Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport eestis?

#1
...lühidalt lugu selline, sattusin ühe mototeemalise fotoalbumi ligi, mis ühe pere album tegelt, oli pilte mille kohta osati rääkida ja pilte mille lugu polnud selge... enamus fotokama oli pirital ja haapsalus tehtud motovärk, võistlused jms enne teist maailmasõda ja sinnakanti...ühes albumis laiutas pilt, mille saamislugu pole teada, aga pildil ei miski muu kui vana alfonso ise! ...tundub, et 6C 1750 Gran Sport (Zagato Spider kui ma ei eksi) kolmekümnendatest, parempoolse rooliga... mis ajsa huvitavaks teeb on see, et karta on, et see pilt on eestis tehtud... kes, kus, mis? keegi teab selle aja seiklustest siinmail midagi? tegin ühe kiire repro põlve pealt, pilt oli suht väike originaalis...
Pilt
peaks olema see muidu:
http://www.conceptcarz.com/view/photo/2 ... photo.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport eestis?

#3
:icon_hi:

tõepoolest see nii on-> ainus teadaolev Alfa on seesama 6C1750 (mis teadaolevalt siis kuulus Aron Citron'ile-> ja oli ka üks kalleimad sportautosid Eestis sellel ajal)

Hetkel ei meenu, koskohas seda spekuleeriti, kuid peale avariid olla 6C läinud "välismaale" remonti ning sealt enam tagasi ei jõudnud :roll:
Küll aga räägitakse pealesõjaaegsest mälestustest juttu autost, mida kaunistas kuulus marchio ning mis oli võimeline tegema uskumatu 150 ja rohkem km/h

isiklik arvamus-> kui see 150km/h ei ole väljamõeldis ning siis ei saanud see olla 1750;
see pidi olema minimaalselt 85hj mootoriga (mida aga gran sport kindlasti ei olnud -> selle 80 puhastverd hobuse jõud lõppes kuskil 135km/h juures); seega on variant, kas see, et see jäi siiski eestisse, kuid remondi käigus vahetati mootor välja (puhuri vastu) või pigem on tegu teise autoga (kas siis 6C 2300 või lausa 8C2300/2600)-> mis rekvireeriti kellegi suurte pagunitega inimese poolt kuskilt teisest riigist ning "ununes" mingiks hetkeks siia.

Karta muidugi on, et ükskõik mis sõidukiga tegu ka ei olnud liikus see kas suure venemaa avarustesse või siis mädanes kellegi kuuri taga olematuks
Kuna 6C ja 8C mootorid ei ole eriti :mrgreen: kasutajasõbralikud ning teibi ja traadiga parandatavad ja ei kannata ka tavotti õli asemel, siis kindel on see, et eriti kaua see auto ei liikunud-> olgu tegu siis 6c1750 või millegi veelgi eksootilisemaga :|
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport eestis?

#7
:mrgreen:

praegu mõtlema hakata siis võibolla on nende juttude aluseks hoopis mõni stude :mrgreen: (kas jutt tuleb kelleelgi tuttav ette?)
1937a Waba Maa kirjutas:Suursõit ilma autodeta.
Kuu aega on veel meie mootorspordi suursündmuseni, suursõiduni Kloostrimetsa ringteel. 12. septembril koguneb jälle kümneid tuhandeid spordientusiaste vaatama mootorsõidukite võistlust.
Nagu kuulda, jääb tänavu autovõidusõit ära. Pole osavõtjaid kodumaalt ja naaberriikidest tuua palgalisi sõitjaid pole mõtet.
Kõigis maades on kombeks, et autode-esindused mitte ainult müüvad autosid, vaid hoolitsevad ka mootorspordi arenemise eest.
Meie ärimehed aga tahavad ainult müüa ja teenida, kuid mitte kulutada mootorspordi arendamiseks. Tallinnas on üle 20 firma, kes esindavad autosid, kuid nende hulgas tänavu nähtavasti ei leidu ühtegi, kes tahaks saata mõne mehe võistlema.
Eestis on praegu kolm autot, mis võiks korralikkude sõitjate juhtimisel saavutada häid tulemusi. Ärimees Freybachi garaazhis roostetab kompressoriga varustatud "Studebaker", mis on teinud sirgteel 160 klm./t. Eramasinatest on võidusõiduautod Vaarmani "MG" ja A. Citroni "Alfa-Romeo".
Puhkidel, kes esindavad "General Motors" ja inglise autosid, on nende hulgas võidusõidumasinaid. A.-s. Siegeli "Auto-Unioni" autod on võidusõidumasinad, samuti a.-s. Tormoleni "Adlerid", mis Saksamaal näidanud head kiirust. Chr. Kochi "Mercedes-Benzi" mark on tuntud välismaade võidusõiduteedel. Samuti on kompressoriga "Graham" ja "Rover", "SS" ja "BMW" võidusõidumasinad. Kõigil neil autodel on Eestis esindused, kuid ükski esindustest ei hoolitse selle eest, et tuua masin siia ja saata võistlema.
Pariisis elav eestlane Ed. Klimberg tahaks tulla "Amilcariga" võistlema meie suursõidule, kuid pole vastaseid ega pole ka vastavaid auhindu. Kui siin Raudalu maanteel ühekilomeetrilisel sõidul sirgteel võidusõiduautoga tehakse ainult 103-104 kilom., siis milline huvi on selliste "võidusõitjatega" võistlema tulla Ed. Klimbergil, kes ringteel teeb 160 kilom. tunnis?
Kõigil teistel aladel meie sport sammub eduteed, ainult mootorsport teeb vähjakäiku, sest mootorsõidukeid müüvad ärid on loobunud nendestki kulutustest, mida nad tegid mootorspordi arendamiseks eelmistel aastatel. Nüüd kulusid nõudva mootorspordi ülalhoidmine on jäetud ainult nende noormeeste õlule, kes sõidavad ja kellele bensiinikulugi käib üle jõu."
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport eestis?

#10
ei tahaks küll tühjast tüli teha, aga minu kõrvu on kostnud kuujutt, et meie maal resideerub üks suht kobe varajane peale sõjajärgne alfa, hoolimatta sellest, et see lebab ühe mu tuttava (kes pole suuremasi alfa spets aga samas võib teda selle auto omanikuks nimetada) valduses, tundus mulle kirjelduse kohaselt, et tegemist võiks olla 6c2500 -jaga, aga üldiselt on mul plaan seda ikkagi kaema minna ja vaadata mis ta siis tegelikult on

Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport eestis?

#12
supp kirjutas:ei tahaks küll tühjast tüli teha, aga minu kõrvu on kostnud kuujutt, et meie maal resideerub üks suht kobe varajane peale sõjajärgne alfa, hoolimatta sellest, et see lebab ühe mu tuttava (kes pole suuremasi alfa spets aga samas võib teda selle auto omanikuks nimetada) valduses, tundus mulle kirjelduse kohaselt, et tegemist võiks olla 6c2500 -jaga, aga üldiselt on mul plaan seda ikkagi kaema minna ja vaadata mis ta siis tegelikult on
vaatab pm-i palun :icon_hi:

Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport eestis?

#13
alfanatico kirjutas:
supp kirjutas:ei tahaks küll tühjast tüli teha, aga minu kõrvu on kostnud kuujutt, et meie maal resideerub üks suht kobe varajane peale sõjajärgne alfa, hoolimatta sellest, et see lebab ühe mu tuttava (kes pole suuremasi alfa spets aga samas võib teda selle auto omanikuks nimetada) valduses, tundus mulle kirjelduse kohaselt, et tegemist võiks olla 6c2500 -jaga, aga üldiselt on mul plaan seda ikkagi kaema minna ja vaadata mis ta siis tegelikult on
vaatab pm-i palun :icon_hi:

hee .... see on see kui on olnud üks, kaks jne Alfat ... hing ei anna enam rahu Alfanatico ? :lol: :lol: :lol:
cron