Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#136
1,9jtdm-il on kütusefilter kohe esiklaasi taga kapoti all üleval, lihtsasti kättesaadavas kohas, keskel umbes, oma auto helisid sa tavaliselt juba tead, võõrad helid (vibratsioon, lörin) äratavad kohe tähelepanu, lähed ja liigutad, koputad või hoiad kütusefiltrist käega kinni ning ebaharilik vibratsioon või heli kaob, nii see on juhtunud. Aidanud on kütusefiltri vahetus, lihtne töö selle Alfa puhul.

@300'600km

#139
Uuendatud 19.09.2018

Õlivahetus tehtud! :)
Sisepuhastus tehtud.
Number 9 tagasi liimitud.

Ja lekete kontroll tehtud.. tulemus:
  • - ✓ Karterituulutus lekib (teada viga, sõitmist ei sega) - rõngad vahetatud
    - ✓ Termostaadi korpus lekib.. ootan pakkumist - ei tuvasta leket
    - ✓ Pooltelje simmerlingid lekivad (eelmine omanik vahetas 30k tagasi.. aga no, ootan pakkumist) - i ei vaja veel vahetust
    - ✓ Swirl valve'ide hoob lahti (võib põhjustada halvasti käivitumist). Vajab keevitust, ootan pakkumist :) - ei tegele, kiirendamisel võib teine kord veidi hakkida, aga ei sega kiirendamist ja sõitmist
    - ✓ Turbo külmkoda on õline (sellest ka käivitumisel valge suits). Turbo sai remonditud aasta tagasi (remondikomplekt ja jutud). Garantii kehtib veel kuu aega, seega ootan tagasisidet
- viga oli karterituulutustorudes

Kuu-paar (3000km) tagasi tehti lekete kontroll, siis oli ainult karterituulutuse leke. Mis seal's ikka. :) Giuliasid vaatamas käia on ainult rõõm (Y).

Nüüd vaja leida see aeg, et käia kütusefiltril järel ära, et see ise vahetada ja siis on järgmise kuuni taas muretu sõit (Y) Aeg sealmaal, et vaja ka õhu- ja salongifilter vahetada varsti.

Panin mõttes kokku veel väikse nimekirja, mis autol tegemist vajab, kui väga palju isu oleks
  • - esitules on 2 parktule pirni, kogemata kukkusid :p
    - esitule pirni kinnituse klamber on katkine, 5€ vist - uus ostetud, vaja vaid paigaldada
    - akul paiknevate kaitsmete kate puudu, teadmata € - leidsin ühe, aga vaja ära osta
    - uste lukustamise nupp salongis ei tööta, teadmata €
    - ✓ autoraadio nupp tuli ära, remontööd aitasid, aga nupp on kõver, vähemalt mängib, on-off toimetab raskelt, kasutatud makk ca 50€ (olen otsinguil) - kuumliimiga sai nupu sisemis täidetud nii, et nuppu saab jälle kasutada
    - ilmselt antennivõimendi vigane, raadio ragiseb siin-seal, maanteel kesine levi, ca 150-200€ koos vahetusega
    - ✓ Vasaku tagumise ukse tweeteri vahetasin välja, seal oli kinnitus katki, tegin mingi ajutise häki (ei mäleta enam, millise), 0€
    - lisapiduritule korpus praguline 45€
    - pagassi valgusti ei põle, pirn justkui oli terve...
    - ✓ salongist pagassi pääsemise luugi kinnitus on katki (oli ostes), seda on järele aidatud, ei paranda - ei tegele
    - ✓ veljed veidi kõverad, pole veel sellega tegelenud, aga tegelen - 100€ maksis sirgendamine
    - istmed on siit-sealt veidi kulunud (ilmselt ei tegele sellega enam), ca 100€ parandus
    - klliimaseade vajab hooldust/ remonti/ vahetust. Ragiseb aeg-ajalt, väidetevalt mingi õhumullide teema, ca 100-150€ hooldus
    - ✓ tagapiduri kettad ja klotsid vajavad varsti vahetust, esimesed klotsid, kuid ilmselt teen koos ketastega, ilmselt ca 250-300€ jupid - ei vaja vahetust, vajas rohkem pidurdamist (Y)
    - iluvead, 200-300€ vast saaks tehtud
    - mootor ilmselt veidi hõre, vajaks kompressiooni testi, aga no 300'000km on oma töö teinud
    - ✓ egr ja filter on korras, kaua veel peavad, ei tea - EGR vahetatud juunis
    - ✓ Tagavedrud vahetatud juunis
    - käigukast tuksis :( Auto seisab
Olen kindel, et augustis toimuva ülevaatuse ma läbin probleemide vabalt. Summuti tundub ka korras olevat ja heitgaasid on normis. :)
Piloti müügimees muidugi ei jäta mind rahule.. laoti lauale, et nad teevad pakkumise, kus uus Giulia (bensukas) on käes 330€ eest kuus... :roll:
Viimati muutis urmask, 19 Sept 2017, 15:31, muudetud 2 korda kokku.
--
Urmas

Re: @300'600km

#140
urmask kirjutas:Õlivahetus tehtud! :)

- klliimaseade vajab hooldust/ remonti/ vahetust. Ragiseb aeg-ajalt, väidetevalt mingi õhumullide teema, ca 100-150€ hooldus
Kindel, et kliima ei taha lihtsalt täitmist, vähemalt mul oli see probleem. Undas nagu mingi saag vaikselt :P

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#141
Autot ostes esimese asjana sai kontrollitud ja täidetud. Maksin Pilotis 110€ selle eest (JUBE!) Peale seda 2x kontrollinud, täita pole vaja.
Väidetavalt on tüüpviga, et mingid õhumullid vms jura pääseb vahele ja selle puhastamine/ hooldus ca 150€.
Ma ise pakun, et eelmine omanik on seda mittekasutanud. Tglt peaks kliimat iga ndl vähemalt 20-30min kasutama, et see töökorras püsiks.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#142
Täna kadus turbost jõud sobival hetkel- maanteel tagasipööret tehes ja mootor suri välja...

Ehk et 0-2500 rpm turbo rõhku pole. Koha pealt minnes on vaja siduriga mängida ja u min 2500 rpm peal hoida, et minema saaks. Kui siis auto liigub ja 1. käiguga pedaal põrandasse lüüa, läheb ca 3-4s aega, et pöörded 3500rpmini jõuaksid. Teiste käikudega 2500+ rpm pealt on turbo taga, aga rõhk tõuseb jube aeglaselt.

Ootan garantii vastust... ja vist jälle vaja asendusautot otsida, kuniks turbo korda saab :eh:
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#143
mingil põhjusel ei kõla turbo probleemina - pigem kõlab õhukao, vale lugemi, lekkiva kütuse või millegi sarnasena.

Pole 100% kindel, kuid eriti palju alla 2500 ei saagi Sul turbo rõhku olla- kui sealt edasi läheb esimese käiguga jube aeglaselt ja teiste käikudega on juba turbo järgi, siis...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#145
ts kirjutas:mingil põhjusel ei kõla turbo probleemina - pigem kõlab õhukao, vale lugemi, lekkiva kütuse või millegi sarnasena.

Pole 100% kindel, kuid eriti palju alla 2500 ei saagi Sul turbo rõhku olla- kui sealt edasi läheb esimese käiguga jube aeglaselt ja teiste käikudega on juba turbo järgi, siis...
Ma võin nüüd roppu moodi eksida, aga kas diislitel ei tule turborõhk suht varakult peale? Ma nagu mäletaks, et nt BMW 320dl tuli juba seal 1500 rpm peal see sisse.

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#147
Igal juhul, kuna mul kahe auto jaoks ruumi pole, siis ma oma Alfa müügi ilmselt võtan varsti ette. Mul vaja kindla peale masinat. See asendusautode leidmine on varsti suurem kulu, kui auto enda ülevalpidamine (Y)

Seda, kas ma sel aastal Giulia võtan, veel ei tea, kuid Giulietta oleks ka üleminekuvariandina täiesti tehtav auto.

159 välimus on lihtsalt soooo sweeet.. isegi see hõbedane diisel. Täna just kolleeg sõnas, et mu Alfa näeb hea välja.

Aga nagu mina ikka.. ma pean enne auto korda tegema, kui müüma hakkan ja siis jälle ei taha müüa ja.. Slicer vist postitas selle pildi siia kunagi viidates hobiauto omamisele (Alfa oma olemuselt vist kuulub hobiautode klassi):
Pilt
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#149
urmask kirjutas:Igal juhul, kuna mul kahe auto jaoks ruumi pole, siis ma oma Alfa müügi ilmselt võtan varsti ette. Mul vaja kindla peale masinat. See asendusautode leidmine on varsti suurem kulu, kui auto enda ülevalpidamine (Y)

Seda, kas ma sel aastal Giulia võtan, veel ei tea, kuid Giulietta oleks ka üleminekuvariandina täiesti tehtav auto.

159 välimus on lihtsalt soooo sweeet.. isegi see hõbedane diisel. Täna just kolleeg sõnas, et mu Alfa näeb hea välja.

Aga nagu mina ikka.. ma pean enne auto korda tegema, kui müüma hakkan ja siis jälle ei taha müüa ja.. Slicer vist postitas selle pildi siia kunagi viidates hobiauto omamisele (Alfa oma olemuselt vist kuulub hobiautode klassi):
Pilt
Eks ta on jah selline...
Ise just mõtlen, et kurat... tahaks lihtsalt nii ka sõita, et raha ei kulu :D

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#150
Slicer kirjutas:Eks ta on jah selline...
Ise just mõtlen, et kurat... tahaks lihtsalt nii ka sõita, et raha ei kulu :D
Viimane arve PIlotis oli 177€. Ma tegin suured silmad ja küsisin, et kindel, et midagi arvele panemata ei jäänud? Vastati, et nujah.. Giulietta omanikud teevad ka 2x väiksemate arvete peale suuri silmi, et kas liiga palju ei saanud.

Seega, tahad sõita, osta garantiiline Giulietta endale! :D
--
Urmas
cron