Tali tuli

#17
Soovitati radikas kinni katta, et auto kiiremini soojaks läheks. Done!

Küsimus- kui lumi radika vahele läheb, sulab ja öösel jäätub, kas on ohtu, et radikas katki jäätub?
received_10201069224570507.jpeg
received_10201069224570507.jpeg (153.68 KiB) Vaadatud 7381 korda
--
Urmas

Re: Tali tuli

#19
urmask kirjutas:Soovitati radikas kinni katta, et auto kiiremini soojaks läheks. Done!

Küsimus- kui lumi radika vahele läheb, sulab ja öösel jäätub, kas on ohtu, et radikas katki jäätub?
Midagi ei juhtu, ära põe :) !

272'800 profülaktiline kontroll ja hooldus

#22
Täna käis mu autu hoolduses ja sel korral Pilotis. Nende kompetents ja suhtumine on ikkagi üle prahi. Udu vist ei aeta, antakse hüva nõu ja ei kiputa tegema töid, mida teha pole vaja.

Eriti meeldis mulle nende lugulaul sellest, kui hea mu auto oma vanuse kohta on. Mootor teeb head häält ja vigu ei tohiks olla.

Täna siis tehti järgnevat
1) Ajastuse kontroll - paigas, boost korrektne
2) Eelsüüteküünlad korras. Seotud teema.
3) Aku pekkis, vaja uut
4) Generaator korras
5) Kliimapump oli tühi, täidetud, korras. Seotud teema.
6) Sihin mootori all on seotud roolivõimuga, võim korras. Seotud teemas täpsemalt.

Sellise tunnihinnaga, 29€, võib seal kord kuus käia :) Kui nad vaid nii kaugel ei oleks... :D
Ilmselt enda esimese õlivahetuse teen ka seal. Lihtsalt selle pärast, et meeldib.

Nagu väike laps olen rõõmus pisiasjade üle.. :) Rõõm.
Karol Ahja teenindas mind täna. Võimalusel jätkakski ainult temaga.
--
Urmas

272'800

#23
Tegin täna autole nipet näpet pisiremonti.

Esiteks panin ajutise lahendusega kinni vasaku esimese rattakoopa. Siis parandasin tagaistme käetoe all peidus oleva avause pagassi. Parandasin vilkuva parktule pesa. Puhastasin mootoriruumi, hooldasin hinged ja tihendid jms talve jaoks vajalik. Pagassi tegin korda.
Remonttöödest tegin pilte ka, aga vast ei hakka neid panema siia :)

Tudeerisin põhjakatte ja koobaste seisu. Esimene vasak vajab kindlasti vahetust, põhjakate veel kannatab, aga võiks vahetada. Viimase ajutiste kinnituste tõttu ei hakanud ka esimest kaitserauda maha kiskuma, et esituld kätte saada, et oma piinlikult sinna kukutatud kahte parktulepirni välja võtta :)

Tahtsin toonikilega armatuuris neid liigsäravaid esitulede ja märguandetulede valgustusi tuhmimaks teha, aga ei leidnud lihtsat viisi. Vaja ikkagi täiesti lahti kiskuda ja siis see töö ära teha. Mõtlen sellele, uurin netist juhendeid ja siis vast võtan ette.

Nimelt öösiti on vastikult häiriv, kui need parktulede ja kaugtulede pirnid vastu siravad.
tuled armatuuris.jpg
tuled armatuuris.jpg (111.18 KiB) Vaadatud 7260 korda
Vaatasin esimest korda ka varuratta üle ja leidsin selle alt igasugu pudinat:
kes otsib, see leiab.jpg
kes otsib, see leiab.jpg (102.82 KiB) Vaadatud 7260 korda
--
Urmas

@274313km, 13.02.2016

#26
Auto vajas 0,45l jahutusvedelikku juurde.

Õlitase on normis, kontrollisin u 80°C kraadise temp juures. Teen uue kontrolli homme külma mootoriga.
Õli tundus normis nagu 7300km sõitnud õli ikka. Mootor ja auto töötavad normaalselt, sooja puhub ka normaalselt. Loiku auto all pole, mootor kuiv.

Viimane kontroll tosoolile oli ca 273'000km pealt, kui uus termostaat sai pandud.
--
Urmas

@274700km ? (täpsustan veel)

#27
Jahutsuvedelikku ei ole vaja juurde valada, kuigi väike langus on olnud. Põhjust ei oska veel arvata. Õli korras.

Lähitulepirn on läbi, ilmselt. Ostan uue ja asi klaar. Mis on veider, on asjaolu, et kui parktulepirn ei tööta, siis auto arvuti karjub kogu aeg ja käib pinda nagu uni- no ei anna rahu- vahetagu ma ära. Lähitulepirni avastasin eesseisva auto peegelduse järgi- arvuti on vait.

Oh well.. eks poodi uue pirni järele :)

Jahutusvedeliku asi teeb muidugi murelikuks.
--
Urmas

@275'163km, 15.03.2016

#28
Niih! @275'163km, 15.03.2016

Viisin teisip. auto Pilotisse õlivahetusse ja lasin veermikukontrolli teha. Lisaks filtrid, kuna eelmise omaniku juttu arvestades oli juba aeg. Tolmab ja värki ka ning läksin suts varem. Lasin sisepuhastuse ka teha- üks tegemine.

Õli pandi Motul 8100 ECO-Clean 5W-30. Muude tööde tulemus siis selline, et rooliots veidi logiseb, ei midagi hullu ja alumised õõtsad lähevad vahetusse.. rõve 600€. Jube.. see selleks. Väike mure. Miks?

Õhufilter
Nimelt tuli välja, et õhufiltrit pole vahetatud juba... liiiga kaua. Pildid räägivad rohkem, kui 1000 sõna.
filter Alfa Romeo 159.jpg
filter Alfa Romeo 159.jpg (94.31 KiB) Vaadatud 6990 korda
filtri kaas Alfa Romeo 159.jpg
filtri kaas Alfa Romeo 159.jpg (82.8 KiB) Vaadatud 6990 korda
Õlileke
Teine asi- avastati õlileke. Minu teada ostes seda polnud, PIlot ise ju vaatas ka üle. Järgmine nädal koos õõtsavahetusega pestakse mootor puhtaks ja siis sõidab ja vaatab, kust veel lekib.

Loodan, et ei ole midagi väga hullu. Turbo ka veidi lekib, kuid on lootus, et see katkine õhufilter ei ole liialt kurja teinud.
mootor Alfa Romeo 159.jpg
mootor Alfa Romeo 159.jpg (107.64 KiB) Vaadatud 6990 korda
Oh jah... usaldasin eelmist ostjat seda võrd palju + Piloti ülevaatus, et ei teinud endale tavapäraseks saanud kõik filtrid+õlivahetus praktikat autot ostes läbi. Loodame parimat.

Lisada tahan, et sisepuhastuse kvaliteedi osas olen pettunud. 32€ ja tulemus on sama, mida ise Statoili tolmuimeja ja kuiva lapiga teeks. Ootasin enamat. Mul töö kõrval autopesula teeb sama raha eest sise- ja välispesu + klaasid + võtab kohviplekid ära. Tühiasi vast, aga eks ma küsin üle, et mida see sisepuhastus Pilotis tegelikult tähendab.
Viimati muutis urmask, 03 Mai 2016, 23:39, muudetud 1 kord kokku.
--
Urmas

@275'450km, 23.03.2016

#29
Sai nüüd alumise õõtshoobad vahetatud. Töö käis kergelt, midagi ära ei pidanud lõhkuma. Tööraha Pilotis minu auto vanusega masinatele on soodne, 32€/h, seega tööraha väga hull polegi, aga nood õõtsad on küll jube kallid.. ligi 300€ tükist. Jube.. lihtsalt jube... Mis siis, et autot ostes ma seda teadsin, ikkagi jube (või ma olen lihtsalt loll).

Mootori pesu tehti ka (alumisele osale). Nüüd käin vahe peal Tartus suvevelgedel järel ja siis järgmine nädal saab u 500km läbisõiduga tagasi minna mootori pealt õlilekkeid otsima.

Kõige mittetoredam kogu asja juures oli Piloti poolt öeldud lause, et ega üle 300'000km sõitnud 159'id väga neil ei näegi, et need.. surevad enne ära. Tore teada, et ma hobiautoga sõidan :) 1.9 diisel... isegi mp3'e ei mängi.

Aga muidu on auto tore küll, jep. :)
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 1.9jtdm 110kw | urmask

#30
See tuli ka meelde, et õõstad vahetatud, sillastend tehtud, aga rool hoiab ikka veidi vasakule.

See oli nii juba enne tõõtsade vahetust ja tekkis siis kui auto novembris sillastendis käis. Tollal öeldi, et ilmselt vajab midagi vahetust (vihjati õõtsadele) või siis mina arvan, et rooli ei osatud paika panna.

Auto sõidab otse, kui rooli ei hoia, sellega muret ei ole, kuid kui rool sirgeks keerata, siis auto tahab kraavi poole minna. Kui rooli hoida veidi vasakule, siis sõidab otse ja muret pole, rooli võib ka lahti lasta.

Ideid?
--
Urmas
cron