Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1247
Head uut aastat!

Auto sain kätte novembri kuus ja läks otse sooja garaaži.
Kuid selgusid uued mured, üks nendest oli minu enda arvates suure raha eest Stello Autos lahendatud, kuid paar kuud seistes sai aru, et nii ei ole.
Lubasid kevadel uuesti üle vaadata. (Jahutusvedeliku kadu).
Ning teine mure on nüüd tekkinud auto uste sulgemisega (kesklukk ei toimi, lükkab auto lukku kuid kohe ka lahti).
See viga tekkis nüüd kui Ammecos oli. Ise arvasin, et kuidagi seotud pagassilukuga, kuna see sai pihta. Kuid Kalvo ütles, et see ei tohiks segada, sest see toimib kesklukust eraldi. Autol käisid maha parempoolsed uksed, seega kas sellega seotud kuidagi. Võtsin ka ukse pistikud lahti, puhusin ja kraapisin veits klemme. Kuid see ei aidanud.
Esialgu lubasin, et vaatan omal jõul üle, kuid tundub et pean paluma ikkagi Ammeco poistel seda uurida.

Enne aasta lõppu sain kätte uue väljalaske süsteemi, mis siis kevadel alla läheb. Extreme Tuningu poolt tehtud (https://www.extreme-tuning.bg/).
Equal length väljalakse kolded ja equal length frontpipe'd.
Praegused olid ikka väga läbi juba.
Pilt
Pilt
Pilt

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1248
üüü shaini...

keskluku osas- Sul on tõenäoliselt kas üks esimestest lukkudest või lukulülititest viltu. Peaksid saama testida nii, et istud autosse ja lükkad nupust ukse kinni-> üks nuppudest käib tõenäoliselt raskemini või ei lähe lõpuni kinni (kirjlduse järgi pakuks, et parem esimene). Minu senine kogemus ütleb, et hoovastiku määrimine reglina aitab (kui auto kõksu sai värvimises käis, siis võis sinna mingit pudru vahele minna või midagu ära väänduda)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1249
Mõtled neid alla lükatavaid manuaalseid junne? Ma ise panin tähele, et parem tagumine pakkus sellist vastu survet ja pidin näpuga suht alla lükkama (näpuots sisuliselt augus sees, ennem kui pidama jäi). Võimalik, et siis sellest.
Tegelikult peaks need uksed kõik selle pilguga lahti võtma, et seal ära vahetada see vahekile (veetõke vist)? Ning kindlasti ära vahetama tagumiste akende tõstukid.
Need vist täiesti kinni kiilunud. Sõidan enamasti üksi ja pole aastaid näppinud neid. :)
TÜV ka öeldi, et need ei liigu. Aga veana kirja ei pandud.

Väljalaske on nüüd 90% ulatuses custom ja roostevaba, ainult keskmine põhiline katt on originaal. Kalvo imestas, et see mul veel originaal. Tavaliselt pidi just keskmine katt olema see, mis kõige ennem õhtale läheb. Ideeliselt võiks sinna mingi 200cell sport cati vahele panna, kuid siis tuleks enne lõpupüti tagasi panna resonaator box, muidu tuleb ikka väga vali elukas :D

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1250
Jahutusvedeliku kadu on selline, et paisupaak saab täiesti tühjaks?
Mul 156 vaevab ka jahutusvedeliku kadu aga mingil kummalisel põhjusel on see kadu kuni teatud maani - umbes paar cm kõrgemal üle pealevoolu ava paisupaagist mootorisse. Ja seal jääb pidama ning enam allapoole ei lange. :wtf:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1251
Mul oli ennem selline, et kadus täiesti kui pikalt oodata. Mootoririhma vahetuse käigus selgus, et termostaadi ja veepumba tihendeid polnud vahetatud ja oli silikooni kasutatud! Kuid nüüd tundub, et seal kuskil paagi põhja on pidama jäänud. Samas pole piisavalt pikka aega võibolla mõõdas veel. Äkki vajub paagist täitsa ära.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1252
Alfa Romeo 33 kirjutas:
02 Jaan 2024, 20:12
Jahutusvedeliku kadu on selline, et paisupaak saab täiesti tühjaks?
Mul 156 vaevab ka jahutusvedeliku kadu aga mingil kummalisel põhjusel on see kadu kuni teatud maani - umbes paar cm kõrgemal üle pealevoolu ava paisupaagist mootorisse. Ja seal jääb pidama ning enam allapoole ei lange. :wtf:
Vaatasin endal ka üle ja tõepoolest. Pole sealt äravoolu otsast allapoole rohkem langenud... väga kummaline, miks seal pidama jääb siis kui kuskil allpool leke.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1253
Slicer kirjutas:
17 Juul 2023, 12:44
Seega jah... nüüd peab ostma ära selle 147GTA Eibachi komplekti, kuid sealt jääks seljuhul üle tagumine stabilisaatori varras.
Oleks huvilisi sellele? Saaksite oma 147/156/Gt ülejuhitavaks teha rohkem, kui tagumik jäigem.
Mina oleks huviline tagumisele stabilisaatori vardale, kui hind on mõistlik. :beaver:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1254
Alfa Romeo 33 kirjutas:
07 Veebr 2024, 16:25
Slicer kirjutas:
17 Juul 2023, 12:44
Seega jah... nüüd peab ostma ära selle 147GTA Eibachi komplekti, kuid sealt jääks seljuhul üle tagumine stabilisaatori varras.
Oleks huvilisi sellele? Saaksite oma 147/156/Gt ülejuhitavaks teha rohkem, kui tagumik jäigem.
Mina oleks huviline tagumisele stabilisaatori vardale, kui hind on mõistlik. :beaver:
Eks ta -50% ole. Ehk pool komplekti hinnast.
Leidsin ühe Eesti ettevõtte, kelle listis on olemas ja kole odavalt. Saatsin neile kirja:
https://nuvalogrupp.ee/product-view//2007

Vastasel juhul oleks see koht:
https://shop.alfisti.net/Tuning-Styling ... :3233.html

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1255
Slicer kirjutas:
08 Veebr 2024, 16:49
Alfa Romeo 33 kirjutas:
07 Veebr 2024, 16:25
Slicer kirjutas:
17 Juul 2023, 12:44
Seega jah... nüüd peab ostma ära selle 147GTA Eibachi komplekti, kuid sealt jääks seljuhul üle tagumine stabilisaatori varras.
Oleks huvilisi sellele? Saaksite oma 147/156/Gt ülejuhitavaks teha rohkem, kui tagumik jäigem.
Mina oleks huviline tagumisele stabilisaatori vardale, kui hind on mõistlik. :beaver:
Eks ta -50% ole. Ehk pool komplekti hinnast.
Leidsin ühe Eesti ettevõtte, kelle listis on olemas ja kole odavalt. Saatsin neile kirja:
https://nuvalogrupp.ee/product-view//2007

Vastasel juhul oleks see koht:
https://shop.alfisti.net/Tuning-Styling ... :3233.html
Võid ka siit uurida, kui esimene koht ära langeb:
https://carshop.ee/et/156/96660-anti-ro ... -0905.html

Olen sealt ise tellinud - viimati pidurikettad ja kaup tuli nädala kahega pakiautomaati.

Aga anna märku, kui komplekt käes ja plaan tagumine maha müüa. :hi:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1256
Sealt nuvalogrupist tuli päris humoorikas vastus :)

"Tere
Paraku peame nentima, et antud toodet ei ole meil saadaval. Olete ilmselt esimene inimene umbes kümne aasta jooksul, kes küsib Alfa Romeole sellist toodet.
Kui Teil on huvi, siis võime uurida kas on saadaval, mis on tarneajad ning hind"

Kuid vastasin, et huvi on olemas. Seega ootab, mis pakkumine on.

Kirjutasin ka Carshopi. Olen ise ka sealt tellinud, küll vist oma 10.a tagasi nüüdseks, aga ka GTA'le.

Edit:
Sain juba vastuse Carshopist, et ei ole enam tootjalt saadaval, sest enam ei tooda neid.

Re: Alfa Romeo 156 GTA, Slicer

#1257
Loodetavasti Nuvalo võlub selle komplekti kusagilt välja sarnase hinnaga nagu neil lehel märgitud. See Alfisti lehel olev hind on tsipa krõbe, ühe varda hind oleks way too much. Sellisel juhul läheks ka Ultra Racing teed, kuna stabikavarras odavam ja jämedam kui Eibachil. :D
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.
cron