Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#31
Hooratas peaks sidurit vajutades vähenema.

Kui muutust ei ole, siis vaata rihmaratas üle (sel peaks samuti leevendiga ratas olema- võibolla on keskosa kulunud ja ratas viltu)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#32
ts kirjutas:Hooratas peaks sidurit vajutades vähenema.

Kui muutust ei ole, siis vaata rihmaratas üle (sel peaks samuti leevendiga ratas olema- võibolla on keskosa kulunud ja ratas viltu)
Siduriga muutust ei ole. Ainuke muutus on, et külmalt teeb tunduvalt vähem. Aga ega numbrite järgi ongi kohe-kohe rihmavahetus käes, sega egas muud pole läheb tegemisse ja siis ole näha. Lasen rihmaratta ka kindlasti üle vaadata.

Ja "ts", tundub hirmus palju ikka tead neist asjadest ja eks selle praeguse infoga tõenäoliselt koputas kõvemini meeldetuletusele, et rihmavahetus nüüd ja KOHE, ehk siis päästsid ühe mootori hukkumisest tõenäoliselt :) Igaljuhul kui kohtume olen mõned head märjukesed kindlasti sees :)

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#33
Sain täna siis uhkelt oma diislikese hooldusest tagasi. Jube hea tunne oli peale nädalast pausi jälle oma autoga sõita. Kuulutasin siin sõpradele ja nautlesin, et igasugused autod millega sai siin vahepeal sõidetud, et kindlasti ei vahetaks ühtegi neist enda auto vastu (Mersu E320, Volvo v70 D5, Kia Rio jne).

Hakkasin hoogu võtma, et foorumisse ka rõõmus postitus teha, aga polnud päeval aega. Lisaks mõne pildi ja niisama jagaks rõõmu. Aga jõuan alles foorumisse pärast elu kalleima 25 kilomeetri läbimist :)

Tehtud sai siis: Uus mootoririhm, uus veepump, uus geneka rihm, uued geneka rullikud ja pingutid, geneka taastamine, kõik vedelikud ja filtrid, uus esivedru, uued küünlad, värske ja puhas üv omanik jne. Peale neljakohalise numbriga lunastust oli tunne väga hea taas roolis olla...

... 25 kilomeetrit hiljem näitab auto mootorituld. Selge, eks ma pargin ära ja mõtlen korra. Proovin käima panna, korraks teeb lubavat häält ja jääb käiama. Täpselt lõhnab selle järgi, et rihm oleks nagu hambavõrra edasi hüpanud või miskit. Igatahes paelaotsas töökoja ukse taha ja jääme homset ootama.

To be continued :)

Vapustav meeleolu igatahes hetkel :D

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#35
Mmmh, keskil Tartu kandis diislile diagnosti teeks? Sõiduajal jälle mootori tuli põlema. Jõudluses ega muus tagasilööke pole. Lihtsalt süttis ja ära ei lähe. Parkisin ära ja rohkem sõitnud pole. Võtsin korra aku klemmi maha, aga ikka alles.

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#37
Kilomeetreid on vahepeal tohutult olnud. Edukalt Norra mägiteid vallutatud ja poole aastaga julgelt 15000km tehtud. Norra mägiteed ikka oli puhas lust 166ga.

Käisin augusti lõpus pärast kolksu esisillas Pilotis kontrollis. Polnud hullu, esivedru pooleks. Aga auto viskas suurest hirmust töökojas omal õli välja ja hunnik pukse tahab nüüd ka vahetust.

Suveprojekrikas saab kohe liikuma ( keset sügisvihmasid :D ) siis läheb 166 garaasi ja hakkab garaasis veedetud tunde ootama.

Seniks ostsin asendusauto. Kuna ei suuda endiselt lubada miskite tavaliste asjadega sõitmist, siis... 156 2,4 diizel SW. Pole just eeskujulikult hooldatud masin, aga ajutiseks liikumiseks ja selle raha eest kärab küll. Ja õigustatult:
Kuu ajaga juba müstilised 4000km läbitud, raske jalaga keskmine kütusekulu ca 6,5 l/100km.

Jätkub.. :)

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#41
Diisel on töökojas. Saab oma aasta tohterdust. Miski tihendike, üks vedru, ees õõtsad Ja varsti tagasi teel.

V6 ootab veel kedagi, midagi. Tõenäoliselt elundidoonorina.

Ma arvasin, et need tsingitud 166 ongi kõik viisaka kerega, mul ju mõlemad igati puhtad pealt ja alt (vist vaatasin esimest korda alles nüüd diisli kõhualla). Aga viimaselajal koperdanud ikka paari täitsa ussitava otsa.

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#42
Turgutan teemat, sest veeretasin suvel endale ka ühe õuele. Ussitab ka minu oma pisut (tiibade ja pamperite kokkupuutekohad ja pindmiselt ukseläved, kus hõõrdumisest värv maas). Ehk tuleb teema ka millalgi, kui pildimaterjali tekitan.

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#43
Kui varuosi vaja vms, siis küsi.
Mis mootoriga sul on? Äkki vaja korras kere? :D
-taf- kirjutas:
07 Dets 2018, 11:24
Turgutan teemat, sest veeretasin suvel endale ka ühe õuele. Ussitab ka minu oma pisut (tiibade ja pamperite kokkupuutekohad ja pindmiselt ukseläved, kus hõõrdumisest värv maas). Ehk tuleb teema ka millalgi, kui pildimaterjali tekitan.

Re: Alfa 166 2,5 24V + 2,4 JTD - Traktor

#44
Kui juppide pakkumiseks läks siis juhipoolset esimest ABS andurit tahaks hirmsasti 😁
Kohe väga hirmsast kui ausalt öelda 😁
Traktor kirjutas:
08 Dets 2018, 23:26
Kui varuosi vaja vms, siis küsi.
Mis mootoriga sul on? Äkki vaja korras kere? :D
-taf- kirjutas:
07 Dets 2018, 11:24
Turgutan teemat, sest veeretasin suvel endale ka ühe õuele. Ussitab ka minu oma pisut (tiibade ja pamperite kokkupuutekohad ja pindmiselt ukseläved, kus hõõrdumisest värv maas). Ehk tuleb teema ka millalgi, kui pildimaterjali tekitan.