Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#76
171000 - Peale kütuse ja uute kojameeste pole pidanud (ja ka tahtnud) rohkem millessegi investida. Petroseksuaalina häirivad iluvead (kivitäkked, kriimud jms)..aga noh, hetkel pole kahjuks ressursikest. Kuigi Jarmo musta 155't vaadates siis... niuts.

Rubriigist "kehale ja vaimule" või siis füüsilise ja esteetilise naudingu sümbioos automobiilse diskursuse paradigmas: istuda M3 (E46) roolis ja sõita enda 159 sabas... :icon_shocked:

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#78
Käis sillastendis. USB pandi tööle tagasi.

Diagnoositi üks probleem, mis mõnda aega kummitanud on - suvalistel kiirusel 70 ja 120 vahel läheb auto suvalistel hetkedel ilgesse vibrasse. Mitte tihti, aga mõnikord. Iga remondimehe "unistus" on selline asi. Kohe nii vibrasse, et kiirusehoidja lülitab välja. Ja samas see kohe kaob. Kahtlus oli, et mingi kala veermikus lööb välja.
Aga Pilot ütles hoopis, et EGR klapi küljes on 3 tihendit vaja välja vahetada... mul oli auto äratoomisega nii kiire, et ei olnud aega täpselt uurida, kuidas see vibra tekitab, aga tore, et diagnoositud sai. Tellitakse tihendid ära, saab korda.

Ostuhuvi on metsik, ma olen vahepeal sunnitud lausa inimestele ära ütlema, et ma ei viitsi! Pakutakse juba üle, hnd on tõusnud 25K'ni.... NOT! :)

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#79
Lisaks sellele, et auto sõidab maru hästi, saab selle nüüd ka väga hästi pidama.

Uued kettad-klotsid ees. Lisaks vahetati EGR klapi tihendid ja üks eelsüüte küünal.

Aga samamoodi nagu õudne pime sügis, lähenev rõvekülm talv ja 2013 KOV valimised, läheneb ka rihmavahetuse aeg. Kella järgi veel 3000 km, aga kuna kompjuuter juba karjub, et mingu ma õli vahetama, siis tõenäoliselt 3K ei sõida täis...

Seega, kui üks hetk saab rihm vahetatud, siis hind tõuseb ka kohe. :)

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#88
Kas pildil olevad täku juhtmed on mõne saksa sõbra jaoks :icon_roll:
Kastis olevad kommikesed Alfale.
Võtke õppust kes nii ei tee, et auto müügis aga hooldab nii nagu peab.... respect. :icon_thumbup:

Alfa Romeo 159 SW, 2006, starfild

#89
Tehtud! 180 000 hooldus + rihmavahetus.

Lisaks lasin teha üldkontrolli. Et oleks märk maas.
Kõike, mis korras on, pole mõtet siia kirjutada. Seda on liiga palju :) .

Vead, millega peaks lähiajal tegelema:

*Tagumiste klotside kallale võiks minna ja pidurihooldusesse.
*Parem tagumine stabika kont. Odav ja lihtne asi, mis kostub küll salongi, aga õnneks kohe suurt kurja ei tee.

Vead, millega võiks tegeleda siis, kui võidaks lotoga:

*Kõrvalistuja ukse piiraja raksub. Tipid-täpid.
*Karteri tuulutuse torud õlised. Võib olla ka talvest. Võiks puhastada.
*Põhjakate katki. On koguaeg olnud ja kahjuks peab veel mõnda aega olema. Sõitmist ei sega.
*Parempoolne peegel ei klapi täitsa kokku. Peaks puhastama.
*Värvikahjustused siin ja seal. No need on kõige rõvedamad vaadata. Petroseksuaalil. Ükski roostet ligi ei tõmba, seega ei vaja kohest sekkumist. Esteetiline probleem.