Re: Suvaline pläma Vol 2020

#241
Btw - 145qv on 80% 2.0 twinspark GTV (tehniline erinevus on vaid tagasillas )

Ja kui aus olla, siis praktilise sõitmise jaoks eelistaks nendest 145-te.
disaini osas nagu ikka - mõlemad on võrratud (Chris Bangle vs Enrico Fumia + daSilva) aga 145 sisse mahub vabalt 5 inimest ... Samas kui gtv-sse mahub vabalt vaid kolm (kaks esiistmetel ja üks pagassis)

Aga 3800 kõlab siiski pigem nagu 916 v6 (millele ei ole 930 juures mitte midagi vastu panna) või äärmisel juhul nagu 16v boxer, mis on täiesti teine aparaat twinsparkiga võrreldes...

Pagana küll - pean kiiremini liigutama hakkama, et 167 ja 168 kiirelt kokku saada - 159 on jube hea auto aga päris ja poolpäris Alfale jääb ikkagi tunnetuslikult alla (kuigi mul on draamat omajagu olnud ka sellega :D )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#244
Mnt tausta vaadates on usutav, et ei tea.

Foorumis see masin figureerinud ei ole, ei meenu see aparaat kah varasemast müügikuulutusest, kui paari kuu tagused.

Algselt oli plekkvelgedega npautod platsil, siis müüdi 840 raha eest oksjonil (juunis vist).

Üldiselt - võid sujuvalt arvestada umbes 1000 rahase väljaminekuga ostujärgselt (rihm + vedelikud + täiendav mudru). Eeldusel, et kere on korras muidugi (minu isiklik arvamus on, et äsja ostetud auto läheb peale ülevaatust müüki siis, kui seal mingi suurem jama avastatakse aga ... Kes teab :D)

Väärt kombo on igatahes küll
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#245
Vaatamas käisin. Karpide katteliistud esimeste uste alt kinni osaliselt kipsikruvidega. Mootor käima pannes natuke lonkas. Armatuuris keskel olev ekraan ei võta pilti ette. Tagumised el aknad juhi ustel olevatest nuppudest ei toimi. Kuulutuses olevad "suverehvid" on kulunud lamellid. Kast kohapeal proovides vahetas käike muidu ilma suurema nõksuta ja sõites ei märganud ka midagi kahtlast. Pult ei toimi st kesklukk vaid võtmest keerates. Mis mind häiris oli see, et küsisin võimalust käia masinaga Jõgeval nö minu remondimehe juures tõstukil. Oleksin jätnud enda sõiduki panti seniks. Müüja aga ei olnud sellest väga huvitatud, olla liiga keeruline nii odava masina jaoks. Piirhind oksjonil väitis olevat 1300. Kas 1300 oleks sellise eest tublisti ülemakstud?

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#246
Algusest - tagumised aknad käivad läbi lülitus ploki - arvatavasti on keegi suutnud sellega mingit jama korraldada. Kuna sama plokk juhib tegelikult ka keskkonsooli, siis tõenäoliselt on vaja kehvemal juhul uut kerekompuutrit (maksab oikuipalju) paremal juhul uut ekraani (maksab umbes 100 raha) ja juhiukse lülitiplokki (maksab kah mingi 100 raha)

KipsikruviD tähendavad arvatavasti väsinud karpe, lonkab mootor võib olla seismisest kuni suurema probleemi välja

Lühidalt - minimaalne lisakulu on tehnika osas ikkagi sinna 1000 raha juurde (rihm pluss nänni veel) - 1300 oleks selle eest aus, kui kere oleks ideaalne ja mootor käiks nagu siid (või vähemalt käiks korralikult)

Ehk siis - ilma tõstukil käimata ei julgeks selle poole vaadata (156 karbid ja põhi on täiendavalt ca 1000 raha)

Kokkuvõtteks - kuniks seda tõstukile ei saa siis pead arvestama kuni 2000 rahase lisainvesteeringuga .. 3.5k on selle eest imho nõks overkill - selle rahaga saad juba lõuna Euroopast omale midagi lasta kohale vedada :D

P.s. ei pretendeeri tõele - väga võimalik, et asi ei ole nii hull ja tegelikult veaks auto jõgevale välja ning tõstmisel tung läbi põhja ei tuleks aga ... kuniks täpselt teada ei ole tuleks arvestada kõige hullemaga
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#248
Tere, üle pika aja!

Tahaks ühte pisikest (hinna poolest) lisamasinat perre, mis suudaks kuus ca 2500km läbida, valdavalt maanteesõidud. Väike hind, et ei tekiks kiusatust kaskot peale teha :D Korralik ja turvaline teine masin olemas (Y)

Teab keegi rääkida, kas 147-d on vastupidavad oma pisikeste mootoritega?
Paar näidet:
https://www.auto24.ee/used/3370250
https://www.auto24.ee/used/2494929

Või 159 Diisleid?
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3377258

Või hoopis sellise? See GT oleks nagu lõbusam masin vähe :)
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3395160

Kardan suuri läbisõite tegelikult, aga samas hea hooldusajalooga diisel peaks ka 300k juures toimetama ilusti.


Kuna auto hind suht väike ja diisli ja bensuka hoolduskulud vs minu läbisõit on nagu nad on, siis ilmselt rahaline võit ja kaotus poleks väga suur 1.6 bens vs diisel, mulle tundub.

Mõtted teretulnud! :)
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#249
1.6 bensiin (120 tuh) vs 1,9 diisel (90 th vist) kogemusest

Kolm sõna - võta mis meeldib (laiendus võta gt, Sulle päriselt meeldib gt )- isegi kui arvad, et 147 on praktilisem, siis - tegemist on sama autoga, kuid fake praktilisus on lisandunud

Ps- Sa arvatavasti ei taha seda gt'd vaid midagi paremat - vaata ringi, et on see õige gt kuskil lähedal...

P.p.s. never ära püüa 1.6 Eco (77kw) mootoriga aparaati - see on nagu linnamaastur (kõik miinused ja ei ühtegi kasu)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#250
ts kirjutas:
09 Aug 2020, 00:23
1.6 bensiin (120 tuh) vs 1,9 diisel (90 th vist) kogemusest

Kolm sõna - võta mis meeldib (laiendus võta gt, Sulle päriselt meeldib gt )- isegi kui arvad, et 147 on praktilisem, siis - tegemist on sama autoga, kuid fake praktilisus on lisandunud

Ps- Sa arvatavasti ei taha seda gt'd vaid midagi paremat - vaata ringi, et on see õige gt kuskil lähedal...

P.p.s. never ära püüa 1.6 Eco (77kw) mootoriga aparaati - see on nagu linnamaastur (kõik miinused ja ei ühtegi kasu)
Ma u sellist vastust vist eeldasingi. Aga see GT on siis tuttav, et ei julge soovitada? Või liiga suur läbisõit?
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3395160
Rohkem GT-sid nagu ei paista.. eriti selles hinnaklassis.
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#251
Hmm- tundub, et Gt'dega on kuidagi väga kehvasti hetkel (imho vaid mõni nädal tagasi oli valikut kui palju)

Vaatasin, et see on sama aparaat, mis okidokis, aga vist siiski mitte (seega ehk on isegi midagi). Esimene asi mis mind selle juures häirib ei ole mitte läbisõit (335 ei ole diislile palju), vaid makk ja "imelikud pildid".
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#252
Vaatasin selle hinnaklassi autosid ja-

159 on ka siin pakkumisel olnud - sel on kastiga mingi "jama" - kuna Sul on kastiga mingi jama kogemus olemas siis eks ise tead kust maalt kannatuse piir ette tuleb.

147 - mina valiks valge 1.6 ja sellesama selespeedi vahel. Valikukriteerium on lihtne - kas tahad rohkem uksi ja selespeedi või mitte :)

Gt'd vaataks korra lähemalt või ootaks natuke kuni need pikka aega müügis olnud bensukad uuesti välja ilmuvad :)

Tegelikult see 1.9 diisel ei ole üldse kehva - eriti kui Sa tahtsid ka päriselt kirjutada 2500km kuus (ma lugesin esialgu välja 10x väiksema läbisõidu)

Võiks lisada valikusse muidugi ka 156 - kui mingi mõistlik asi kuskilt silmapiirile tekib
Praegu müügis olevaid ei julgeks väga sirge seljaga ostma minna -ükski ei ole väga usaldusväärne imho (Hiiu autode 2.4 tundub küll äge aga see läheb hinnaklassist nõks välja )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#254
https://www.auto24.ee/used/3399864

"Müüa hästi hoitud mugavustega sportauto. Hea kiirenduse ning vaikse salongiga auto, mis sobilik nii noorele, kui kogenud sõitjale. Alfa Romeod on ehitatud sõitjatele ning seda on juhi kohal istudes tunda. Turvaline ning heade sõiduomadustega auto mida on rõõm kasutada.
Autol all uued suverehvi, talverehvid võimalik kaasa saada lisatasu eest. Minu käes olnud kolm aastat."

Tehnoülevaatus on kehtiv kuni 05.09.2020 »
! heitgaasid- ületavad nõudeid
! esiklaas- mõra allservas
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#255
Oh see vanade suurte läbisõitudega autode läbikäimine on ikka julm.. kõik autod on heas seisukorras, ainult et lähemal uurmisel selgub, et pole DPF filtreid ja EGR klappe enam (üks Alfa näit), roostet on veidi igal pool, mõned puksid (iga ratta kohta mõni) logisevad, mootor on normi piires õline, kütusekulu on madal, aga täpselt ei tea, sest andur ei tööta... Ideaalses seisus masinaid on ka. Aga no sisse ju keegi ei näe..

Oh jah.. :D

Aga uusi autosid vaadates, siis Kial on 7 aastase garantii kohta hea klausel:
Garantii alla ei kuulu:
7. vähesel määral õli lekkimine tihenditest kui sellega ei kaasne õlitaseme olulist ning kriitilist alanemist;
--
Urmas
cron