Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#152
noh- eks paistab... selleks peab esmalt korda saama. Mul hakkab kusjuures vaikselt juba väga üle viskama see saaga (lahe on see, et näiteks õlupumbal hakkab vaikselt tehase garantii läbi saama )

täna tuleb egr kohale, siis paistab, kas asi on selles või on kuskil sügavamal. Kui saab peale seda liikuma, siis homme linna ja õhtul juba korras autoga tagasi.

kui egr-i vahetus midagi ei muuda, siis on selge, et mootori mahavõtmisel on midagi pekki keeratud ...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#153
Weee...

Natuke vuratud ja Peugeot enam istuda ei taha

Aga egas kõik nii hea pole - seistes on hallitus sisse tulnud, väidetavalt oli kaks andurit vahepeal ära surnud aga võttes arvesse, et makk enam üles ei jookse, siis võib arvata, et keegi on pannud kaablid valepidi peale või nendega lihtsalt mänginud ning maki startuppi kinni jooksutanud (restart ei aidanud, seega jääb veel lootus, et akujuhe paariks tunniks maha). Kuna koodi kaarti ei ole siis factory reset ei ole tehtav :(

Ja muidugi tagumine kojamees enam ei tööta :(

F***

Kui kellelgi on maki osas mingeid häid mõtteid, siis on kõik teretulnud
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#157
sõitsin küll aga ilma puksiirita :D

positiivsed asjad:
ütlemata hea on sõita (ikka lausa kohutavalt hea)
järgmise nädala alguses siis kiipima

negatiivsed asjad:
hommikul käivitus kehvasti, maanteel ei saa jätkuvalt temperatuuri üles
hulk pisiasju, mis tahavad tegemist on ikka veel üleval:
grill, peeglid, kapotikaabli hoob ja nipetnäpet on tellimuses
parkimisandurid ja juhiukse tõstuk ( :D ) ootavad ilusat ilma , tagumise kojamehe lahtivõtmine on samamoodi ilusama ilma teema
äädikas ja puhastusvahendid ootavad samuti ilusat ilma
kere värviparandused ootavad kah ilusat ilma
Suurim ja tõsiseim probleem hetkel on see, et makil tundub olevat firmware error (keegi vastutust ei võta muidugi :D )
seega kõige kehvem stenaarium on see, et pean kuskilt uue maki koos koodiga muretsema (mis tähendab mingit 500 rahast väljaminekut ). Tehase resetti teha ei saa, kuna mul puudub mitte ainult maki kood, vaid ka maki seerianumber ja hard reseti võimalust ei ole, kuna makil reseti nupp puudub :D. üldse on vist tegemist G1 versiooniga (kuna maki seerianumbrit ei ole, siis ei tea), millele firmware upgrade'i ei ole võimalik teha. Kõik Marelli tavapärased reseti katsed on siiani feilinud (nii esc, kui pwr+dark, kui 23456 + tel, kui 3456+tel, kui pwr+esc)-> kui keegi veel mingit combot teab, siis oleks rõõmuga kuulamas

lühidalt- lõppu ei paista veel
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#158
Update - vahetasin juhiukse klaasitõstuki ära..

Mis seal salata vilumus on juba olemas - alla poole h koos reguleerimisega :)

Natuke puhastasin ka sisu ning tuleb tunnistada, et "not good"

Selgus veel, et üks tagauks ei käi enam korralikult lahti (nagu oleks keegi lingi paigast ära põrutanud) ning seda porri, mis kapoti alt vastu vaatab ma ei oska isegi kommenteerida (vaatan homme kas põhjakaare vähemalt on kinni):
1.pmst on roolivõimutoru ära lõhutud ning lastud uus teha .... Ja see valepidi paika pandud - seega on roolivõinupumba ratta ning voolikud vahe umbes 2 mm
2. Genka pealt vaatab vastu üks katkine kaabel (kuna hommikul auto käima ei tahtnud minna, siis mõõtsime laadimist... 13.6v )
3. Mingi rullik on liiga pingul ja vigiseb (või siis rihm on liiga pingul) - kuna lasin kõik välja vahetada, siis jääb ainult loota
4. Pihustid teevad võõrast häält (aga äkki on see normaalne)
5. Auto on aeglane - masendavalt aeglane. Kickdown ei tööta üldse, 2000-ni kiirendus on sisuliselt olematu , sealt edasi ei lähe samuti paremaks - kui toss oleks taga siis võiks arvata, et õhutorustik on lahti...

Makk ei tööta (kuigi korralik pinge on olemas mis on väga halb)

tagumisele kojamehele jõuab peale 6.7v (mis on väga väga väga halb ) - lootus on, et ehk on juhe järgi andnud aga kõike muud arvestades lõhnab pigem kerekompuutri järgi...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#161
:D töökojast on siiani vaikus (kusjuures ma isegi ei süüdista neid rohkem, kui hädavajalik...)- kindlasti vahetavad mul roolivõimu toru ära ja teevad veel paar pisiasja korda (aga seekord niimoodi, et olen ise koha peal... ei plaaniks nagu väga järgmised kolm kuud oodata :D)

elektriosas küsisin ainult seda, et mida ja millises järjekorras tehti ning mis jupid olid läbi...

Hommikul sain lõpuks pika mudimise peale ka peegliklaasid liikuma (sodi vahel aratavasti... ca 10 km maanteel masseerisin peeglinuppe :D )

nüüd siis veel paar pisiasja (uus juhipeegel, paar toru ringi tõsta, uus grill, uus salongiõhufilter) ning palju äädikat, osonaator ja kogu salong uuesti puhtaks. Mul siiani kusjuures kripeldab see parkimisandurite asi-> on väike lootus, et nad nägid valesti ja mul ei ole mitte 3 töötavat andurit, vaid 3 peetis andurit... aga eks paistab, kui teadaolevalt katkised vahetatud saab

ja siis keredetailide juurde ;)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#162
Update - kiibitud ja nüüd liigub ja ilma turbota peaaegu hästi.

Pmst rõhku ei ole (äkki on pöördklapid, mille kohta järelepärimisele vastati, et äkki on servo munakas lahti jah -olevat kulunud)

See selgitaks muidugi selle, miks esialgu tundus ok ja mingil hetkel enam mitte (kaevun mingi aeg uuesti kapoti alla)

Täna keerasin kinni kaks mutrit, panin ühe vooliku tagasi, surusin mõned pistikud külge ja paigaldasin kaks klambrit, millest üks oli katki ja teine (kütuse tagasi vool) oli jäänud kuhugi riiulile , lisaks siis natuke kaablite kohendamist :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#163
peale pikka ja piinarikast mootoriruumis veetmise aega andsin alla-> no ei ole mul käel selliseid liigeseid, et swirl flapile ligi pääseda.

küll aga selgus, et mul abikaasal on :D pikk jutt lühidalt- on seal jee klappide liigutamise varras kinnitatud kuhugi (ropp serbohorvaadikeelne sõim)- hea kui see varras üldse veel kuskil alles on ( ma ei saa aru sellest loogikast, et tõstad mootori maha, näed vigast 10.- maksvat tükki ja ei maini seda kah enne, kui auto peetis on)

* ja et asi ikka hea oleks, siis on keegi vahepeal esiukse tuunimisega tegelenud (tiib ja uks on mõlki sõidetud)
Pilt
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#165
Niisiis - napp mitu tundi ja auto liigub jälle auto moodi :)

Kang või munakas igatahes on nii kulunud, et see ei saagi seal kinni olla - kuna kang on vanem ja odavam, siis läheb vahetusse (praegune kaablivitste lahendus arvatavasti väga kaua ei kesta)

Huvitava asjana on rihm rihmakattele soone sisse söönud (ma ei tea kes ja kus ja kuna on selle nüüd niimoodi paigutanud, et hammasrihm on väljaspool katet)

Igatahes seda jama on seal vist veel rubla eest

Vahepeal aga jõudis kohale uus juhipooolne peegel (mis oli algusest peale jala pealt natuke lahti) ning kundepoolne peegliklaas (mis nagu ikka on kulunud)

Mingil hetkel järgmise nädala jooksul peaks jõudma kohale uus grill ja kogemata tellitud peeglikatted

Saaks veel natuke värvi kah kuskilt, siis oleks super...

Makk läheb vahetusse, tagumise kojamehega tegelen hiljem edasi (pean alustama armatuurist tükk tükilist otsimist)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron