Öös on asju vol.6 "17 Kevadist Hetke" 02.10.2010

#16
Esimeses postis mõned muudatused.

Kõige tähtsam muudatus reeglites:
Igas punktis tuleb teha foto kus on peal vähemalt 1 tiimiliige ja kontrollkood!
See reegel on sellepärast, et nagunii te kasutate raadiosaatjaid ja edastate koode. Mõni tiim kuulab pealt, sisestab koodi ja sõidab minema ilma punkti otsimata. Seekord aga ei ole ainult koodist kasu. Peate tõestama fotoga, et reaalselt ikka leidsite.
Ma loodan, et saate aru!

Öös on asju vol.6 "17 Kevadist Hetke" 02.10.2010

#20
Ilma naljata, kõva üritus oli - jälgisin seekord asju kodutiimi seisukohalt... paljusid kohti teadsin looduses (aga ei osanud kuidagi juhtida jahikoeri telefoni teel... no kui ikka ei tea kus põõsas inimene ragistab, ei oska ka öelda et hoia sinna või tänna suunda).

Oli ka mõningaid üllatusi - näiteks suurtükitorn pakril, mille olemasolust mul aimugi ei olnud senimaani olnud - veelvähem oleks ma uskunud, et sellise asja saab kinnisvarana müüki panna märkimisväärse summa eest.

Mõnda kohta oleks ise tahtnud näha - KUI meeskond märke maha peaks minema võtma ja vajab omale jalgu kes lippaks märke tooma, siis antagu aga teada, ühinen suurima heameelega.

Öös on asju vol.6 "17 Kevadist Hetke" 02.10.2010

#21
Tehtud! Seekord oli ikka eriti vägev üritus. Ei kujutanudki ette, et nii kõva elu maa all omal ajal käis. Suur tänu korraldajatele. Eriliselt suured tänud kodutiimile kaasamõtlemast ja aitamast. Seekord oli selleks meil siis eelmine kirjutaja. ET - järgmine kord tuled meiega kaasa!!!

Öös on asju vol.6 "17 Kevadist Hetke" 02.10.2010

#26
Suured tänud ka minu poolt kõikidele osalejatele.
Jube tublid olite-eriti "rookied" :captain:
Positiivne oli, et kõik tiimid mahtusid ajalimiiti. Veel positiivsem, et 2 tiimi ei kasutanud ÜHTKI ABIVIHJET!
Negatiivse poole peale jäi, et me ei teadnud midagi Keila-Joa airsofti mängijatest(mu õde sai vastu kintsu ühe lasu) ja jahimeestest Paldiski taga...
Vabandada tahan kõigi mängijate ees, kellele me Silveriga Vääna punkris südamerütmi- ja urineerimishäireid põhjustasime :icon_hi:
Ilmaga teil vedas-ise oleks ikka rohkem muda ja soppa tahtnud näha. Isegi punkrid ja varjendid olid oluliselt kuivemad kui nädal tagasi :guns:

Panen siia üles kõikide punktide mõistatused:

1. Kakumäe helgiheitja varjend.
Gestapo sulges kõik väljapääsud, kuid Stirlitz põgenes sissepääsu kaudu. Ta seisis sissepääsu ees,kuulas kuidas kakk huikas ja silmitses silti.“Вход в убежище для прожектора.“ Temasse hoovas sooja tänutunnet-nagu koju oleks jõudnud! NB:Kummikud! Silt
Vihje: Kas härra Battal oskab teile midagi täpsemat Kakumäe kohta öelda?
59.46156,24.57355

2. Tilgu koopad.
Stirlitz sõitis oma Mercedesega Berliinist välja. Äkki märkas ta tee ääres hääletavat Müllerit. Muiates sõitis Stirlitz mööda. Mõne aja pärast nägi ta taas hääletavat Müllerit ja sõitis jälle mööda. Nii juhtus see õige mitu korda. See pani Stirlitzi mõtlema. Kui ta järjekordselt Müllerist mööda sõitis, Stirlitz taipas: „Kurat, ma olen ju ringteel!“ Edasi sõites mõlgutas ta mõtteid oma esimese missiooni üle ja ümises ladinakeelset missat mida ta just kuulnud oli.Juba 2007.aastast oli talle infot tilgutatud töö nr.33-2004kohta. Millegipärast paberitel oli aga töö number 0616. Jõudes lugemisega 7. leheküljeni lõi tal äkki pildi klaariks:sinna cavusesse oli ta kunagi oma varustuse peitnud! Silt
Vihje:KLO4001078
59.45189,24.48865

3. Vääan-Jõesuu RV3.
Mööda koridori minnes lükkas Stirlitz kergelt Bormanni kabineti ust. Uks ei avanenud. Stirlitz lükkas kõvemini. Tulemus oli sama. Siis võttis Stirlitz hoogu ja tormas õlaga vastu ust. Uks ei avanenud.„Lukus,“ otsustas Stirlitz. Samal hetkel koputas Bormann talle õlale ja andis paberitüki.Stirlizil tõmbas südame alt külmaks.Hirmuhigi tilkus paberile ning ajas tindi laiali.Edasi suutis ta välja lugeda ainult “V....-V... R....varj... RV3“ Kas teie suudate tuvastada kohta, mis meie kangelasel jalad nõrgaks võttis? NB:Kummikud! Silt
Vihje:Ademox=nagi
59.43817,24.38212

4.Keila-Joa raketibaas.
Stirlitz nägi konspiratiivkorteri aknalaual 39 triikrauda.„Läbikukkumine!“ mõtles Stirlitz. „Kolm triikrauda on puudu.“ Sõitke Vääna-Jõesuu Maksis poe juurde ja avage ümbrik! Marker
Vihje:Keila-joa raketibaas Türisalu poolt. Kolmnurkne fassaad allee lõpus olgu teile teejuhiks
59.40630,24.31765

5. Post põllul.
Stirlitz valas Bormanni kassi bensiiniga üle ja süütas põlema. Kass jooksis parkümmend meetrit ja kukkus siis pikali.„Ahhaa,“ taipas Stirlitz, „bensiin lõppes!“ Stirlitz oli selleks ammu valmistunud. Juba 39 päeva eest muretses ta 1006 EEK ja 2,7587 sendi eest futura 95-t ning 421 EEK ja 36,18345 sendi eest Futura98-t. Sellest pidi saama maailma parim Molotovi kokteil. Marker
Vihje:http://www.e24.ee/?id=303464
59.35266,24.14681

6. Paldiski tuumareaktor.
„Stirlitz, te olete paljastatud!“ teatas Müller. „Teie pass lõhnab vene viina järele.“ „Ärge olge idioot, Müller!“ vastas Stirlitz. „Bormannil on lihtsalt komme ennne templi löömist pitsatile õhata.“ “Vale puha!, Karjatas Bormann selle peale.“ Mulle süstitakse öösel salaja FSB poolt õunapuu otsa õunte sisse mürki ja vahel kiiritatakse ka surmakiirtega!“ ja kukkus jälle tagasi pohmakat välja magama... Vaadake järgi, kas see õunapuu on ikka nii mürgine nagu Bormann oma lauses kirjeldas! Silt
Vihje:Kunagi tegid ühed mehed ühe mängu nimega “Öös on asju vol.3“. Hiljem tuli sellest järelkajade teema Saabiklubi foorumis. 3. lehe pealt peaks ju täiesti radioaktiivse vihje leidma?
59.35973,24.11327

7.Ubaniidi kivikülv.
Müller ja Eischmann istusid kõrtsis. „Kohe tuleb Stirlitz,“ seletas Müller, „ja ütleb parooli: „Mulle õlut ja viini vorstikesi“. Siis võtamegi ta kinni.“ Sisenes Stirlitz. „Andke mulle palun, õlut, aga...“ ta näitas Müllerile ja Eischmannile keelt, „aga viini vorstikesi pole vaja.“ Nad ei teadnud, et Stirlitz oli terve eelmise õhtu ube söönud ja külvas nüüd terve hommiku kivist niiti. Huvitaval kombel oli üks rahn laevanina kujuline ja oioi kui suur:6,0x3,1x2,4 m, ümbermoot 13,7 m. Kas teie suudate sellise müraka otsa ronida? Silt
Vihje:Ubaniidi kivikülv
59.37971,24.08077

8. Paldiski tulejuhtimistorn.
Müller imestas väga, kui märkas oma kabinetti sisenedes seifi kõrval seisvat Stirlitzit. „Kurat võtaks, mida teie siin teete?“ küsis ta rangelt. „Trammi ootan,“ vastas Stirlitz häirimatult. Müller väljus ja läks mööda koridori edasi. Korraga kargas talle pähe: „Neetud, mis trammi saab olla minu kabinetis?!“ Ta pöördus tagasi. Stirlitzit kabinetis enam polnud. „Vist sõitis minema,“ mõtles Müller. Ta ei osanud aimatagi, et Stirlitz oli ohvitseridega ta pea kohal ja mõtliku näoga jälgisid Pakri saari- jälgisid seda kuidas lennukitel pommitati mingeid seatud sihtmärke. Sihtmärgid olid nii maal kui meres. Teie aga ärge vahtige merd vaid otsige üles Mülleri kabinett! Marker
Vihje:http://www.kv.ee/875523
59.38313,24.04135

9. Minu Maja.
Müller vaatas oma „Das Boot“-i luugist välja ja nägi kuhugi tõttavat Stirlitzit. „Kuhu ta küll niimoodi kiirustab?“ mõtles Müller. „Pole sinusuguse koera asi!“ mõtles Stirlitz. Leia Mülleri allveelaev, Keskusest saadeti abiks järgmine sõnum: 11183-8-11174 vasaku asemel otse Minu Majja NB:Kummikud! Marker
Vihje:Äkki leiab abi teeregistrist ja fotokalast?
59.32678,24.10229

10.Vasalemma.
Supile-saiale! Link Eirake sissesõidu keelu ja eramaa märke.
Vihje:Toomi põik 1 Vasalemma
59.23811,24.26662

11. Ämari surnuaed.
Nõukogude lennukid pommitasid Berliini. Pommitasid halastamatult, kuid ettevaatlikult. Iga lendur teadis,et seal all on Stirlitz. Meie ei tea mitu inimest kaotas elu Berliinis, aga me teame täpselt mitu inimest hukkus täpselt aasta peale Tobias Angereri sündi juhtunud õnnetuses. Langeta leinas pea ja astu 70 sammu otse. Kas leidsite luuraja Issajevi läkituse? Silt
Vihje:http://ingriida.blogspot.com/2006/08/ja ... vi-ja.html
59.24961,24.23506

12. Humala radaribaas.
Hitleri punkris käis tähtis nõupidamine. Äkki tormas sisse Stirlitz ja hakkas saladokumente pildistama. „Kes see on?“ küsis Hitler. „Nõukogude luuraja Issajev“, vastati talle. „Aga miks te teda siis kinni ei võta?“ oli Hitler nõutu. „Aga milleks? Nagunii keerutab end kuidagi välja!“ Keerutas see Stirlitz mis ta keerutas seal RV-3-s aga humal oli oma töö juba teinud. Oleks tal selline pildistamishuviline sõber olnud nagu Ademox teil oleks ta võibolla väljagi keerutanud... Marker
Vihje:http://nagi.ee/photos/ademox/sets/230557/
59.36969,24.41409

13. Laagri Rooduvarjend nr.1
Stirlitz mõtles. Talle hakkas see meeldima ja ta mõtles veel. “Vulkaaniline metabentoniit.“ Jube tuttavalt kõlas talle see sõnapaar... Kleepuvalt... Saapaid ära rebivalt... Stirlitz vantsis edasi. 30cm paks betoonuks oli avatud. Mõttessevajunult ei pannud ta tähelegi, et oli trepist alla tulnud ja vasakule pööranud. Äkki kostus lurtsatus ja saabas tahtis jalast ära tulla. Põrandat kattis paks savikiht. Selge, mõtles meie kangelane. Ta oli jõudnud kaheksatuhande kaheksasaja kaheksakümne kolmandasse... NBNB:Kummikud!!!!! Sinine marker, kriidiga üle kirjutatud
Vihje:“Kultuurimälestiseks tunnistamine“kultuuriministri 18.08.1997 määrus nr. 57, (RTL 1997, 165/166, 937) nr. 31
59.34588,24.63037

14. Rae rooduvarjend.
Keegi koputas visalt uksele. Stirlitz avas ja nägi lävel pisikest koera. “Mis sul vaja on, lollike?“ küsis Stirlitz. “Ise oled lollike,“ vastas koer, “Mina olen Keskusest.“ “Teile on teade. Kuulake tähelepanelikult!“ “Seitsemiinusüksseitsemiinuskaksseitsemiinusneliseitsemiinusseitseseitsemiinuskuus koolon kaheksamiinuskaheksakaheksamiinuskaheksakaheksamiinuskuus koolon üheksamiinusüheksaüheksamiinusseitseüheksamiinusüksüheksamiinuskaks“ Objektil 2 koodi, sisestage õiges järjekorras, ilma tühikuta kokkukirjutatuna, küll järjekorra ära taipate. NB:Kummikud! Marker
Vihje:Mälestise registri number 21530
59.38102,24.88550

15. Iru šurf nr.1
Kõrtsi ees vedeleva Stirlitzi juurde astus Müller: “Stirlitz! Te häbistate Saksa ohvitseri nime!“ Stirlitz tõstis oma nukrad vasikasilmad. Tal oli küll häbi, aga vahel ta lihtsalt tahtis end jälle nõukogude ohvitserina tunda. Ja Nõukogude ohvitser ei maga voodis. Eriti sellises, mis on toodetud Moritz Gontscharsky vaatide parandamise töökojas. Isegi mitte siis kui nende kokkupanekul on kasutatud 1898a. alates valmistatud naelu. Tema magab koopas. Või šurfis. Või kaevikus. Eriti sellises mis kannab numbrit 1. Sest number 1 on alati Stirlizile meeldinud. Silt
Vihje:Auk Vasara ja Tarmeli vahel.
59.46166,24.92814

16. Vesse maksimarket.
Stirlitz ja Müller tulistasid järjekorras. Järjekord hõrenes kiiresti. Hõrenes lausa nii kiiresti, et päikseliste soost ülespoodu ja Fik ei leidnud oma kohtagi. Kas teie leiate? NB: enne tormijooksuga vallutamist tuleb hoolikalt ümbrust jälgida. von Stirlitzi vanasõna. Silt
Vihje:Saaremaal olla kunagi üks mees olnud, keda “viimaseks vaaraoks“ peetud...
59.42883,24.83771

17.Finiš.
No palju õnne... Tundub, et olete lõpetanud.

Tulemused tulevad täna peale lõunat.

Tänan tähelepanu eest :thanksspin: