. eks 2a pärast ülevaatusel kontrollib. Pilt all pool kenasti läbipaistvast klaasist. Eelmisega ei saanud vastu päikest üldse sõita ja Järvavana teel oli ühel veidi niiskel ilmal hommikuse päikese poole sõites 150m pimedust @80km/h. See oli päris lõbus.

Liiklesin autoga Kalamajas ja ühel värskelt pinnatud tee ristmikul sai esibamper ära lõhutud. Ootan nüüd Tallinnalt vastust, kes selle kinni maksab :) Remondihinnang esistange vahetusega ca 700€ :eh:
159 esiosa on esiratastest mõõtes suht pikk, võrreldes mõne sakslasega ja ilmselt selle tõttu ka see pauk käis.
Video on siin pardakompuutrist: https://www.youtube.com/watch?v=8imdc_gonGc Ja see minivigastus pildilt näha.
Pilt
Pilt
Viimati muutis urmask, 03 Mai 2016, 23:43, muudetud 1 kord kokku.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#6
Porilappide suhtes oled õigel teel.Mul oli kunagi valge 159.Selle külg läks juba pesulast välja sõites pritsmeid täis.Kui paigaldasin porikaitsmed oli kohe teine lugu :thumbup: Mina tegi ise porilapakad kuna mul olid küljekarbid ja minu meelest sellisele varjandile ei olnud saadagi.Piisab tõesti mõnest sentimeetrist et auto jääks puhtaks.
Foorumi liikmete autode juurest leiad minu kasutaja nimega 159 pildid ja sealt on näha kui väikestest lapakatest aitab.Materjali ostsin Fixusest.
Jõudu.

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#8
Eile peale rehvivahetust sai vanade rehvide peal tõdetud, et telgede kokkujooks on vale. Minu üllatuseks reguleeritakse Alfadel ka tagasilda. Kokkujooks oli tottaalselt viltu ja mingi ime läbi sõitis auto sirgelt. Veidi ebamugava roolimise panin 7a vanade rehvide süüks (varasem kogemus). Kiire reageerimise eest tänud CarStopile (ABC autoteenindus Kadaka teel)! Ainus koht, kes samal päeval ette sai võtta mu auto.
Pilt
Nüüd kokkujooks korras, uued rehvid all. Auto veereb väga mõnusalt ja vaikselt. Uued naastud vaiksemad, kui vanad valekokkujooksuga all olnud lamellid ;)

Sain ka info, et kui väga karm talv on, siis on vaja kas õõtsad või vedrud ees ära vahetada kevadel :problem:
--
Urmas

Led tagurduspirn

#9
Teen õhtul pildi ka.
Mul on tagurdamist teatud kohtades päris palju ning mind väga häirib, et Alfa tagurdustuli põleb nagu öölamp, mitte ei valgusta teed. Passatil lõi taguosa ikka särama. Ostsin siis mina Bayst led pirnid. Valges on juba vahe näha. Õhtul teen video või pildi ka :)

Mõte hakkas tööle, et äkki paneks muud pirnid ka ledid :roll: Nagu nii on vaja keskmine pidurite tuli (salongis paiknev) uus panna, kuna see töötab ja ei tööta pooleldi.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#10
:hi:

kuna kolmas pidurituli kasutab pirne, siis tasuks pigem pirnid ära vahetada :mrgreen: (saad jälel tööle)

auto pidurituled leedide peale appgreidida on üldiselt kehva mõte :thumbdown: on suur oht, et pimedas foori all seistes tuleb keegi ja peksab Sul tuled puruks :mrgreen:

Üldiselt tasuks siiski piirduda tagurdustule ning salongipirnidega :thumbup: (@ 164 esimene ülemine courtecy light on juba neli aastat olnud roheliste leedide peal... jube hea on pimedas, kui peatumise ajal keegi autost sisse-välja käib-> jalgade juures ja taga on tavalised pirnid). Numbrivalgustuseks ei ole samuti mõistlik LED-e kasutada (see on politsei leivanumber :mrgreen: )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#11
ts kirjutas:Kuna kolmas pidurituli kasutab pirne, siis tasuks pigem pirnid ära vahetada :mrgreen: (saad jälel tööle)
Uurin seda. Kui pääseb näputööst, siis teen lihtsalt ära. Kui vaja tinutama hakata, siis pean otsima kellegi, kellele kingitusi meeldib tinutamise eest saada.
ts kirjutas:Auto pidurituled leedide peale appgreidida on üldiselt kehva mõte :thumbdown: on suur oht, et pimedas foori all seistes tuleb keegi ja peksab Sul tuled puruks :mrgreen:
Point õige. Eriti veel, kuna mulle endale käib ullult pinda, kui keegi oma uhke uue auto led tuledega ees seisab. Eriti häirib, kui nad minutise valgsfoori taga oma kollast laternat vilgutavad :D
ts kirjutas:Üldiselt tasuks siiski piirduda tagurdustule ning salongipirnidega :thumbup: (@ 164 esimene ülemine courtecy light on juba neli aastat olnud roheliste leedide peal... jube hea on pimedas, kui peatumise ajal keegi autost sisse-välja käib-> jalgade juures ja taga on tavalised pirnid). Numbrivalgustuseks ei ole samuti mõistlik LED-e kasutada (see on politsei leivanumber :mrgreen: )
Salongikaid olen mõelnud, aga mitte heledaid leede. See pehme valgus on hea. Värvitoon on muidugi hea mõte- kaalun seda. 159'l on ka punane käigukasti valgustus laes. Ma mõtlen, et selle valguse muudaks küll ära :)

Jalgade valgustus oli ühel Lexusel, millga sõitsin, siis see oli küll mõnus ja hubane. Olen Alfale seda ka mõelnud. Võimalik, et suvel, kui ilus ja soe, teen selle ära. Talve ei taha seda soppa nagu nii vahtida:) (jep, tean, alati võin ju lüliti ka panna ;))
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#12
IMHO pirnid peaks olema tavalised 2,3w soklita pirnid (peale 2008 tulid LED-id)

tule eemaldamise osas-> kuskil on kaks mutrit (arvatavasti servades), peale mutrite eemaldamist peaks tulema kogu korpus natuke allapoole ning peaks olema eemaldatav. Seejärel võiks pääseda ligi pirnidele (seal võib olla paar-kolm klõpsu, mis pirnide klaasi paigas hoiavad.

Manuali kiikasin kah korra-> juhend sama, mis enamikul autodest- tule vahetamiseks pöörduge esindusse :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#13
Meest sõnast. Üks mittemidagiütlev pilt ka sellest uuest vingest led tulest.
Pilt
Fakt on see, et natukene on parem, aga päris esilaternaid ikka ei asenda.

Kui ilm ilusam ja päevavalges aega tegeleda autoga, siis otsin need kolmada piduritule kruvid üles. Üleüldse on neid asju, mida uurida, kuidagi palju tekkinud.... :lol:
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#14
Lisan veel paar pilti oma autost.
Esimesed 2 on peale pigieemalduspesu, kui sai kenasti uksepiidad lastud puhtaks teha. Neid poldud vist kunagi tehtud.

Teisalt nüüd, 3ndl-t hiljem, käisin esimest korda Jazzi pesutänavas seda nö pesulatesti tegemas (ei pritsinud kusagilt sisse :clap: ) ning seejärel puhastasin jälle uksepiitasid- võtavad teised väga kergelt mustust tänavalt külge. Nagu oleks paar tihendit puudu.

Kolmandaks olen juba 2x lasknud pesta ka esimeste uste polstreid. Nimelt käepidemed on ju riidest kattega ja need lähevad eriti kiirelt mustaks. Detsembris- enne jõule- saab veel üks selline ring teha. Pole lihtne hoida puhast autot puhtana :mrgreen:

Samas on lootus, et kui porimatid saabuvad, siis nende paigaldusega püsib ka auto külg puhtamana ning ukselingid samuti- hetkel on üks 10km ots ja ukselingid on soppa täis- sellest ka salongis käepidemed..

Värskelt pesust tulnud:
Pilt
Uksepiit puhas, aga vana jalamatiga veel. Siin on näha ka järelturu istmesoojendusenupp, mille originaalkohale lasin panna. Veidi tüütu on, kui kõrvalistuja selle sisse unustab- mingi tuluke võiks kusagil konsoolis selle jaoks olla.
Pilt
Ja siis lubatud pildid jalamattidest. Kahjuks polnud kohe võimalust puhtast põrandast pilte teha.
Homme ilmselt lähen ja ostan velcro takjakrõpsud, sest juhi jalamatt ei püsi paigal. Jalamatid on toodetud Poolas, kinnitusi pole. Veidi häirib ka see, et gaasipedaal lõppeb jalamatil, mitte u 3-4cm madalamal auto põrandal, nagu originaalmatiga.

Uued matid
Juhi jalgadele (siin ka istmesoojendusenupp näha).
Pilt
Juhi taga istuvatele jalgadele
Pilt
Vana Mati oli selline: http://i65.tinypic.com/if5ysy.jpg. Ootan kedagi, kellel on hädapärast vaja. Koogitüki või 5€ vastu vms...
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#15
Praegu alles nägin seda teemat:
juhiiste??? kas tõesti on AR159 esimene auto, millel on piisava pikkusega istmepadi, olen paariga sõitnud, aga ei mäleta.
Mul viimastel kõigil igapäevamasinatel on need pikendatava padjaga istmed olnud, ja pikkadel otstel tunnen ikka, et krt, lühike ikka, siis vahest tõstan istme nina rohkem üles, siis pakub jälle paremat tuge.
Aga pigem on kõigil jube lühikesed, jaapanlastest ei räägigi :)
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)
cron