@311'500km - tähistame kahte kuud remondivaba sõitu!

#181
Täna käis auto käsipesulas. Läigib teine ja pigiplekke ka enam pole. Salongi vaadates jõuan ka järeldusele, et on aeg keemiline pesu ette võtta. Arvan, et järgmise sisepuhastusega koos see ka tehtud saab. Auto ei haise, mis on tore, aga 2 aastaga on üksjagu plekke peale tekkinud.

Pagassiga pole tegelenud, esialgu ei tegele ka.

Täna viin auto TRK'sse ning homme teevad sellele külmkäivituse, täidavad igasugu puuduvad vedelikud, vahetavad numbritulepirni ja vbla veel miskit nipet näpet (loodame, et suuremaid asju pole) ning seejärel tehakse autole kenasti ka ülevaatus ära. Hoidke pöialt, et see puhtalt toimuks :thumbup:

Värin on endiselt sees, seda lasen ka TRK'l uurida. Ise arvan, et tegemist ongi pigem pööretega seotud värinaga, mis annab rohkem tunda suurematel kiirustel. Pakun, et hooratas, mis on korralikku vatti saanud vigase EGR'iga sõitmise ajal.

Jätkuvalt aga tore, et summutist suitsu ei tule ja auto sõidab alla 5l@100km Pärnu maanteel. Teistel maanteedel on 5.5 :D

PS! Viimane remont oli 16. juunil! :) Ja ca 5000km tagasi. See on vist esimest korda nii pikk pidu olnud :)
--
Urmas

@311'579km

#182
Ülevaatus läbitud puhtalt (Y) Tänased tööd siis:
  • Tagumised numbrimärgituled said vahetatud.
    Õlivahetust tehtud @11'000km
    Lekkeid ei ole
    Värina põhjust täna ei tuvastatud, veermik on korras.
    Pidurid veel kestavad.
    Enne külmaperioodi vaja kõik 4 eelsüüteküünalt vahetada, aga muidu auto vinks-vonks (Y)
Jätkame sõitmist :)
Auto on Eestis olnud 72'000km, minu käes 43'500km.
--
Urmas

@314'000km

#183
Niih, sain oma käigukasti rainga vastuse TRK'st:
Probleem on käigukastis.
Käigukasti korpus on väljastpoolt veel terve, sisemisi kahjsutusi ilma lahti võtmata öelda ei oska.
Käigukast peale-maha ja kokku-lahti töö on ca 600eur.
Siia tulevad juurde vajalikud varuosad.
Jääb ka võimalus, et kasti korpus või võllid on niipalju kannatada saanud , et ei kuulu taastamisele, sellisel juhul tuleb hakata kasutatud kasti otsima.
Ma pean nüüd tarka nõu otsima hakkama. Seniks on auto TRK's hoiul.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#184
soovitus- lase võtta kast maha ja pulkadeks.

kui ragin on tingitud lihtsatest asjadest (viltune kahvel vms, siis pääsed ca 600.- ga) KUI kasti ragin eeldab uut kasti, siis oled teadlik, et on vaja uut kasti ja saad seda otsima hakata

hint... http://www.autolusso.co.uk/gearbox-m32.html (Astra H;Astra J;Corsa D; Insignia; Meriva; Mokka; Vectra C / Signum; Zafira B + chevy cruze ja veel mõned)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#187
Remondiootuses olen siin mõelnud, mida autoga teha.

Ideaalis müüks maha nii, nagu on ning uus inimene saab ise remontida ja saab ehk soodsamalt korda auto, kui mina teeks ja siis müüks.
Romulast pakuti 1200€, kuid see on liiga vähe. Ma arvan, et 17" veljed koos uute rehvidega on juba ise ca 600€ väärt.

Ehk on siin foorumis huvilisi sellele autole? Otsuse ma tegin ära, et ma selle maha müün. Kui vahe peal ostjat ei leia, siis uuel nädalal vaadatakse kastile sisse ning seejärel selgub, mis edasi saab, aga suht kindlalt läheb see uue auto sissemakseks sel juhul.

Praegu on veel võimalus see endale saada :)
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#189
ts kirjutas:Paku alfistiman'ile :D ei pea isegi autot nihutama
Oleks tal vaid see parkla suurem... :D Pakutud muidu, jep. :)
Ma arvan, et Q4 või Ti oleks isendid, mida sedasi pakkumas saaks käia. Diisel Alfa.. ma kujutan ette, et minu auto õige sihtgrupp on keegi, kellel oma garaaž ja viitsimine sellega tegeleda. Oleks endal ruumi piisavalt, oleks ma ammu juba ühe koomas diisli endale juurde ostnud varuosadeks ;) Sedasi oleks suure osa töödest ise tehtud saanud- päris kuivik ma pole :D

Kuna mu läbisõidud on ca 30-35'000km aastas nüüdsest, siis ma lähen tehase garantiiga autot otsima. Kui kunagi garaaž tekib, siis piilun uuesti, mida hobi Alfad teevad ;)
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#190
Näib, et kui sul on nui neljaks vaja Eestis kasutatud diisel-Alfa maha müüa, siis on see üks niru seis, kus head lahendust pole. Mäletad, kui müüki alustasid, tegi mingi masinavärk sulle 2500€ pakkumise. Sel hetkel oli see naljakas, kuid väikene aeg ja mõned remondid hiljem sellele tagasi vaadates oli tegu hetkega, kus tulnuks koerasaba ühekorraga giljotiini alla panna ja raha vastu võtta. Uus Alfa (?) oleks sul kasutuses ja kogu vahepealne sekeldamine jäänuks ära.

Alfasid (ja paljusid teisi emotsionaalseid valikuid nagu paadid, tsiklid jms) ei saa nii pisikesel turul vaadata võtmes, et vidinad, mis küljes, maksavad niipalju, ma olen sinna sisse pannud naapalju ja pean liitmise tulemusel saama sellise hinna. Turg on nagu emotsioonideta loodusjõud, kus vahel võib ostjaga vedada, aga enamasti mitte. Eriti halastamatu on siinne turg Lõuna-Euroopa brändide suhtes.

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#192
julius kirjutas:Näib, et kui sul on nui neljaks vaja Eestis kasutatud diisel-Alfa maha müüa, siis on see üks niru seis, kus head lahendust pole. Mäletad, kui müüki alustasid, tegi mingi masinavärk sulle 2500€ pakkumise. Sel hetkel oli see naljakas, kuid väikene aeg ja mõned remondid hiljem sellele tagasi vaadates oli tegu hetkega, kus tulnuks koerasaba ühekorraga giljotiini alla panna ja raha vastu võtta. Uus Alfa (?) oleks sul kasutuses ja kogu vahepealne sekeldamine jäänuks ära.

Alfasid (ja paljusid teisi emotsionaalseid valikuid nagu paadid, tsiklid jms) ei saa nii pisikesel turul vaadata võtmes, et vidinad, mis küljes, maksavad niipalju, ma olen sinna sisse pannud naapalju ja pean liitmise tulemusel saama sellise hinna. Turg on nagu emotsioonideta loodusjõud, kus vahel võib ostjaga vedada, aga enamasti mitte. Eriti halastamatu on siinne turg Lõuna-Euroopa brändide suhtes.
Kahjuks see täpselt nii ongi. See 2500€ pakkumine oleks tol hetkel kõige soodsam olnud, sest nüüd, kui "lihtne viga" on, siis ega 7-800€ on kulu ikka ja siis on jälle- mm.. just remontisin, ei taha müüa, kuigi tegeliult just siis peakski auto müüki panema ja soodsalt ära andma.

314'000 km on igale autole palju ning kui just ainus omanik pole, siis tegelikult pole ostjal aimugi, mida selle autoga minevikus on tehtud. Hooldusajalugu on üks teema, kuid sõidustiil täiesti midagi kontrollimatut.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#195
Pezzi kirjutas:Kui romula peale mõtled, räägi nendest 17" velgedest. Kas nad Brembo pidurisadulatest mööda käivad?
Need on Q4 alt pärit, arvaks, et käivad. Tegin ühe pakkumise PS'is, ootan vastus homseni näit.
Muidu arvan, et 300 ainult veljed, 600 koos rehvidega. Rehvid on head :) Ca 15-20k sõitnud sel suvel. GoodYearid, ilusad ja head.
--
Urmas
cron