Re: Alfa Romeo 156 2.4jtd '02 avalon49001

#3
ts kirjutas:
26 Nov 2023, 09:09
:beaver:

Et vigade list on juba kopipeist eelmisest teemast :D

Üsnagi jah.

Linkide nupud jäävad kinni. Tagumine parem link puru.

Esimese asjana sai puldile klemmi asendus külge tinutatud - vähemalt kesklukk töötab nüüd.

Eile muretsesin antenni adapteri makile - avastasin, et keegi eelmistest omanikest on maki silikooniga külgedelt kinni pannud - oh seda rõõmu ja ilusaid sõnu.

Hetkel peamised mured:

Mootori hääled ei ole ilusad - lööb vibra salongi ja müra rohkem kui tohiks. Üritaks esialgu vigase hooratta mõttest kaugele hoida. Kontrollin esmalt pihustite tagasijooksu ja kui sooja garaazi leian siis hammasrihma. Võimalik et märgid pole paigas. Kui juba nii suur lammutamine, siis juba ka hammasrihm vahetusse.

Kiirendades on üsna hirmutav vibra paremal ees. Loodetavasti pooltelg vms.

Vasak tuli vahib taevasse. Hästi ei mõista miks neid tulesid varasemalt poleerida lasti - uus tuli u 45 euri aeromotors.

All 205/55R17 - pagana overkill talvel maakolkas sõitmiseks. Suuremas augus manööverdades haukab tiiva äärt. Varasemad pahteldused juba pudenevad.

Juhiistme polster on loomulikult puru. Need toredad sportistmed on külmaga ja olematu polstriga nagu puupink.

Kellelgi riidest sisu pakkuda? Kasvõi juhiistet - asendust vaja kui taastaja leian.

Re: Alfa Romeo 156 2.4jtd '02 avalon49001

#4
Tulede poleerimise majandus on mulle ka müstika - saan aru, kui mingi harkuldusega tegu on (nt gt)
156 puhul 90% panustaks, et pirn on valesti pesas ja sellepärast näitab taevasse

Btw- Mul on kuskil pärnus mingid 15 ja 16 veljed mis 156'le alla istuvad

Istmeid ei ole kahjuks pakkuda - tegelikult ei ole neil nahkistmetel ka suurt häda midagi kui need hooldatud on ... Kui ära lastud on, siis on paha küll
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 2.4jtd '02 avalon49001

#7
Rondielustamine vol .....

Üks pihusti tahab kindlasti vahetust ja kaks on vist varsti minemas.
Pilt
Tagaluugi tuled tuleb uued tellida.
Pilt
Nädala alguses kadus jõud täiesti.
Sai siis uus õhumassi sensor + õhufilter ja kütusefilter.
Loomulikult on see kipakas turbo lõdvik üsna hõre. Hetkel pole aega ebay oodata - liim ja silikoon. Ei midagi uut ühesõnaga...
Pilt

Re: Alfa Romeo 156 2.4jtd '02 avalon49001

#10
Sai siis täna uue õli ja tagatuled korralike vastu vahetatud. Kui juba tungil oli siis kolasin põhja ja karbid läbi. Kahe koha pealt sai käe sisse panna. Eelmise omaniku jutt, et karbid tehtud tähendas vist plekitükki mastiksi ja värviga. Keevitusi väga ei täheldanud. Kõige nukram on asjaolu, et sellel elukal on DPF ja seda koos lõike- ja keevitusjälgedega.

Puhtalt seega ülevaatus väga ei õnnestu. Võttis pisut motti maha. KUI karpe tegema hakkan siis suve alguses .....