Gaasi peal hoides või gaasi andes on kuulda sihinat - LAHENDATUD

#1
Hei!

1.9 jTDM 16V 110kw diiselhärra, 273'000 km selja taga ja seda 10 aastaga.
Silmaga vaadates kõik torud terved. Teada on, et turbo veidi lekib, kuid ei peeta suureks veaks.

Nimelt vabakäigul (näit 50km/h veeredes käik väljas või käik sees pole vahet) on kõik ok. Gaasi peale panen (ei kiirenda) on kuulda kerget sihinat. Talda annan, siis sihina heli muutub, aga säilib.

Turbo hääl see minu arvates pole (kuigi ise roolis olles ei pruugi täpselt aru saada). Koha peal on sihin teistsugune või olematu. Rihmavahetuseni on u 50% elueast veel aega.

Ideid, millega tegu?
Viimati muutis urmask, 15 Jaan 2016, 18:49, muudetud 1 kord kokku.
--
Urmas

Re: Gaasi peal hoides või gaasi andes on kuulda sihinat

#2
kui koha peal on teistsugune, siis panustaks ikkagi sisselasketraktile (turbiin, intercooler, rõhuklapid, lahtine vaakumvoolik?)

muidugi eeldades, et see tuleb mootorist (mootoriruumis on veel hulk asju, mis sihiseda võivad). interneti kaudu on selle leidmine suhteliselt ebareaalne (kuni selleni välja, et sihin võib tekkida Sul hoopis salongiventikast)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Gaasi peal hoides või gaasi andes on kuulda sihinat

#3
Ma ise arvasin sama, kuid sihinat tuleb ka ventikate tööta. Peab leidma mingi väikest kasvu inimese, kes on nõus sõidu ajal kõrv vastu kapotti kuulatama.

Täna läheb auto Pilotisse- lasen süüte üle kontrollida (seda vist nimetatakse "ajastuse kontrolliks"- misiganes see ka ei tähenda) ja palusin neil samuti kuulatada, et kas mootori alt tuleb normaalseid hääli. Aeg ajalt keegi nagu mängiks mingit pilli seal.

Muu hulgas ka süüteküünalde, aku ja geneka pingete kontroll ning minu suur lootus, et nad leiavad aja ka minu keskluku nupu tööle saamiseks või vähemalt vea tuvastamiseks.
--
Urmas

Re: Gaasi peal hoides või gaasi andes on kuulda sihinat - LAHENDATUD

#4
Piloti härra Karol rääkis stoilise rahu ja väikese muigega, et Alfadel üks tüüpviga on, kus roolivõimu õli paagis olev filter aja jooksul "vananeb" ja selle tõttu tekib gaasi andes sinna vibra, mis seda sihisevat häält siis teeb.

Üks teine remondikoda pakkus, et alustaks sisenevatest ja lõpetaks väljuvate kõikide torude vahetusega.. :D

Pilot võitis ka selle diagnoosi
--
Urmas
cron