Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#92
ts kirjutas:
06 Nov 2019, 18:08
Ja nyyd on puhta piiks - tee ääres, õlisurvet pole , karter on vist diislit täis ja ootan puksiiri :D

Tahaks kohe midagi öelda
Kui mul Alfa oli.. tekkis millegi pärast harjumus jahedate ilmadega autos hoida talveriided ja -saapad. Ming näks ja jook oli ka alati olemas.. :shh:

Kahju muidugi.. Peavalu kui palju.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#93
Noh - kui asi on nii kehva nagu ma kahtlustan, siis ei ole enam suurt probleemi -> uut mootorit kuskilt välja ei võlu :(

Aga eks paistab, kui mootor lahti saab ja selgus käes on (kui mootori alumine osa saba andis, siis pole sellega enam midagi peale hakata :( )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#95
Diislite hingeeluga väga kursis pole, aga ehk on kõigest vaid õlirõhu andur omadega tuksis?
Diisel karteris? Mis ime läbi see võimalik on? On õlivardast vaadatuna näha, et õlitase on kõrgem ja diisli lõhn õlil juures?
Aga loodame, et uudised nii kehvad pole, et mootor omadega tuksis. :)
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#96
Vedeliku tase on väga palju kõrgem aga diislilõhna ei tunne.

Siiski - otse diislimeeste juurest pihustite kontrollist tulles ei saa see tõenäoliset midagi muud olla (milline on tõenäosus, et see midagi muud on :? )

See kas midagi jäi viltu, valesti või läks niisama puru jääb nüüd mõneks ajaks selgusetuks (auto saab töösse alles paari nädala jooksul)

Ma ei taha seda ise lahti kiskuda (protsessimise mõttes)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#98
jah- ootab kolmanda koha ukse taga

ise ei taha võtta (juhuks kui), diislimeeste juurde ei vii (teadagi miks) ja kolmas koht tundub kõig neutraalsem (kui on alumine ots segamini, siis saab pildid ja asjad; kui ei ole segamini aga viga on kuskil tuvastatav, siis saab sealt vastuse)


Igatahes - nutune värk :(

praegu 4 päeva sõitnud erinevate autodega ja tuleb tunnistada, et pole nagu ikka see (head autod küll aga mul on vahepeal tekkinud evolutsiooniline mutatsioon, mis ei võimalda ennast väljaspool itaaliat toodetud autodes hästi tunda)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#99
ts kirjutas:
11 Nov 2019, 12:25
jah- ootab kolmanda koha ukse taga

ise ei taha võtta (juhuks kui), diislimeeste juurde ei vii (teadagi miks) ja kolmas koht tundub kõig neutraalsem (kui on alumine ots segamini, siis saab pildid ja asjad; kui ei ole segamini aga viga on kuskil tuvastatav, siis saab sealt vastuse)


Igatahes - nutune värk :(

praegu 4 päeva sõitnud erinevate autodega ja tuleb tunnistada, et pole nagu ikka see (head autod küll aga mul on vahepeal tekkinud evolutsiooniline mutatsioon, mis ei võimalda ennast väljaspool itaaliat toodetud autodes hästi tunda)
Jama värk... :thumbdown:

Kas see 2.4 diisel kuidagi suurema kalduvusega enesetapule kui ülejäänud diislid 159 osas?

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#100
Pole kuulda olnud - tegelikult on tegemist täpselt sama mootoriga, mis 1,9

Aga sel on vist siiski kunagi mingi jama olnud (diislimehed arvasid survete järgi, et rihm on kunagi saba andnud ja see on lihtsalt tagasi kokku pandud)

Ma ise kahtlustaks, et see võib isegi tõele vastata


Kõige masendavam on muidugi jätkuvalt see, et ükskõik mis - uut mootorit on keeruline leida :(
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#101
ts kirjutas:
11 Nov 2019, 17:20
Pole kuulda olnud - tegelikult on tegemist täpselt sama mootoriga, mis 1,9

Aga sel on vist siiski kunagi mingi jama olnud (diislimehed arvasid survete järgi, et rihm on kunagi saba andnud ja see on lihtsalt tagasi kokku pandud)

Ma ise kahtlustaks, et see võib isegi tõele vastata


Kõige masendavam on muidugi jätkuvalt see, et ükskõik mis - uut mootorit on keeruline leida :(
Päris täpselt samad mootorid vist ikka pole (silindrite arv juba erinev)?

Ebays või kusagil lähiriikide lammarites pole mootorit?

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#102
Praktika Serra oli algselt lancia kappa 5 silindriline bensiinimootor, mille modulaarne ehitus võimaldas põhimõtteliselt samadest tükkidest mida iganes kokku panna.

1.9 ja 2.4 on tehniliselt erinevad vaid 1 silindri osas (ma ei ole praegu igaks juhuks 100% kindel kas neil kogu mehhaanika on sama, kuid kolvid,klapid,pumbad jms on identne) .

Erinevus on elektroonikas ja lisaseadmetes (ja muidugi turbiin ja pihustid 159 puhul).

Lähim koht mootorit leida on hetkel Leedu.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#105
Jõudsin nüüd seda teemat lugeda. Väga kahju, et nii läks.
Meenub see, kui kunagi käisin oma GTA'ga ostueelses kontrollis, et veenduda korrasolekus ja mis vaja teha.
Sealt öeldi, et anna gaasi ja siis vähem kui kuu pärast rebenes genekarihm, mis siis hammasrihma vahele jooksis ja mõned klapid kohe pähe said...
Ei teagi enam keda usaldada, kui tuled just kuskilt meistrite juurest, kes siis ütlevad, kõik korras... kuid kohe juhtub midagi väga koledat.

Edu ja jaksu, ning paksu rahakotti!
cron