Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1201
Sain siis täna uue süütepooli kätte
Pilt


Otsutasin ühtlasi vähemalt selle pooli poldid uute roostevabast poltide vastu asendada.
Tellitud sai teve komplekt Inglismaalt, V6 mootori jaoks mõeldud täpses mõõdus polte. (~78 eurot).
Pilt


Need on ühed viisakamad poldid, mis vahetusse läksid. Kuna istuvad koguaeg kaane all ja ilmastikuoludega väga kokku ei puutu.
Pilt


Peale vahetust
Pilt

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1205
Sai ostetud selline Bluetooth vidin oma 156'le.
https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Musi ... 2749.l2649

Täna sain siis kätte ja läksin katsetama. Vahetasin siis selle CD-vaheti otsa vastu välja ja sittagi. Vajutan küll SRC nuppu, kuid jääb ainult raadio peale.
Juhendis oli küll kirjas, et vajuta mitu korda järjest, kuid 10x järjest ja ei midagi.

Kas kellegil on viitsimist oma 156 või 159 (non-navi display) peal katsetada, ennem kui müüjale kirjutan ja ütlen, et katki?

Video ka sellest:
https://photos.app.goo.gl/qAN6pFekhaAGUgT98

Maki taga olev skeem:
https://photos.app.goo.gl/nZnvgPubpQ6HJcqC9

ebay's müügilehel olev skeem:
Pilt

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1206
Selle asjaga on nii, et esmalt pead Bluetoothi ära ühendama selle seadmega ja alles siis hakkab see tööle (ja peale seda oli vaja arv vahetada ning siis play nupp - kui ma ei eksi praegu)

Kas Sul Box ise töötab ?
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1207
ts kirjutas:
07 Sept 2019, 09:18
Selle asjaga on nii, et esmalt pead Bluetoothi ära ühendama selle seadmega ja alles siis hakkab see tööle (ja peale seda oli vaja arv vahetada ning siis play nupp - kui ma ei eksi praegu)

Kas Sul Box ise töötab ?
Bluetoothi enne ära ühendama, mis seadmega? Box ise töötab veatult.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1211
Äkki siis ei ole see ikkagi õige tükk (kontrolli igaks juhuks maki seeria üle - 156 makke on mitu erinevat - naviga makil oli kindlasti teine ühendus võib-olla Sul mingi hübriid :)

EDIT: Sul on makiks fleet commander connect GTA. See on isemoodi makk ning sellel on mingi müstiline ühendus seal taga-> lingilt on näha, et nav connect + on toetatud aga see mitte . Mu isiklik kahtlus on selline, et see makk ei toeta antud pistikut (peaks toetama_> Alfa Romeo 156 - 1997-2015 with factory fitted Alfa Romeo Blaupunkt radio (Alfa 376, 378, 379, 937, 939, 947, Connect Nav+) with mini ISO connectors.)
Pilt
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1213
Vahepeal sai taastatud GTA originaal veljed.
Mure hakkas sellest pihta, et ühe velje peal jooksis rehv aegamõõda tühjaks. Rehvi kontrolliti ja oli korras, seega sai asi olla ainult veljes.
Tuli välja, et oligi. Ühest kohast kõver.
Seal oli ainuke lahendus justkui sirgeks tõmmata, mis muidugi rebib alumiiniumi katki, mis siis pärast uuesti kinni keevitatakse.
Leidsin ühe firma kes sellise asjaga tegeleb ja tulemus jäi väga ilus.
https://www.specialcars.ee/

Tehti mõne päevaga ära. Neil pulbervärvimisega tegeles teine inimene, kes helistas mulle veel üle ennem värvimist, et kindel olla värvis. Väga viis.

Tahtsin, et oleks võimalikult originaali lähedane värv, seega valisin hõbeda pulbervärvi, kuid lakiks läks selline sädelevate tükkidega lakk, mis päikesepaistelise ilmaga peaks andma väikse sädeluse juurde. Pilves ilmaga oleks justkui originaal.

Pilt

Pilt

Pilt


Samal õhtul kui uued veljed olid talverehvidega all, läksin otse TÜV'i. Sõitsin velgede vahetusse aegunud ülevaatusega, ning pärast TÜVI samamoodi, sest ülevaatuse jaoks oli mul originaalvelgi vaja, kuid need olid just tegemises.

Läksin sinna PiltoMotorsi kanti (Peetri ülevaatuspunkti), ühte suurde TÜV punkti. Väga fänsi ja suur hoone.
Ülevaatust hakkas auto kallal tegema 4 inimest!
Otsiti, uuriti ja puuriti. Väga pikka aega oldi kapoti all, siis üks vend ütles, et ta tahab kontrollida tagumiste istmete turvavõõde toimimist. Kuid kuna mul seal olid just 3 rehvi kiledega, siis juba nähvas ülbelt, et kui ta seda kontrollida ei saa siis on läbikukkumine.
Ütlesin, et "chill"- pole probleemi ju need välja tõsta. 15 seki hiljem sai ära testitud... rahu majas.

Huvitaval kombel keegi ei nurisenud sumpsi üle, mille kohta TRK vanad juba aastast aastasse sama märkus teevad. Kuigi nad ise ütlevad ka, et see on subjektiivne ning väga keeruline kontrollida mürataset. Need vennikesed siin isegi mitte ei maininud seda. Ju siis meeldis heli :D

Üldse suht kaua läks seal ülevaatuses ja seda mitme töölisega, kes autoga tegelesid. Vahepeal küsiti ka, et kas tulekustuti ja auto apteek on. Ütlesin, et apteek on kuid tulekustuti on kodus. Jällegi mõtlesin, et nüüd kohe kordus ülevaatus... kunagi pole TRK vennad seda küsinud minu käest, seega ei teadnud ka karta.

Kokkuvõttes öeldi, et kõik korras ja sõida ära :D

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1214
Peab vist teemat natuke uuendama ka vahel.
Mis siis tehtud vahepeal.
Eelmine nädal käis läigestavas poleerimises ja nanovahatamises. http://www.poleerimine.ee/
Seal käisin ka oma 159'ga 2017 lõpp, siiani illus läige peal.
Hetk tagasi tuli nahksisu hooldamisest. Tegin siin: http://nahatohter.onepagefree.com/
Väga teadlik ning asjalik vana. Kunagi leidsin kui just asja ostetud kallid nahast kinganina trepiastmel ära rüüstasin. Tegi imet! :)
Kogu sisu läks 75 eurot kuskil 1.5-2h aega.

Natuke tehnilisema asjade juurde ka.
Nimelt siin nädal tagasi lõpetas vilkumise esimene vasak suunatuli.
Pirnituld ei põle, et vihjaks mitte töötava pirni peale. Parem suunatuli ilusti vilkus (kuni tänaseni).
Kui suunatuli sisse panna, siis dashboardis vilgub suunatuli kiiresti (kui töötas siis vilkus sama kiiresti kui tempo oli) ning heli on ka kiire...
Paremale poole näidates toimis.

Sama jama on mul paar aastat tagasi ka olnud, kuid siis lahenes iseenesest...

Kas mingi kaitsme viga kui jah, siis kus see asuda võiks? Rooli all?

Värskemad pildid ka (siis kui auto poleerimisest ja vahatamisest kätte sain).
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1215
Pirnid läbi või pesa oksüderunud (kui see ise korda on läinud, siis arvatavasti suunatulepesa)

Muuseas - ei 156 ega ka 159 ei näita tiivasuundade läbi minekut (avastasin selle alles 159 ostuga :) )

P.s. 156 GTA-d on kohutavalt närvesööv vaadata :D
Tegelikult ma olen normaalne....