O. Alfa 33 1,5 qv

#1
Otsin esimese põlvkonna 33-e QV versiooni mida toodeti kuni 1990-nda aastani. Kui keegi teab mõnest sellisest, mis võiks kusagil seista ja oodata uut omanikku, siis andkel palun lahkelt teada!



Jaan

O. Alfa 33 1,5 qv

#4
ts@ ei suuda kohe mitte vait olla :oops: (hakkan vaikselt juba ka endale tüütuks muutuma :lol: )



1,5 QV kadus koos seeriavahetusega 85/86a. edaspidi (2seeria) nimetati 1,5 ümber ti-ks (kuna QV austava koha sai endale 1,7)



juhtumisi komistasin netis sellise otsa: http://www.pilt.ee/view/557559/

mingeid andmeid ega ka plaane ei oska öelda, kuid ehk on abiks :?
Tegelikult ma olen normaalne....

O. Alfa 33 1,5 qv

#5
Tänud! Midagi umbes sellist jah. Tegelikult paelubki mind see I seeria ja 1,5 QV. Sel olid veel vana tüüpi iluvõre, kerevärvi kaitserauad, kollased suunatuled, ekstsentriline interjöör ja -armatuurlaud ning kahekarpaline mootor. Siis veel muidugi Speedline originaalveljed ümmarguste aukudega. Olen valmis vaatama ka II seeria 1,7 versioone ning vastavaid Sportwagoneid. Kui neid Eestis üldse kellelgi müügiks on...



Jaan

O. Alfa 33 1,5 qv

#6
ts kirjutas:1,5 QV kadus koos seeriavahetusega 85/86a. edaspidi (2seeria) nimetati 1,5 ümber ti-ks (kuna QV austava koha sai endale 1,7)






oot, ma nüüd ei saa aru...



mis see ti on siis? nelivedu ta ju ei ole? ja mis see qv siis on ikkagi?

O. Alfa 33 1,5 qv

#7
QV- Quadrifoglio Verde ning eritunnuseks neljaleheline ristikuleht



selle austava nimega nimetas alfa kõigi seeriate tippmudeleid kuni aastani 1996. Eranditeks olid hilisema ajajärgu sõidukid nagu viimane 33, 155 ja faceliftitud 164, mille tippmudelite indeksiks sai Q4



ti tähistus oli kasutusel tippversiooniga (QV) samaväärse varustusega isenditel, mille mootor oli klassivõrra lahjem (näiteks 33 puhul muutus uue mootoriga eelmise põlvkonna QV ti-ks) või millel kere oli teine (näiteks 146 sai 2,0 tippversioonis nimeks ti, samas 145 2,0 kasutas QV tähist)



erilisteks isenditeks olid aga GTV6 ja Alfa 90, mille tippversiooni tähistati QO ehk siis Quadrifoglio Oro



nelivedu on alfa 33 puhul tähistatud kas 4x4 või Q4 või ka Permanent4

uute alfade tippversioonid on teatavasti nimetatud GTA



Quadrifoglio peaks tähendama neljast ristikulehte (mis teatavasti toob õnne ning mida võid vabalt vaadata oma süütelukuvõtmel ning ka õlivardal 8) ) Oro on itaalia keeles kuld. Verde koha pealt ei ole nii kindel, kuid see ehk võiks tähendada rohelist?
Tegelikult ma olen normaalne....