Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#197
Traktor kirjutas:Kuramus, romula on küll väga vale koht sellele masinale. Palju hoolt saanud ja tegelikult ju eeskujulikult korralik. Eks kilometraažist tingituna vajab värskendust. Pole hetkel sellist summat vabalt üle, muidu päästaks masina romulahunnikust kohe. :/
Nujaa.. hetkel ootan kedagi, kes tahaks selle käigukasti veaga auto ära osta. Ma ise ei saa seda enam lubada- kunagi ei tea, mis veel katki läheb,,,
Kui lasen remonti panna ja midagi veel läbi, siis.. ei julge mõeldagi- tööraha ise juba suur.
Kuid vbla jääb tööle ja kõik on hästi, seda ka ei tea :)

Ootan veel veidi.. kui romula kaup, siis sõidaks hea meelega ise kohale :D
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#199
No nii! Kolmap. läheb auto ära. Veel on lahtine, kas lammutus või üks isik, kes selle korda ehk teeb, aga kolmap. lõppeb minu jaoks see saaga.
Kahju, aga mis teha- ei saa endale jätta, et oodata remondiaega ja olla pidevas hirmus, et äkki täna jälle.. kahju jah.

17" veljed ilmselt lähevad müügiks.

Hetkel on üle veel:

225/45R17 GoodYear EfficientGrip Perfomance suverehvid
Hind: 330€
Sõitnud mõned tuhanded, ostetud märtsis (vist oli), isegi garantii peaks kehtima. Pm nagu uued. 330€, kui keegi soovib (uuena 110€). Rehvid on vaiksed, vees väga head, veeretakistus madal. Kahju lausa, aga vist ühelegi uuele autole need peale ei istu.

215/55R16 Hankook I*PIKE RS* 97T XL (W419) talverehvid (naastrehvid)
Hind: 225€

Kaks talve vanad. 2 rehvi kogu aeg taga olnud (nagu uued :)), 2 ees ja mõned naelad puudu. Jällegi väga head rehvid nii märjal asfladil, lumes ning eriti head on need jääl :thumbup: Kui kasutatud rehvi ei taha, võta uus just see- ma väga rahul.

Kui keegi soovib, siis neid asju mu autost veel saab.
--
Urmas

VIN ZAR93900007015215 / Reg.nr. 776BJK

#200
Auto läks romulasse @314700km, täpsemalt Vääna autolammutus (Demontering).
Natuke sai nalja ka :D
Romula: "Kas auto sõidab ise?"
Mina: "Jah, väga hästi sõidab."
Romula: "????"
Mina: "Käigukast on tuksis."
Romula: "Teeb häält?"
Mina: "Mitte oma viimasel sõidul, aga muidu jah."
Romula. "Mootor korras?"
Mina: "Jep"
Romula: "Lekib?"
Mina: "Mkm, kõik tihendid vahetatud."
Romula: "????"
Ja siis lugesin nimekirja juppidest, millega nad kasumisse jäävad ning soovitasin uue kasti panna ja auto maha müüa, kuid öeldi, et oleks siis neid kaste, et nende diisel Alfade 2 peamist asja, mida küsitakse ja mida kusagilt ei saa, on töötav kast ja töötav mootor.


Sellega on siis minu auto lugu lõppenud. Viimne sõit oli nagu hüvastijätt ning väike kurbus saatis mind autot üle andes- sõitis teine ikka hästi ja vaikselt ning emmates autojuhti... Kui rehvid-veljed müüdud, saan kulud-tulud kokku lüüa ja auto keskmise km ja kuu hinna öelda. Panin pealkirja auto VIN koodi ka juhuks, kui see ringiga peaks kuhugi jõudma ja keegi üritab kellegil nahka üle kõrvade tõmmata.
Viimati muutis urmask, 05 Okt 2017, 09:52, muudetud 2 korda kokku.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#201
Total driven distance: 48.200 km (266.500 km to 314.700 km)
Period: 1.10.2015 until 05.10.2017 (735 days)

Puhtalt remondiraha on 5243€, mis keskmiselt teeb 218€ kuus.
Erinevaid vana autoga seotud tegevusi oli ca 1300€ eest, mis teeb kuuhinnaks kokku 272€.

Aga kokku võttes on keskmine kilomeetri hind sellel autol 30 senti :shh:
Kogukulu oli üle 14'000€ koos kütuse (ca 3700€), rehvide, velgede jms-ga, mis keskmiseks kuu kuluks tegi 608€.

See info siis neile, kes tahavad teada, palju maksab eksklusiivsema masina omamine Eestis ilma, et sul endal käed-jalad otsas oleks, millega autot remontida ;)
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#204
spark kirjutas:see kuumakse 218€ või 272€)pole ju miskit hullu tegelikult
kui võtta samasuur aga uus ja garantiiga auto - näituseks see http://www.auto24.ee/used/2413623 siis on 306€ kuus mille sa PEAD iga kuu kuskile andma + siis sissemaks ~€9800 + kindlustus + hooldused ja kütus.
Mul autode rentimise hinda pole eelarvesse lisatud ja seda närvikulu, mis mul autota olemise tõttu on tekkinud. Aga jah- kasutatud ja uus auto rahaliselt suht samasse auku.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#206
Fruit kirjutas:Mis edasi teed? Mäletan et mõnda aega tagasi mõlgutasid mõtet just uus Giulia ligi võtta, on plaan veel jõus? Kuumakse tõesti üsna samasse suurusjärku. :think:
Alfat ei osta. Vaja on universaalkerega autot praegu.
Giulia on äge, aga reviewde järgi ka uutel palju vigu ja tihti seisavad teeninduses ning hetkel veel on Giulia kaskokindlustus päris kallis ning ostuhind ka hetkel veel kallis :)
Ehk kunagi, kui peres kaks autot saab olema.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#210
urmask kirjutas: Hind: 225€[/b]
Kaks talve vanad. 2 rehvi kogu aeg taga olnud (nagu uued :)), 2 ees ja mõned naelad puudu. Jällegi väga head rehvid nii märjal asfladil, lumes ning eriti head on need jääl :thumbup: Kui kasutatud rehvi ei taha, võta uus just see- ma väga rahul.
Ma olen maru optimistlik ilmselt, aga ega mingil müstilisel moel need sul veel kuskil ei seisa? :D
cron