Re: Suvaline pläma 2022

#76
ts kirjutas:
04 Sept 2022, 08:46
Kui rõngas on vigane, siis annab täoselt sama tulemuse - vaheta ka see välja. Kui abi ei ole, siis võib olla viga kuskil kaablis või kontaktides :)

Kõik ülaltoodud asjad töötavad üle abs'i ja selle puudumisel lülivad ennast välja
Rõngas korras, vigane oli hoopis uus ABS andur.
Ei tasu ikka kõige odavamat osta, tootjaks oli firmal A.B.S.
Kel ka plaanis vahetada ABS andurit, siis võtke igaks juhuks ikka Boschi oma, jääb topelttöö ära ja tuleb lõpp kokkuvõttes odavam. :thumbup:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#77
Hommikul Kehtnasse sõites tuli 159 Sportwagon vastu (suunaga Tallinna poole) ja viskas käppa, keegi foorumist?
Märkasin veidike hilja ja ei jõudnud koheselt reageerida. :wave:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#79
Damn. Selline concept võiks küll tootmisse jõuda aga conceptidega läheb nagu tavaliselt... Välja kukub Fiat Multipla. :mrgreen:

Pilt

Pilt
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#81
spark kirjutas:
20 Sept 2022, 16:13
Alfa Romeo 33 kirjutas:
19 Sept 2022, 20:23
Damn. Selline concept võiks küll tootmisse jõuda aga conceptidega läheb nagu tavaliselt... Välja kukub Fiat Multipla. :mrgreen:
Kui tuleb ... siis on nagu Peugeott 308 ja Opel Astra, Bolognese kastmes :)
Karta on. :D

to ts:
Palju Sul see 159 Sportwagon kütust neelab maantee trassil? Mis pardakompuuter keskmiseks annab? :)
2.2 JTS näitab keskmiseks 8.3. :)
Püsikaga sõites hetkekulu 6 käiguga nii 6-8 vahel.
Pardakompuuter vist kipub vähem näitama, kui reaalne kulu on.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#82
kompuuter ja tegelik keskmine on sama (mul on kõik vidinad ilusti vahetatud)- üldine keskmine on 6,9-7,5

maanteekulu on hetkel sõltuvalt pikkusest ja sõidutiilist 5,6-6,4 (kliimaga rohkem ja lühikesed lõigud rohkem)
NB- mul on kiibitud 6k automaat; zakalwe 2,4 manual alla 6 ei saa- üks teine läheduses olev kiipimata AT sõidab maanteed umbes 6,5-7
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#83
Kiikan ühte isendit Alfa 156 Crosswagon, millel veakoodid P1238 ja P0638.
Millele antud veakoodid võiks viidata sellisel isendil?
Esimene vist EGRiga seotud aga teine?
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#84
mõlemad on seotud õhuga- esimene on arvatavasti EGR, teine on arvatavasti gaasisiiber.

kuna vigane EGR on pea alati tingitud tahmamisest, siis arvatavasti on olukord gaasisiibril sama. teoreetilislet võiks piisata, kui mõlemad maha võtta ja ära puhastada.

Kui vahetada on vaja, siis EGR ei olnud ülemäära kallis (mingi 60.-) aga gaasisiiber seevastu mingi 350.- ringi (kui ma õigesti mäletan)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#85
ts kirjutas:
05 Okt 2022, 09:03
mõlemad on seotud õhuga- esimene on arvatavasti EGR, teine on arvatavasti gaasisiiber.

kuna vigane EGR on pea alati tingitud tahmamisest, siis arvatavasti on olukord gaasisiibril sama. teoreetilislet võiks piisata, kui mõlemad maha võtta ja ära puhastada.

Kui vahetada on vaja, siis EGR ei olnud ülemäära kallis (mingi 60.-) aga gaasisiiber seevastu mingi 350.- ringi (kui ma õigesti mäletan)
Gaasisiibrit (drosselklappi) isegi on ladu24 saada.
https://www.ladu24.ee/alfa+romeo-varuos ... b-esen-skv
Iseasi muidugi, kui kvaliteetne see Poolakate-Türklaste jupp on. Viimane aeg on tekkinud no name juppide vastu tõrge.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#86
ma olen umbes 100% kinde, et see on vale tükk :D

autovaruosade risttabelis on väga lihtne kõigi varuosasaitide pekkikeeramine - tecdok'i all on andmebaas, mis vale varuosa seose märkimise puhul (nt mingi noname tootja mazda 3 drosselklapp Crosswagonile) jätab selle seosena olemasolevate koodidega kõigile analoogidlee. Välja tuleb see siis, kui keegi parnadab :)

IMHO- 110kw drossel on ikka sama, mis teistel diislitel https://www.autodoc.co.uk/car-parts/oem/46823851
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#87
ts kirjutas:
05 Okt 2022, 11:11
ma olen umbes 100% kinde, et see on vale tükk :D

autovaruosade risttabelis on väga lihtne kõigi varuosasaitide pekkikeeramine - tecdok'i all on andmebaas, mis vale varuosa seose märkimise puhul (nt mingi noname tootja mazda 3 drosselklapp Crosswagonile) jätab selle seosena olemasolevate koodidega kõigile analoogidlee. Välja tuleb see siis, kui keegi parnadab :)

IMHO- 110kw drossel on ikka sama, mis teistel diislitel https://www.autodoc.co.uk/car-parts/oem/46823851
Tänkjuu. :)
Kaasneb nende vigadega auto käivitumises, tühikäigus ja sõitmise ajal ka mingeid tõrkeid? On uimane, käivitub pikemalt ning tühikäik pole ühtlane?
Diisliga eelnevaid kokkupuuteid pole, seega ei teagi mida ühest kasutatud 1.9 diislist oodata. :D
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#88
kui EGR on umbes, siis tõmbab sooja mootoriga hinge kinni (st käivitud vigane jms); gaasisiiber on hullem, kuna selle kaudu juhitaks etühikäiku (st kui mingi jama on, siis auto ei lähe käima , sureb välja või veel hullem- ei sure välja).

Viga ise võib olla midagi suurt ja võib olla lihtsalt puhastamist vajav. Minu 1,9 kogemus igatahes ütleb, et tasub asjad korras hoida - Alfade diislid on väga väga vastupidavad aga kui mingi andur või solenoid tuksis on, siis on üllatavaid jamasid omajagu.
Ja teine asi, mida ma olen täheldanud nende juures- veakoodid vastavad vaid osa ajast tegelikule veale
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#89
ts kirjutas:
06 Okt 2022, 12:30
kui EGR on umbes, siis tõmbab sooja mootoriga hinge kinni (st käivitud vigane jms); gaasisiiber on hullem, kuna selle kaudu juhitaks etühikäiku (st kui mingi jama on, siis auto ei lähe käima , sureb välja või veel hullem- ei sure välja).

Viga ise võib olla midagi suurt ja võib olla lihtsalt puhastamist vajav. Minu 1,9 kogemus igatahes ütleb, et tasub asjad korras hoida - Alfade diislid on väga väga vastupidavad aga kui mingi andur või solenoid tuksis on, siis on üllatavaid jamasid omajagu.
Ja teine asi, mida ma olen täheldanud nende juures- veakoodid vastavad vaid osa ajast tegelikule veale
Okei. :)
Omaniku jutust sain aru, et auto liigub ilma mingisuguste piirangute-probleemideta. Hetkel kasutavat igapäeva sõitudeks. Huvitav... :think:
Nädalavahetusel lähen vaatan asja oma silmaga üle ja viskan diagnostikaseadme ka sappa, ehk saab teada miks ka airbagi tuluke põleb. Kas siis tegu 156 tüüpilise esiistme all olevate pistiku veaga või midagi suuremat.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#90
:D

156/147/GT airbagi tuled põlevad 90% juhtudest tänu selllele pistikule aga 100% 156/147/Gt'dest on kinldasti vähemalt ühe korra saanud airbagi tule põlema tänu sellele
Tegelikult ma olen normaalne....
cron