Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#121
urmask kirjutas: Näit see eelmise aasta suur remont oleks saanud tehtud ka sedais, et kogu rihmakomplekti ei vahetata välja, vaid ainult osaliselt (ca 3-400€ soodsam kohe) ja et turbot ei olnud tingimata vaja remontida. Kuigi Pilotis öeldi, et turbo lekib. Tegelikult ei lekkinud ja ainus viga oli veidi kõver võll. Jälle 300€.
aga vaata teise poole pealt -> kui Sa oleksid vahetanud komplekti välja ainult osaliselt, siis praegu näriks kuklas, et äkki ikka annab mingi detail saba

ja turboga samamoodi- uus turbo on alati parem, kui vana :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#123
urmask kirjutas:Jah. Kilomeetreid sellel autol peaks veel jaguma. Ehk peab mootor ka vastu.
ma ei ole kunagi olnud eriline diislifänn aga olgem ausad- mõistliku hoolduse puhul on selle otsepritsediisli ressurss "suhteliselt olemas". Entusiastid nimetavad seda parimaks GM-i mootoriks üldse :lol:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#125
Tegelikult hakkavad kõik probleemid sellest, et inimestel on erinev arusaam "heas korras autost" . Olen taas otsingutega enam-vähem lõpule jõudnud, auto vajab väljavahetamist. DZIIZEZMATHERFAKINGKRAIST, sry, kui käid neid "heas korras" autosid vaatamas..... Urmas, su viga ongi see, et sul on see "viga", nagu mul onu ütles : kuulad iga krõpsu ja kõbinat, kui liigub = ära putu! Ja vot siit need erinevused algavadki, ma arvan, et seepärast ka mu muidu "igikestva" audi ülalpidamine läkski nii kulukaks, et kuulasin iga võõrast häält, nagu ka sina täna ja seepärast läheb nüüd Opel vahetusse, et 300k nädala pärast ees ja proovi siis müüa. JA SIIS otsides loodan ka leida autot, millel kuulutuses "heas korras" , ahh minge te kah... Enamuse jaoks tähendab heas korras, et käivitub akult, teel ka püsib, kuigi rööbastes ujub, vaikne, kui raadio kõvemaks keerata jne. Ja müü siis enda oma, kui ise tead, et on ka tegelikult heas korras ja turu mõistes lausa uueväärne, et võid rahulikult minna 5000km reisile. Enamuse vaadatud autodega ma seda ei julge. Kuigi hinnaklass on selline, et võiks nagu iga masina võtta ja eeldada. Paistab, et ka igapäeva auto pidamise kohta võib juba varsti öelda tehnikasport, kunagi ei tea, mis ja kuna järgi annab :mrgreen:
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#127
Hea uudis on see, et uus värv velgedel on igati pro! :)
Ja hea uudis on ka see, et valitud rehvid, 225/45R17 GoodYEar EfficientGrip Perfomance, on vaiksed, nagu oli ka minu soov ja reedene lumesadu tõestas, et need ka sellise ilmaga suudavad pidamist hoida.

Kurb uudis on aga see, et ma oskasin ühe äkkipidurduse (tglt oli neid see ndl lausa 3 :? ) teha üle ebameeldiva tasapinna ja nüüd maanteel auto väriseb. 110km/h oleks nagu virbavoodis :clap:
Käisin täna kontrollis ja KÕIK NELI velge on lopergused.. lisaks pidurdamisel on jõnksumine sisse tulnud. Üks kohe eriti hullult (90km/h hakkas rooli tõmblema). Sai hetkel "paremad" ette ja kõveramad taha pandud.

Aga velg teeb auto paremaks küll :) Sõidab kiiremini ja puha (no tglt mitte, aga tunne küll selline). Järgmiseks vaja uued kapslid osta ja paralleelselt velgedega edasi tegeleda ;)

Pilte ka :p
IMG_20170407_162443.jpg
IMG_20170407_162443.jpg (156.22 KiB) Vaadatud 4973 korda
IMG_20170407_161408.jpg
IMG_20170407_161408.jpg (99.43 KiB) Vaadatud 4973 korda
IMG_20170407_181445.jpg
IMG_20170407_181445.jpg (124.88 KiB) Vaadatud 4973 korda
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#130
Proovi mingi lahustiga ära puhastada pind. Näiteks nitrolahustiga. Tagasi liimimiseks oleks vaja kahepoolset teipi aga mingit kvaliteetsemat (sest tehasepoolt peaks olema ka see märk kahepoolse teibiga pandud), kui need mis poes müüakse. Need kipuvad suht kiirelt alla andma ja ära kaduma, eriti kui veel autot pesta ning vesi ja niiskus vahele pääsevad.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#131
Suht õnnelik pead olema, et alles nüüd number lahkus. Mul uuel Proacel oli peale kahte kuud taga järel aind P ace. Vot Toyota kvaliteet :p, panin tagasi kahepoolse teibiga, enne pesin alt miski silikonipesu vms jamaga, et ei jääks rasvane.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)