Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#286
puhastada väga ei viitsinud :)
esiistmed.jpg
esiistmed.jpg (340.88 KiB) Vaadatud 446 korda
taga.jpg
taga.jpg (192.33 KiB) Vaadatud 446 korda
kellaplokk.jpg
kellaplokk.jpg (218.9 KiB) Vaadatud 446 korda
konsool.jpg
konsool.jpg (297.95 KiB) Vaadatud 446 korda
peegel.jpg
peegel.jpg (232.21 KiB) Vaadatud 446 korda
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#287
vahepeal siis mingi mõnisada km lisandunud ja - tuleb tunnistada, et hea on sõita :)

Küll aga sooja-külma hoob kategooriliselt keeldub liikumast ning ABS on puhta segamini (veakoodiks siis kangekaelselt liikuma hakkamisel - random viga, osta uus abs unit).. RIIIGHT- teatavasti ei ole neid maa all ega maa peal mitte üht alles :D

kuna ülevaatus on novembrini, siis saab ehk vanadest tükkidest midgai kokku panna - kuna kaks eelmist läksid mõlemad releeploki ühenduse veaga välja, sisi äkki õnestub selle pealt releeühendus paika panna ja siis mõne vana lahenduse loogikat kasutada.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#290
noh- loomulikult on ABS ju Saksamaa toodang :D kuidas siis muidu- kahjuks aga ma ei suuda leida ühtegi teist masinat, millele sellist abs'i peale pandi (mis on täiesti jabur-> enamus ABS'idest on Boschi tootang aga igale autole on eraldi plokid ehitatud - täiesti mõistetamatu, et 4 kanaliga identselt töötava ABS'i jaoks ehitatakse miljon erinevat plokki...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#291
lühidalt- võtsin mooduli maha- see oli juba vähemalt korra parandatud (muidu on releel keevisühendused, sellel oli üks ohtralt tinutatud ja vahepeal on ka teised jalad lahti tulnud).
Kuna tõenäoliselt on probleem ploki enda poole (relee vead oleks eraldi loetavad), siis raske südamega sai tehtud otsus, et tuleks uus osta.

peale terve maailma läbi otsimise leidsin siis kaks asja- vanad opelid ( Astra 94-97; vectra ja cali enne 97't) kasutavad sama ABS'i lahendust (2S), mille ploki detailid on visuaalselt samad ja operatsiooniloogika tundub ka sama olema, seega sai testiks üks tellitud. Plaan on testida kas see saab tööga hakkama või mitte ja kui ei saa,s iis selle elektroonikaosa tõsta mõnele varasemale katkise releeplokiga seadmele ümber.
Ja siis leidsin ühe päris õige pumba ka - maksab küll miljoni aga võiks varsti kohale saabuda. st plaan B on ka kaetud.

ja siis kui kõik tükid kohal on... oin mul kokku 5 abs'i plokki :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#293
vahepeal on olnud pikalt külm ja rõve...

164 plokk ei jõudnudki kohale- opeli plokk ei tööta.

kuna aga enne kevadet niikuinii plaanis sõita pole, siis saab hakata vaikselt igast muid asju nokitsema, et kevadeks valmis saada ja üldse- miks on vaja suveautole ülevaatust novembrist novembrini :D

EDIT: ABS'i plaan A on võtta üks plokk lahti ja taastada ära ning plaan B on paha aga siiski plaan- otsida kuskil enamvähem OK ABS2Si plokk ja väänata torud selle järgi ümber (pole aimu ka, mida auto selle peale teeks :D - aga teoreetiliselt võiks töötada)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#294
väike update- talvel leidsin Itaaliast maailma kõige viimase uue ABS'i ploki-> so far, so good läks peal j aeilne testing maja ees näitas, et töötab :beaver:

kliimaseade on jätkuvalt imelik. Otsisin teise ploki üles, vahetan surnud ekraanikaabli välja ja proovin enne reedet, et kas saab parem. Reedeks on siis ülevaatuse aeg kirja pandud ja edasi peaks puhast lust olema

talvise seismisega on muidugi kohtususlikud asjad vaja jäle ette võtta (vedelikud, kuivatamised, puhastamised jne ... peaasti, et igav ei ole )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#295
Ülevaatusel selgus, et parem tagumine pidurikolb on kinni .... Oh well polegi ammu seda jama teinud.

Ja vaatasin, et ka õlivahetus on eelmisel aastal mingil põhjusel ära jäänud , seega lähiajal tuleks üks hooldusring ette võtta.

Kliimaga on asjad päris imelikud - teine plokk ei teinud üldse midagi :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#296
Täna käisin siis õli vahetamas ning selle käigus ka auto all ja midagi ilusat seal ei ole.

Pmst on tagaosa päris halb ja on ainult aja küsimus millal tagasilla kinnitus järgi annab (tüübid lasid vist ainult plekitüki peale ja liimisid kinni)

Noh ja kuna keretööd ja värvitud on selline sigakulukas asi, siis .... tuleb mõelda, kuidas edasi.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#297
ts kirjutas:
16 Apr 2024, 21:23
Täna käisin siis õli vahetamas ning selle käigus ka auto all ja midagi ilusat seal ei ole.

Pmst on tagaosa päris halb ja on ainult aja küsimus millal tagasilla kinnitus järgi annab (tüübid lasid vist ainult plekitüki peale ja liimisid kinni)

Noh ja kuna keretööd ja värvitud on selline sigakulukas asi, siis .... tuleb mõelda, kuidas edasi.
Kahjuks on see tänapäeva tööde kvaliteet, et teha võimalikult kiirelt ja võimalikult odavalt. Kui endal on kanali võimalus olemas, siis soovitan põhja alused keevitustööd kindlasti ise teha - kus esteetiline pilt väga oluline ei ole. Arvestades, et tänapäeval on MIG keevitused päris odavad. Ja on võimalus ka täidistraati kasutada gaasi asemel. :)
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.
cron