Re: Suvaline pläma 2023

#17
Hm - umbes 6 aastat tagasi oli see lootusetus seisus... Vaevalt, et vahepeal paremaks on läinud.

Ja isiklikult tipo4 projektiks ei valiks kindlasti prv mootoriga cromat, mis on 10 aastat tagasi viimati ülevaatusel käinud, ja siis vähemalt 8 aastat ümberregistreerimata seisnud kuskil välitingimustes.

Kurb muidugi :(
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2023

#19
Hmm.. mootori osas õige jah - paistab et ma ei ole croma vastu piisavalt huvi tundnud ... Loogiline tundus, et croma ja thema said mõlemad algselt prv'd. Nüüd muidugi tekib küsimus, et miks themale seda prv'd vaja oli... Aga ju siis oli mingi hea point selle taga :)

Kui prv'de vastu huvi tunned, siis variant oleks Jano käest uurida (minu meelest oli tal neid kunagi mitu tükki - nii renault kui citroeni näol)

Muidu tundub, et ega neid enam ei ole
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2023

#21
88kw on siis JTDm mootor. Sisuliselt sama, mis 1 põlve multijet, juhtimiselt nõks erinev.

peamine suur erinevus on DPF - kui vanadel seda ei olnud, siis Multijet 2 on vist eranditult sellega. See toob sis kaasa selle järgmise asja,e t kui dpf on eemaldatud ja softi näpitud, siis on ootamas sada võimalikku häda.

aga muidu- jumala ok mootor (ressurss on mingi pool milli ja peale, minekut on korras mootoriga nii, et on kohe ja mis seal salata- kütust ka väga ei neela). sama mootor jätkas suuremate muudatusteta ka 159 peal- ma ei ole küll kohanud üheti üle poolt milli sõitunud jtdm'i aga 400 natuke tuh juures on tegemist veel väga värske asjaga

Rihmavälp on reserviga siis 80k ja 4 aastat ja noh- diisel nagu diisel ikka (kui mingi odav asi lendab, siis on odav remontida, kalleid asju on kallis remontida)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron