159SW 2.4jtdm '06

#1
Kus on sinna tuleb juurde...
Kuna AR 166 on vaikselt muutunud ,,pühapäeva projektiks,, siis esmaspäeval tööl nina nokkides ja Facebook marketplace-is ringi tuhnides aega surnuks lüües avastasin ühe musta 159sw millest omanik loobuda soovis. Pildid olid suht kehvakesed aga siiski tekkis miskine ärevus, et nüüd tuleb ühendust võtta. Kuna igapäeva liikuriks olnud vanakooli takso(loe 05 aasta E-klassi mersu) sõites mitte mingit emotsiooni pakkumata punktist A punkti B punkti otsustasin, et proovin õnne ja pakun vahetust.
Mõeldud tehtud ja juba tunnike hiljem olin Rakvere poole teel.
Kohale jõudes sai mõned sõnad räägitud, vaatasime teine teise autod üle ja lõime käed.

Lühidalt aparaadist mis ennegi siin foorumis eksisteerinud.
2006 aasta 159 sw 2.4jtdm 147kw ja automaat kast.
Esivedune, EL.nahk tuba soojendusega, püsikas, suured pidurid, xenon,18 tollised replicad ja hunnik iluvigu.
Katusel rahe ja kraapimis jäljed.
Muidu sõidab viisakalt. LS kellade järgi 320k kandis. 282k pealt tehtud rihma vahetus. Mootor käib ilusti ilma kõrvaliste helideta. Kastil on tehtud remont. (Hüdroblokk, siduripakid) ja toimetab eeskujulikult mõlemas režiimis.
Teel püsib ilusti ja ei uju ega otsi rööpaid.
Muud midagi hetkel ei oska öelda.

Hetkel mure kohad:
*Parem tagumine alumine tiivanurk ukse juures on suht suure osa värvi maha ajanud enda pealt ja vajab kiiremas korras tähelepanu ennem kui päris hapuks läheb. + Nipet näpet pindmiste tagaluugil ja juhi taga uksel
*Ees vasakul tugevamalt pidurdusel ,,kerge kräuks/krigin,, a.la nagu kuiv kummipuks kräuksub. (Korras)
*Tagasilla suured öötsapuksid nagisevad. (Vähemalt arvan nii, sest väga ebatasasel teel taga kerge ,,nagin,,(korras)
*Kusagilt lekib roolivõimu õli vaikselt. Arvan, et latt aga pole veel päris auto alla roninud, et vaadata. (Õnneks pole taastatud latid päris kulla hinnaga ja vahetamiseks ei ole vaja ka tervet autot laiali võtta) (voolik lekib)
*Tagumine parem aknatöstuk teeb häält aga aken ei liigu. (Uus tõstuki küljes)
*Kunde peegel kerib tagurpidi käiku lülitades ennast alla et äärekivi näeks aga ülesse kerib tagasi ainult poole peale. (Puhastatud/korras)
*Tagumised luugiamordid. (Uued küljes)
*Istmed ostes silm nähtavalt määrdunud ja tundus et polnud paar aastat hoolt saanud. (Esimene suurem puhastus/kreemitamine tehtud nüüd)

Kellel mingit infot viimase paari aasta kohta autost siis võib julgelt rääkida. 😉

Üks pilt ka siia tänasest hommikust.
Pilt
Viimati muutis Tolmulest, 16 Juul 2020, 13:44, muudetud 2 korda kokku.

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#2
kongräts :)

tagumine aken- tõenäoliselt on aknakinnitus lahti või tross puru- võta polster eest ja vaata üle (heal juhul pääsed poltide pingutamisega, kehval juhul läheb natuke raha mehhanismile (mootorita tõstuk oli alvadis mingi 34.- ; kindlasti on autodocis odavam)

peegel- kui Sul mäludega istmed on, siis säti mälud uuesti ümber; kui ei ole, siis on vähe keerulisem lugu (loogika on selles, et peegli mälu järgi on ülemine asukoht täpselt selle koha peal)- võid sellisel juhul proovida natuke klaasi füüsiliselt väljast ülespoole liigutada - ehk aitab. Muidugi alati on variant,et mingi sodi on vahel, sel juhul määret ja liigutaist.

ees vasakul võib olla õõts aga võib olla ka xenoni link - proovi esimese hooga lihtsalt süstlaga õli vahele surada, saad õige koha vast kätte (kui just nähtavalt-kuuldavalt ei leia... 159 osas ei ole proovinud aga 156 ja 147 näitel sai vigase puksi/sarniiri kõige paremini kätte, kui uks lahti teha ning lasta kellelegi sealt vaikselt autot üles alla liigutada )

tagasillas võid sama proovida (õigele puksile pihta saad, siis on mõnda aega hästi), küll aga minu oma hakkas nagisema peale seda, kui tagumist kojameest torkisin ja tüübleid ajutiselt tagasi ei pannud - võid katsetada, kas nagin kaob, kui luuk lahti on ;)

roolivõimu tavapärane kadumise koht sellel autol on pealevoolutoru (lekkima kipub pumba juurest) ning anum. Toru ise muuseas maksab rohkem, kui latt :D (ma vähemalt ei ole kohanud infot, et latid massiliselt lekiksid - erinevalt purunevatest torudest ja paakidest)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#3
Tänud kongrätsi eest. 😁
See peegli ja mälu teema tundub rämedalt loogiline. Krt ei osanud sellise asja peale ise mõeldagi esimese hooga kusjuures.
Eks nädalavahetusel teen ringi peale sildadele ja põhja alt. Ehk saab mured lahendatud/täpselt diagnoositud ja teab kuidas edasi tegutseda. 😉

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#4
Jätkuvalt on meeldivalt tore kui näed, et vastu tuleb Alfa ja sealt roolist sulle tervituseks lehvitatakse/viibatakse.

Päevikusse märge:
*Külge läks uus aknatõstukimehanism tagumisele paremale uksele.
*Ees vasakul vahetasin ,,suureöötsapuksi,, ja ,,nagin,,
kadus sellega ära.
*Nina tegin ,,tumedaks,, kuna mulle endale kroom absoluutselt ei meeldi siis sai need tükid üle käidud.
*Tagatiiva värvikahjustus sai kiirelt üle käidud. Kuu lõpus algab puhkus siis võtan korralikult ette koos roolivõimulekke likvideerimisega.

*Mingi hetk peaks mingi asisema headuniti sebima. Hetkel kuulan muusikat läbi bluetooth FM transmitteri ja miskil põhjusel 159s see eriti hästi ei taha levida. Vaid sahistab kohati nagu poleks sagedus õige.
Kuigi 166s töötab sama transmitteri laitmatult.

Kiire ilu pilt kah siia juurde.
Pilt
Viimati muutis Tolmulest, 09 Juun 2020, 14:33, muudetud 1 kord kokku.

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#5
Kui ainult Bluetoothi küsimus on, siis võin promoda oma eelmisest headunitist üle jäänud tükikest - töötas täiesti asjalikult ja praegu vedeleb niisama :)

FM modulaatori kasutamise kogemus ütleb, et kui autol on sisemine antenn (nt 164, 407 ja ka 166), siis töötab see hästi, kui antenn on väljas (nt 155 ja 159 ja Corolla), siis hakkab sahisema.

Muidugi selle bluetooth adapteriga võrreldes on kvaliteet ikkagi kehvem..

HU vahetamine ise ei ole keeruline asi, küll aga selle valimine :D

P.s. kui Sul on tehasenavi, siis see on suurem, kui 2 Din , seega arvesta juurde mingi 150 raha adapteritele
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#8
Sama siin- kui see oleks olnud õigete mõõtudega, siis oleks vist isegi selle soetanud, et testida. Kerekompuutri lolliks mineku vastu saab alati võidelda sellega, et seda ei ühenda :)

Küll aga - ilma cd-ta versioon Androidist on kõige õigem

Hiinakate DVD unitid on mõni cm pikemad, kui Marelli omad, seega need ei pruugi 159 pessa mahtuda.

Ja teine tähelepabek või tõsiasi - Androidi ja suvalisi :Double Din: makke valides on kindlalt vaja mõõte jälgida - see on hämmastav kuidas silma pilgutamata lubavad hiinakad oma 2din tolerantsus kuni 1 cm (kusjuures enamjaolt ei ole neil komplektis ka raami, seega )

Edit - cd jaoks peaks olema võimalik kasutada originaal boxi :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#10
Muusika muusikaks. Sellega jõuab tegeleda mingi hetk.
Kui esialgu vasak kunde peegel ennast päris 100% kokku ei klappindu vaid jäi umbes 80% peal seisma. Siis nüüd on see teema ennast ise ära fixinud. Juu polnud eelmised omanikud neid liigutanud ja lihtsalt vajasid liikumist, et puhtaks saada.

Aga põnevamatel teemadel, nimelt näitas auto esimest korda alfa iseloomu. 😁 Tegin vähe pikema tripi ja sõitsin Tallinn-Võru-Tallinn. Köik kulges muretult aga Tallinnasse tagasi jõudes foori taga seistes suri lampi välja... Eelnevalt ei mingit puterdamist ega jõu kadu ei tähendanud. Lükkasin kiirelt käigu Parki peale ja muljusin start nuppu ja läks ideaalselt tööle ja rohkem pole mingeid anomaaliaid olnud. Tegin diagnosti ka ja ühtegi viga mälus polnud peale tagumiste parkimisandurite(eelnevalt teada teema juba).
Müstika aga no see käib asjaga kaasa. 😀😁

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#11
foori taga suremine tähendab seda, et mootori signaal on vigane (kui kütus otsas oleks, siis ei oleks kohe käima läinud)

see ei ole kusjuures Alfa põhine viga vaid euro4 diislite oma. panustaks sellele, et ECU sai väntvõlliandurilt teate, et mootor ei käi ringi ning keeras lihtsalt õhu kinni (kuna tegemist on normaalse opereerimisega, siis ei jää sellest ka mingit viga.)

panustaks selele, et 95% tõenäosusega tekib see mingil hetkel uuesti ja siis uuesti ja mingil hetkel läheb puhta koledaks (vigase väntvõlli anduri põhitingimused on alati palav ilm ja kuum mootor- kuniks auto enam käima ei lähe)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#13
Ts-i soovituse järgi vändaandur vahetatud. Hetkel pole ühtegi anomaaliat olnud.
Vahepeal läksid ette uued rehvid kuna suutsin juhi omasse mingi naela sõita.
Lisaks on küljeluu rahulikult auto igapäevaselt endale okupeerinud ja on sellega üli rahul. No mis teha. Naine rahul järelikult endal ka lihtsam olla. 😁

Kuna maanteel pidurdades on tunda kerget vibra ja sildasid kangutades mingit lõtku kusagil ei tähendanud siis tellisin eile ette uued kettad/klotsid/paigalduskomplektid. Eks näha kas vibra kaob.
Muidu sõidab üli mõnusalt ja siiani väga rahul.

Re: 159SW 2.4jtdm '06

#14
Läbisõit ~325k ja ette uued klotsid/kettad/paigalduskomlektid.

Vanade ketaste pind oli seestpoolt päris õudne kusjuures. Plus lisaks sisemised ventavad täiesti kinni kasvanud igast jamaga... 🙄 Pole ennem sellist asja kohanud.
Pilt
Igatahes see kerge vibra pidurdamisel kadus nüüd ära.

Järgmiseks põõrdklappide eemaldamine + siis juba ka rihma/rullikute/veepumba vahetus. 😁