Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#196
ts kirjutas:P.s. nagu ma alati õelnud olen - itaalia autode kõige nõrgemad tükid on "made in germany"

Kui on valida näiteks MAF anduri puhul Magneti Marelli toodang, mis on 20 euro võrra odavam kui Boschi MAF andur, siis kumba võtta? Või süütepoolide puhul Magneti Marelli. Bosch, Denso või NGK. Siis millise firma süütepooliga väiksem võimalus hiljem pead valutada?
156l originaalis vist kogu elektroonika Boschi mant.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#197
Tartanjann kirjutas:Ehk siis selle, kuidas maailma ühele suurimale korporatsioonile jalaga munadesse anda?
Yes. Hold my beer.
VÕS § 132 (3) määrab ilusti ära õigusliku aluse kahju sisse nõuda müüjalt, kellel on õigus see kahju sisse nõuda maaletoojalt, kes juhtumisi on selle korporatsiooni osa. Lõpptarbija asi on lihtsalt kahjunõue esitada müüjale
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#199
No nii, suur ängistus nüüd möödas... Peale paari päeva rahunemist mõtlesin, et proovin mis häält mootor siis nüüd teeb. Panin uue küünla peale, õnneks olid vanad alles, ning keerasin võtit. Ohh õnne, esialgu pole nagu häda midagi. :thumbup: Nädala olen nüüd autoga sõitnud ja probleeme nagu pole, õli ei võta, mootor ei suitse ja kahtlaseid hääli ka kapoti alt ei kuule. Loodame, et nii jääbki.
Aga otsuse olen vastu võtnud juba igal juhul, fakt on see, et auto jääb see aasta garaaži talvituma ning loodame, et kevadel esimeste soojade päikesekiirte saabudes, väljub ta juba palju värskemana ja ka uue hingamisega! 8) stay tuned!
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#201
ts kirjutas:Vedas - hullult...

Siiski kui märk on maas, pead arvestama, et kolb ei ole enam see, mis vanasti :)

Jaa seda kindlasti. Eesmärk hetkel ongi see, et võtan mootori lahti ning panen uue sisu sisse st. kolvid, rõngad jne. Tõenäoliselt ka uue nukkvõllivariaatori, sest pikemat aega on tunne, et just ka see tekitab mulle peavalu...
Sellega seoses ega keegi juhuslikult ei tea head kohta kus kohas saaks uusi kolbe jne tellida?
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#202
Vahepeal on olnud juba pikk paus ning auto on olnud ilusasti soojas garaažis puhkusel. Aga on ikka natuke tööd ka tehtud ja hetke olukord on siis selline...
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Midagi läikivat juba ootab 8-)
Pilt
Pilt
Pilt
Enne lammutamist olin sunnitud ära vahetama ka geneka, sest see oli pika seismise peale lõhki läinud. Korpuses oli suur pragu sees. Aga oli näha et pragu oli juba ammusest ajast tekkinud ka.

:wave:
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#203
Tervitused üle pika aja, jälle! ;)

Kahjuks see suvi alfaga sõita ei õnnestunudki, sest mootori ehitus läks plaanitust hoopis mahukamaks ning töö venis tänu sellele palju just aja puuduse tõttu. Kõige suurem üllatus mootorit lahti võttes oli silindri kahjustused tänu küünla keraamikale... sees olid väga tugevad sooned ja ka kolb oli rikutud. Kuna selle ploki taastamine oleks liiga kalliks ja ebamõistlikuks läinud siis otsustasin muretseda uue mootori, mille ka Jano käest sain.(Tervitused talle!).
Alustasin siis täiesti uue mootori ehitust... Eesmärgiks seadsin siis kõik pulkadeks võtta ning parandada/vahetada kõik mis tegemist vajab. Hetkel olen siis nii kaugel, et uus mootor on laiali, nn pilt asjast selge :D plokikaane saatsin kohe taastamisse windorfi. Palusin teha täielik remont ja teostada kõik muu vajalik, mis ka tehti suurepäraselt :thumbup: Plokikaas on nagu uus, koos kõige juurde kuuluvaga.
Kuna ööd hakkavad vaikselt pikenema siis loodan ka rohkem garaaži jõuda... 8-)

Mõni pilt ka siis ikka:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
"uus" mootor
Pilt
Pilt
Pilt
Ploki pesu
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Midagi head juba paistab... :angel:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#205
Alguses oli küll kindel plaan natuke ka jõu lisa saavutada aga praeguseks hetkeks on ideed pisut tagasihoidlikumad. :yawn: saaks mootori lõpuks kokku ja tööle, oleks praegugi tugev eesmärkide täitumine... :D Aga mõned modifikatsioonid tulevad kindlasti. ;)
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#207
Jah, plokid ning põhilised asjad samad ;) Päris niiiiiii palju ikka ei kavatse investeerida :lol: nn aftermarketi osadega saaks u 1500ga tehtud.
Aga esialgu jätan ülelaadimise ikka tulevikku, muidu ma ei jõuagi seda projekti valmis. Ka vabalthingava mootori saab üsna lõbusaks...
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Alfa Romeo 166 2,0 TS `99 - Faif

#208
"Iga-aastane check, et ikka elus...😅"

Tere alfahoolikud! Kord aastas peaks ikka endast märku andma😀
Kahjuks pole nüüdseks juba auto umbes 2 aastat maanteid vallutanud. Aga lootus pole kadunud, ehk varsti juba pääseb lõpuks garaažist välja. Nimelt, suur suur mootori ehitus hakkab lõpusirgele jõudma, uus mootor on valmis ja ootab hetkel peale panekut. Hetkel ootame veel ainult uut sidurikomplekti, et asi terviklik oleks.
Tehtud on tegelikult vahepeal väga palju ning vaeva on nähtud aga praegu ei jõua kõike ka kirja panna. Teen siis korraliku postituse kui masinast juba hääli kuuleb. 😎
Proovin varsti mõne pildi ka lisada.
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D
cron