Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#46
No ned pole löökaugud vaid, ma ei tea, mis need teised on.. kus on tee nagu lohkus kogu tee laiuses ja siis lohust väljudes lööb amordid põhja. Raske seletada.

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#47
Kui mitte arvestada, ~35k km pealt vahetatud esimesi rattalaagreid ja sarniire, siis ma ütleks, et sillaosad kestavad isegi üllatavalt hästi, vähemalt võrreldes 156 ja 147-ga. Muude autodega mul personaalsed kogemused puuduvad, nii et ei julge teisi võrdlusi eriti tuua.

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#48
starfild kirjutas:No ned pole löökaugud vaid, ma ei tea, mis need teised on.. kus on tee nagu lohkus kogu tee laiuses ja siis lohust väljudes lööb amordid põhja. Raske seletada.
seal on jah üks lohk ...
lohust läbisõitmine ei tee eriti ju midagi :roll:
mul käis seal ainult esi stange või põhjakaitse korra vastu maad ... pärast seda sõitsin sel vaiksemat :roll:
Seitsekümmend Viis

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#49
Ei, üldiselt ei tee lohust läbisõitmine midagi. aga kuna eelmine omanik on Koni'd alla keeranud, siis teeb. Ja mu mure ongi, et mis tagajärjed võivad olla, kui niimoodi juhtub aegajalt. kas lihtsalt amort vib minna, või midagi hullemat...

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#50
Ära põe- lähed halliks. :mrgreen:
Käis kolakas siis käis, ilmselt see paremaks midagi ei teinud ja kui auto endiselt sõidab, siis koledasti muretseda ka ei maksa.
a.k.a Anthrax

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#51
Anthrax kirjutas:Ära põe- lähed halliks. :mrgreen:
Käis kolakas siis käis, ilmselt see paremaks midagi ei teinud ja kui auto endiselt sõidab, siis koledasti muretseda ka ei maksa.
:icon_thumbup: Suhtumine...aga omast kogemusest võin öelda et lihtsam öelda kui teha.


Aga kuidas KONID*ega Tallinna vahel vurada on? Kas üldiselt on väga jäik?
'12 Giulietta QV/ '06 Brera Q4 / '96 GTV V6 TB

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#53
Koni FSD'd on päris hea alternatiiv. Ise plaanin ka oma coiloveridest loobuda, natuke mugavamalt tahaks kulgeda, olgugi et GTA märk perseküljes on :butt:

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#54
4500 km. Kõik toimib, ptüi ptüi ptüi.

Talvekas läks alla, 17". VIST on veits pehmem, aga visuaalis muidugi kaotas natuke. Suvekad sai toas vannis (õues, kurat, on külm ju ja mul pole voolavat vett õues jne jne) kretiinselt puhtaks nühitud ja talvekorterisse paigutatud. Bring it on, kevad!

Miljon tänu Pilotile. Veeretasin selle klõrina-klabina-klõgina tõttu masina eile nende juurde, et äkki ikka raalitakse välja, mis see on. Veits piinlik oli sõita juba. Sõbrad tegid seda nägu, et "ahah, noh, ah et sellist häält peabki tegema või? nojaah... eks Alfa ju..."

Uuriti ja kuulati ja vahetati pihustite vaskseibid välja. Kusjuures garantiikorras. Voila! Isegi mu kallis abikaasa täheldas kohe ära, et palju vaiksem.

USB'i pealt muusika mängimine on natuke hämar veel, sest tundub, et 2006 aastal leitatud soft võibolla ei peagi 2011 aastal toodetud ja kasutatud mälupulkadega hakkama saama. Tundub, et liiga suur hulk foldereid ajab ta segadusse. Kui panna ainult trackid, siis on kõik okei.

Kuna maanteesõite pole palju olnud, siis kütusenumbrid on, jah, üle 9 natuke. Eks endal kah süüd selles, ei ole veel maha rahunenud :)

Ma ükspäev just tabasin ennast mõttelt, et nö minu hinnaklassis minujaoks paremat autot ei ole. :icon_angel: Kui see lause mingit senssi nüüd meikis.

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#55
starfild kirjutas:USB'i pealt muusika mängimine on natuke hämar veel, sest tundub, et 2006 aastal leitatud soft võibolla ei peagi 2011 aastal toodetud ja kasutatud mälupulkadega hakkama saama. Tundub, et liiga suur hulk foldereid ajab ta segadusse. Kui panna ainult trackid, siis on kõik okei.
Aga nii on see enamuse pulga pealt mängivate makkidega. Variant on muidugi ka väiksema mahuga pulka katsetada ja mitte nii palju foldereid teha.
Eesti Saabiklubi ja foorum

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#56
Sai naabervabariigis gastrollil käidud maasturiga. Sealtpealt Alfasse istumine oli nagu oleks nari ülemiselt korruselt põrandale pikali visanud.
Pilt
Telefoni fotokas muidugi on oma kvaliteedilt kuskil digifotograafia sõimerühmas....

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#58
Riskides kõik ära rikkuda, tuleb jätkuvalt tõdeda, et kõik sujub, kõik laabub.

Läbitud on 11 000 km. Odomeetril ees 163400.

Märgutulesid vilgub hetkel ohtralt: numbritule pirn on läbi, aknapesuvedelik on ka otsas, kütust võiks juurde panna... ei ole ikka Alfal seda kvaliteeti, ei ole.... :)

Talveautona (eksju, oleneb jälle mille pealt tulla) on super. Õnneks pole suurtesse hangedesse roninud (kliirens), aga maantee, tuisuvaalud, lumelöga - läheb läbi nagu tank ja hea kindel tunne on. Ei mingit kahtlast tuigerdamist ega midagi. Citroen (kõrge, kerge, pehme jne) oli tagumikutunde järgi nagu lehm libedal jääl.

Ja juhiabid sekkuvad väga pädevalt. Provotseerid tagumise otsa libisema ja kohe teeb arvuti omad korrektuurid. Natuke igav, aga samas kena turvaline tunne.

Kõige häirivam on see, et koguaeg on auto räpane. Pesemine on rohkem nagu enda rahustuseks, et ok, täna öösel ta ei ole soolakihi all.

Ainukesed korrad, kui jõudu on napiks jäänud, on need, kui ma olen eelnevalt sõitnud ringi sõbra Evo VIII'ga. :roll: Otherwise: 147 kw on veel piisav.

Selline huvitav ja intrigeeriv ülevaade.

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#59
Esimene hooldus. Tuli paar tuhat kilti varem, kui arvestasin. Kuna talv ja külmkäivitused jms, siis kompuuter arvas, et 13000 peal on juba õli kehvapoolne. Mis seal ikka, nagunii hakkas tagapool üks kolks kah segama.

Uus õli, filter, numbritule pirn (mul on allergia mingite väikeste plastikjubinate avamise osas näiteks nagu numbritule kaas, ma kipun neid löhkuma, seega lasin Pilotimeestel teha), stabikavarda ots.

165200 km. Jätkame.

Talvekulu on muidugi 9 sajale ja natuke üle.