Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1216
Mul esimesed suunakad ei tööta, tiiva peal olevad ja tagumised toimivad.
Kuskilt lugesin, et peaks korra proovima ohutuled sisselülitada, et mingit asja triggerdada.
Eeldaks, et esimeste suunatulede läbi minemise korral läheb ikka mingi tuluke ka põlema salongis. Vähemalt mingi mõttetu park tule peale läheb kohe põlema ja siis katkise suunatule peale ei lähe midagi põlema? :P

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1217
Täna käis TRK's.
Suunakate probleem sai lahenduse. Vahetati vanad pirnid, nende kontaktpinnad olid oksüdeerunud. Hetkel kõik ok.
Lisaks sai ära vahetatud originaal kummist radiaatorivoolikud (3 põhilist). Autolusso silikoontorude vastu.
Sisse läksid musta värvi:
https://newalfaparts.co.uk/147-gta-cool ... t-red.html

Voolikutega koos sai tellitud ka Autolusso vinged klabrid (sigakallid), kuid kokkuvõttes neid ei kasutatud, sest mehaanik arvas, et jäävad väga lõdvalt kinni...
TRK kasutas enda klabreid.
https://newalfaparts.co.uk/147-gta-cool ... p-set.html

Kes tahab siis võin maha müüa :D

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1220
Juhipoolne Xenon ei põle lambist. Ja mis veel kummalisem sama asi juhtus ka 159'l...
Nagu ühtekad. Samas Kalvo ütles, et see pidi mingi known issue olema 156'tel ja 159'tel.

Nõme on see, et Alfa annab märku KOHE kui mingi mõttetu parktule pirn või siis numbritule pirn ära sureb. Kohe on kuusepuu dashis... aga kui oluline tuli nagu bi-Xenon ära sureb .... vaikus! Kõik OK! Krdi Alfa insenerid! Ning kaks korda on sama ämbrit kolistatud. Ei 156'le ega 159'l läinud ükski tuleke dashboardis põlema, et üks xenonidest ei põle.

Ja juhipoolne ka just, mille tulemusel võib vabalt politsei kinnipidada, ning ürita siis seletada, et ei teadnud mittepõlemisest midagi :) Iga tavalisel autol hakkab sellepeale dashis märgutuli põlema.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1221
Kui ma oma 159-ga Kalamajas läbi "lohu" sõitsin ja puguga vastu maad panin, mõtlesin, et nüüd saab linnalt raha küsida.
No ja politsei tuli fikseerima seda ning kommenteeris minu auto valikut: "Eks peab Eesti tingimustele sobiva kliirensiga auto soetama..." :D :D

Parktuled vs lähitulede veateavitused on tõesti paras huumor Alfadel :D Aga vähemalt on lõbus.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1222
Enne alfa kirumist - sama häda on ka PSA ja VAG sama ajastu aparaatidel (kerekompuutrid ei suuda lugeda lähituld - hoolimata xenoni või h7 kasutamisest)

Tõenäoliselt on probleem selles, et Bosch ei ole võimeline seda ahelat tuvastama - eeldusel, et "normaalsed autod" on mitte-bosch tuleplokkidega :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1224
ts kirjutas:
06 Juun 2020, 11:54
Pirnid läbi või pesa oksüderunud (kui see ise korda on läinud, siis arvatavasti suunatulepesa)

Muuseas - ei 156 ega ka 159 ei näita tiivasuundade läbi minekut (avastasin selle alles 159 ostuga :) )

P.s. 156 GTA-d on kohutavalt närvesööv vaadata :D
...ei saa jätta kommenteerimata...tõesti närvesööv vaadata...;). Eriti kui hetkel garaažis üks sinine ootab kevadet.
Ma loodan, et ei satu liikluses antud punasega kuskil kõrvuti, sest ilmselt hakkaks häbi kuna enda oma aastaid tarbitud kui tava sõiduvahendit ja varsti kukub ka 300 tuh.

On need Itaalia insenerid mis nad on aga kunstnikud on nad küll. See disain on rohkem kui 20 aastat vana aga jätkuvalt näib värskena. Isegi siis kui tal ei ole gta keredetaile ja soundtracki küljes.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1225
Väike update siis ka, või noh üsna suur...
Läheb uuesti täielikku ülevärvimisse ja roosteemaldusse jms.
Töid siis teostab seekord Ammeco Auto.

Kuna märtsis juhtus väike avarii, kus mulle sõideti külge sisse (mul oli paremakäe reegel) ja esitiib sai koos esistangega värvikahjustusi.
Lisaks veebruari kuus oli tagumisse tiiba keegi sisse sõitnud, kui auto maja ees oma kohal parkis...

Ühesõnaga kui juba kindlustusse kaudu osa tegemisse läks, siis otsustasin, et maksan juurde ja lasen auto siis uuesti üle värvida... teist korda 7.aasta jooksul. Aga oli ka põhjust, tiibadel ikka korralikult roostetas värvi all ja mõlemad küljekarbid sisuliselt ära roostetanud, kuna ei osata autot ülesse tõsta õige kohapealt!
Kui need tööd tehtud siis veel vaja mingid tehnilised kotermannid üle vaadata. Ning seejärel auto konserveerida 50'ks aastaks :D Et jumala eest rohkem lambi asju ei juhtuks.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1228
spark kirjutas:
30 Apr 2022, 13:01
Slicer kirjutas:
29 Apr 2022, 17:15
Kuna märtsis juhtus väike avarii, kus mulle sõideti külge sisse (mul oli paremakäe reegel) ja esitiib sai koos esistangega värvikahjustusi.
Kas need kodukandi parema käe tänavad :)
Ei see juhtus Endla-Mooni ristis.
Punane nool olen mina.
Sinine nool, üks vanahärra, kes vaatas lihtsalt rohelist foori, aga et mul samal ajal roheline ja teen parempõõret- tema ei arvestanud.
Pilt
Õnneks oli ainult plekkimõlkimine. Rohkem said esimesed rattakoopad kokku, kui otse nina ees sisse, kuid seda suuresti minu reageerimisele.
Muidu oleks korralik remondiarve.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1229
Seda ma vaatasin, et mis Sa seal kapott lahti seisad. Sõitsin parasjagu just mööda see aeg sealt Märtsi kuus. :D
See on selline kahtlane ristmik jaa, eriti kui esimest korda satud sinna, siis ei oska arvatagi et ka vastu võivad samal ajal autod tulla.
Peale sellist remonti soovitan lasta kindlasti karbid seespoolt korrosioonitõrjet täis. Kui endal viitsimist on, siis poritiiva sisemised osad võid ise raha kokkuhoiu mõttes konserveerida, logarid alt ja pääsed ligi. Peaasi et mastiksi laadset kraami ei määri, see paneb hullemini ussitama.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1230
Jah, polnud autoga tükk aega sõitnud. Läksin tühja aku laadmiseks sõitu tegema. Pikalt ei saanud sõita... pidin seal pikalt politseid ootama. Sest onuke ei olnud nõus, et tema midagi valesti tegi. Lõpuks siis politsei selgituse peale oli nõus, et tegi valesti. Kuid selle ajapeale oli aku endiselt väga tühi ja auto käima ei läinud.
Pidin kapoti lahti tegema ja kiirkäivitajat kasutama.
Aga jah peale neid keretöid tahan auto täies ulatuses ära katta roostetõrjega, et ei peaks järgmise 5.a mõõdudes jälle tuhandeid hakkama panema.
Ning siis ikka vist peab mingi sooja garaaži ka vaatama, mitte lasta seista lageda taeva all terve talve.
cron