Re: Kes teeks mootori vahetust Tartus?

#2
Igal pool tehakse...aga ma soovitaks Pilotist küsida, palju normtunnid selle töö jaoks on. Ja mõtleks,kas ise ette võtmine poleks mõistlikum. Tegelikult on see vahetus viitsimise ja tööriistade küsimus. Nt kastivahetuseks pakuti erinevates teenindustes 8h...kui ma ütlesin, et ma olen sellega nõus (tehas ütleb 7.5) AGA ma ei maksa sentigi rohkem, kui keegi mingit polti lahti ei saa, siis ei võtnud seda keegi ette.
Üksi tungidega maja ees nikerdades oli see 5h, mitte 8h. Eniveis, loo moraal: uuri teenindustest, nt estprestost (riia tn lõpus) aga ära lase ennast tüngata....ja oh, alusta töö kirjeldusest ja ütle neile mark, mille mootorit vahetada alles siis, kui muud võimalust pole. Kui sa alustad sõnadega 'alfa romeo',maksad topelt või ei võeta seda üldse ette. Mida ma muidugi ei mõista. Üks neetud Fiat kõik.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Kes teeks mootori vahetust Tartus?

#3
Tegelikult on mootorivahetus tööriistade (sh eriti mootoritõstuki ja pingi) olemasolu korral lihtne ning aeg sõltub sellest, kui palju tööd on vaja teha- kõik töökojad on valmis seda tegema, kui kinnitad neile, et töökoda vastutab ainult vahetuse enda eest ja maksad ise kinni kõik "agad" mis võivad tekkida mootorite mittesobimisest.

Lühidalt siis sõltub töö hind sellest, kui komplektne mootor ise on- kui võtad "sõitvalt sama koodiga autolt" mootori koos kõigi agregaatide ning kastiga, siis võid arvestada umbes 1 päeva tööga (tegelikult on see lihtsam töö, kui käigukasti vahetamine- juhtmete otsimine, eemaldamine, pildistamine, sildistamine ja tagasiühendamine on need asjad, mis aega võtavad). Kui aga annad töökojale ainult mootori ilma starteri, geneka, pumpade jms-ta ning töökoja ülesanne on mootor kontrollida, kõik agregaadid külge laduda jne siis võid arvestada julgelt neli ja rohkem korda suurema tööaja mahuga.

soovitus-> kirjelda võimalikult täpselt vana ja uue mootori olukorda, saada julgelt küsimused välja ja vaata, mida vastatakse. Siis saad juba võrrelda nende numbritega, mida pakutakse teistes linnades ja sealt edasi otsustama (teoreetiliselt võib juhtuda, et Sul on kõige odavam osta kõige kallima hinnaga mootor ning vedada see Tallinnasse).

EDIT: ise tegemine on garaazi olemasolul eriti odav (tõstukeid jms on võimalik ka rentida) - kuid nagu kogemus näitab, siis asjade mahavõtmine on lihtne ja kiire kuid tagasiminek kipub oluliselt pikemaks venima
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Kes teeks mootori vahetust Tartus?

#4
ts kirjutas: kuid nagu kogemus näitab, siis asjade mahavõtmine on lihtne ja kiire kuid tagasiminek kipub oluliselt pikemaks venima
Huvitav. Minu kogemus ütleb täpselt vastupidist...pealepanek on alati kiirem ja lihtsam. Sest siis sa tead juba täpselt mida ja mis järjekorras teha. Muidugi eeldusel, et kõik kenasti istub. Mida isegi juhtub. Ausalt.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)