159 / Brera / Spideri vedrud

#1
Kas keegi teab, mis värviga 159 / Brera / Spideri esivedrusid tähistatakse? Kas on mingit loogikat stiilis "kollane täpp on kõvem ja punane pehmem"? Mul esiots na madalavõitu, aga mis värvitäpp all olevatel vedrudel olla võiks, seda praegu ei tea. Olemas on paar kollase täpiga kasutatud vedrusid, nüüd huvitab, kas nende vahetamisega tasub mässata või ei. Oletan, et erinevate mootorite erinevast kaalust tulenevalt võiks vedrusid ka erinevaid olla.

Re: 159 / Brera / Spideri vedrud

#2
vedrudega on sellel seltskonnal asi lihtne:
- 2,2 ja 1750 kasutavad sama vedru
- 2,2 ja 1750 ti ja sport kasutavad teist vedru
- 2,0, 2,4 ja 3,2 kasutavad kolmandat vedru
- 159 puhul kasutatakse veel eraldi vedrusid 4 silindrilisel diislil ning loomulikult spordivaguni tagasillal
- ja muidugi 100 erinevat madaldusvedrukomplekti

täppide ja värvide osas on olemas umbes 5 erinevat märgistust, mis peamiselt sõltub sellest, millise tootja ja mudeli vedrudega tegemist on.

Kollane võiks olla 2,2 ja tbi sportvedru (listis teine).

Üldine vedruloogika aga ütleb, et kasutatud vedrude paigaldamine on suhteliselt ajutine (eriti, kui Sul ei ole teada, kuskohast need vedrud pärit on ja mis seisus need on).

Isiklikult olen lähenenud kõigile väsinud vedrudele loogikaga, et tellin vastava mudeli silla jaoks ette nähtud vedrud ning vahetan korraga ära (viimased paar vahetust olen teinud kogu krempliga- uued amordid, uued vedrud, uued padjad + uued stabikakondid -> siis on kindel, et üks pooltest ei hakka mingil hetkel imelikke trikke tegema)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 / Brera / Spideri vedrud

#5
right- nuuskisin natuke mööda laia maailma ning kollane täpp ei näita vist ikkagi midagi peale "sport" märgistuse:
3,2 ja 2,4 sport on kollane, kollane, roheline
1,75 ja 2,2 on kollane , kollane, sinine, roheline

kusjuures on seda kollast igal vedrul lisatud...

https://www.alfaworkshop.co.uk/parts/159_Springs.shtml

üsna kindel on see, et 3,2 vedru 1,75 all tekitab veel korralikuma õõtsumise (3,2 nina on 130kg raskem, kui 1,75 oma)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron