Alfa 159 Sportswagon _ OST usoovitus

#1
Tahan sellist riista osta. Sünniaasta alates 2010 - Diisel 2L 136 või 170hj. Automaat vajalik. Läbisõit mõistlik.

Ühtlasi küsimus asjatundjatele - millega on põhjendatud nii suure läbisõiduga 159 -te hinnad AUTO24-s? Vaatad mobile.de või itaalia autoportaale, hulka noorem aasta ja väiksem läbisõit (kirjade järgi), müüb firma ja hind soodsam??? Toomine nii kulukas küll pole, ahned on nad !?

Re: Alfa 159 Sportswagon _ OST usoovitus

#2
Ei usu, et suudan ammendavat vastust anda, aga Alfa tundub Eesti oludes olema huviliste niššitoode. Kui tahad kangesti osta, maksad haigeks. kui tahad müüa, ei saa midagi. Itaalias tõenäoliselt pilt teistsugune, ehkki itaallaste kuulutusi mobile.de-s ei saa väga usaldada.
Kunagi ammu otsisin tutvumisportaali abil elukaaslast. Selle käigus sain teada, et kui naisterahva kaal tutvumiskuulutuses mainitud ei ole, siis on see kaal selline, mis trükimusta ei kannata. Arvan, et sama kehtib ka Alfade läbisõidu kohta. ;)

Re: Alfa 159 Sportswagon _ OST usoovitus

#4
Tänud vastuste eest! Tõesti, ajasin ise segamini - automaat vaid 1.9- l. Itaaliast toomisel pidavat ka paberimajandusega mingi jama olema, lisaks on nende hobiks väikesed plekimõlkimised. Samuti võib olla, et salongi küttesüsteem lahjem kui Saksas (soojem kliima)?
Palju sa Saksas oma 2.0 diisli eest maksid?

Re: Alfa 159 Sportswagon _ OST usoovitus

#5
istvan kirjutas:
15 Apr 2019, 11:03
Tänud vastuste eest! Tõesti, ajasin ise segamini - automaat vaid 1.9- l. Itaaliast toomisel pidavat ka paberimajandusega mingi jama olema, lisaks on nende hobiks väikesed plekimõlkimised. Samuti võib olla, et salongi küttesüsteem lahjem kui Saksas (soojem kliima)?
Palju sa Saksas oma 2.0 diisli eest maksid?
Toomine või auto? See auto hind sõltub ikka specist päris palju. Mul oli Turismo sisu oluline, kui poleks selle sisuga leidnud 159't siis oleks ostmata jäänud.
10000 oli vist auto hind, kuid tingisin paar sotti alla.

Re: Alfa 159 Sportswagon _ OST usoovitus

#6
Tere, ise toomise ja tellimise hinnavahe on vast paar sotti. See ei ole eriline hinnavõit, pigem saad kohapeal ise ikka parema ülevaate ja roadtripi pealekauba.
Lisaks saab autobahnil 200+ km/h kiirusel vaadata kas juppe hakkab küljest lendama või mitte.

Mina soovitan osta ainult top-spec varustusega. Poolkõva Alfat pole mõtet osta, siis võta juba Passat.

Re: Alfa 159 Sportswagon _ OST usoovitus

#7
Itaaliast tuuakse Tallinna mnt kontori kõrvale ca 900 raha eest - seda siis treileril ja kõigi paberite vormistamisega.

Ise tuues pead arvestama kahe asjaga
1. Itaalias ei ole normaalseid transiit numbreid (on vaid mingid ise joonistatud numbrid)
2. Üldiselt enamik Itaaliast ei suhtle eriti osavalt võõrkeeles (platsil saad võib-olla veel hakkama aga eraisikutega...)

Positiivse poole pealt - 159 puhul soojenduse/jahutuse erinevusi ei ole

Üldiselt aga läbisõit on enamikul autodest siiski kategoorias - palju vaja on (väga vähestel juhtudel on tõesti müügil väikese läbisõiduga auto väikese hinnaga , kuid reeglina on sellisel puhul tegemist mõne teise süveneva suure probleemiga )
Tegelikult ma olen normaalne....