Re: Alfa Romeo 159 Ti 2.0JTDm Sportwagon - Slicer

#92
Täna/homme peaks ilmuma Auto Geeniuse artikkel, kasutatud 159 teemal.
Seal ka minu autost juttu ja pildid. Osa teksti oli hetkel natuke rohmakalt üle käidud (2 erineva toimetaja poolt), palusin editeerida. Loodan, et jõuavad...
Muidu võib jääda mulje, et GTA oli pask ja ostsin 159 asemele xD . Kulu osas ma jäin ka natuke eriarvamusele (justkui väga kulukas mudel), aga eks mõnedel teistel 159 omanikel on rohkem seda tuhhi sinna läinud kui minul seni. Minu kulud olnud rohkem lihtsalt "autopede" tüüpi. Vaja ikka kõik koledad märgid ära vahetada, poleerida, vahatada, roostetõrjed. Korralikud kallid lamellid jne. Täna ilmus jälle üks 159 Paldiski mnt peale ette, sedaan. Tervet paremat külge ilustas sügav mõlk ja kui järgi sõitsin, märkasin tagumist märki... kui tagumisi tulesid ei teaks ning 159 märki poleks, ei ütleks suvaline inimene selle märgi järgi küll ära mis autoga tegu, nii kulunud oli.
Kuid osadele inimestele ongi auto tarbeese- ka päris paljudele Alfa ostnud inimestele...

Re: Alfa Romeo 159 Ti 2.0JTDm Sportwagon - Slicer

#94
Keegi on katuselt antenni pihta pannud....

Sõitsin eelmine nv Saaremaale ja kohe kui Tallinnast väljas, kadusid raadiojaamad.
Mõtlesin, et kas venelased ründavad ja raadioside segajad peal juba...

Ei tulnud selle peale kohe, et antenni vaadata. Ka isegi mitte tagasisõites.
Siis kui ühel hetkel suvalises poeparklas vaatasin katusele, siis see pulk oli puudu...

Kas tõesti kellegil oli seda vaja ja ei jaksanud ise osta?

Tellisin Ladu24.ee'st uue. Maksis teine koos tarnega alla 20€...

Re: Alfa Romeo 159 Ti 2.0JTDm Sportwagon - Slicer

#95
Juuni kuus sai tehtud ka remap. 100€ eest
Minek on kohe teine.
125kw -> 147kw ehk +22kw (brozüüri järgi, kuid enne ja pärast mõõtmised kinnitavad)
ja +65nm tõmmet.

Enne ja pärast 0-100km/h kiirenduse mõõtmise vahe oli -1.3s
Tagumikuga on ka tuntav vahe.

Mõtted käivad turbo väljavaheamise osas, muidugi hea oleks teada kui kaugele saab minna, ennem kui käigukast, sidur või differ saba annavad :D

Re: Alfa Romeo 159 Ti 2.0JTDm Sportwagon - Slicer

#97
Novembri kuus sai tehtud TÜV ja sain ilusti läbi.
Enne seda oli muidugi vaja ülevaadata üks kolin, mis kostus just siis kui auto käivitus, nagu mingi kolks kuhugi vastu. Sõidu ajal seda väga ei kuulnud.
Tehnik vaatas üle ja tuli välja, et sellel autol on Saksas ära võetud vahelt DPF filter. :D
Seal oli mingi otseläbi toru, mis siis oli lahti roostetanud ja see oli seal DPF kasti sees....
Sai siis uus pandud ja kõik ok.
Kuna heitmed on normis siis ei öelnud ka TÜV punkt midagi, vähemalt pole kordagi öelnud alates 2017.a. alates kui auto Saksast ostsin.

Ise olen koguaeg mõelnud, et võiks teha DPF eemalduse. Saamaks juurde võimsust, kuid alati on ära hirmutanud see tossav auto.
Tuleb välja et oli juba DPF eemaldatud, väga profilt on tehtud :) Kõik heitmed korras, pole tahmast suitsu ning isegi kompuuter näitab aegaajalt, et nüüd toimub DPF põletamine ja ka pöörded kõrgemal.