Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#31
Heh,
seda saagat üle lugedes tundub, nagu oleks see umbes eile juhtunud:) Iga minut sellest on nagu neetud foto mälus.

Einoh, kui ma nüüd sinise stanget tulen tooma, siis sureb 156 kindlasti ca 7-8 korda tee peal ära (oleks aeg, seni on ta tõrkumatult töötanud) ja stange läheb pagassis vedeledes lihtsalt tükkideks ehk kukub pulbriks. Just for the fuck of it. Muidu pole ju huvitav.

Ja sidruniga pole lood kaugeltki lõppenud...ma küll aitasin heal kolleegil lõppastmekoolituse teha, aga sidrun otsustas selle tähistamiseks enam mite vett pidada. Kõrvalistuja jalgealune on iga vihmaga veelomp. Oeh, eks ma hakka siis seda viga ka otsima. Kuidas need veetraktid jooksevad, on muidugi ka hea küsimus...33 juures näiteks on need jumala ebaloogilised.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#32
:hi:

Lühidalt- keerasin natuke teipi ümber õlipunni- ja jäi suhteliselt pidama :thumbup:
Hommikul siis autosse, võtit ja ülevaatuspunkti poole... kuna ilm ei olnud kõige jahedam, siis aknad lahti ning täiesti arvatult kostis kundepoolselt esirattalt kah-kah-kah... Selge :evil: pidur kinni... noh sellisena pole ju mõtet punkti minna...

tagasi parkimiskohale, auto üles, ratas alt, ülemine supportikinnitus lahti (tuli raskelt) ja alumise kallale.. noh seal oli juba tegemist ... aga lahti tuli

kiire kontroll ja kolb liikus jälle, klotsid korda, pesad puhtaks, ülemine tapp lahti... vaja määret :roll: alumisele tapile näpp peale... ja ei midagi... selge, kinni...
mis seal ikka- roostesurm ja võti ... ja nii umbes poolteist tundi, kuni tapp lihtsalt pesas pooleks läks :crazy:

Homme siis puurpingi juurde, et kas ehk õnnestub veel see poolik asi sealt välja puurida :mrgreen: kes iganes seda alumist tappi viimati määris unustas kindlasti midagi sinna paigaldada (määrde või midagi)

Vahepeal siis on toimunud ka see, et punase käsipiduri trossid on vahetatud, makitagune on korras, piduritule leidsin ebay-st (ja ostsin selle peale siis poest mõned ledid, mis sinna sisse lähevad- infoks siis niipalju, et selle spoila sees olev tuli on tehase poolt kasutuses F355-l... US $299.00.... ümber arvestades tuli mulle terve auto odavamalt kätte :wave: )
rehvid on puhtaks nokitud (säästurehvid ikkagi)- 15" läheb alla hiljem... õli on vahetatud, piduri peasilindris on õhk sees :wtf: üks 4" kõlar on tuksis (ma ikka loodan, et hr alfahoolik ei ole öösinise orig kõlareid ära visanud- plaan lihtne... jäävad Alfa originaalid esimese hooga - tweeter, 4" mid ja 6,5 midwoofer ukse sisse - crossoveri skeem on kah juba olemas... tagaaknale jääb esimese hooga see, mis seal on (polnud kõige kehvemad kõlarid, kui juhtmed uuesti harutatud ja klemmid puhtastatud said- esimese hooga ütles juhipoolne tagakõlar takistuseks 12 oomi :geek: )

Ja oli plaan ka dimka käest soetada terve uus sisu (nii plastid, kui istmed, kui muu mudru) aga KUNA see pagana tapp pooleks läks, siis tuleb taaskord tõdeda, et kui ma ei suuda kuskilt suuremat autot leida siis on jama kui palju (vihjeks siis niipalju, et mitte ühegi sedaaniga ei ole võimalik ära tuua teise sedaanijagu istmeid - kui neid just paika kruvida ei saa... mis esialgu plaanis oligi)- sellega säästaks ohtralt aega ja vaeva nii puhastamisel, kui istmekatete vorpimisel.

Ja selleks nädalaks punasest aitab (seda enam, et hetkel on sel tõmmatud esimene pidurisadul traadiga amordi külge :roll: )- homme algab 164 ja 156 saaga järgmine etapp ning plaani kohaselt peaks nädala lõpuks olema 145 ja öösinine 155 nina poolt tunduvalt kergemad... :roll:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#33
:oops:

plaan oli hea... teostus jättis soovida :roll: kuna 164 neelas oodatust kordi suurema aja ära ja ilm tegelikult soosis kõiksugu muid tegemisi, siis järgmine kord paremini :oops:

õlipunn on niiske jälle :wtf:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#34
ts kirjutas: (vihjeks siis niipalju, et mitte ühegi sedaaniga ei ole võimalik ära tuua teise sedaanijagu istmeid - kui neid just paika kruvida ei saa... mis esialgu plaanis oligi)- sellega säästaks ohtralt aega ja vaeva nii puhastamisel, kui istmekatete vorpimisel.
That is just not true.
needsamad istmed, mis seal sees, on ära toodud sellesama autoga...kusjuures, ma polnud seal sees isegi mitte üksi.
No ma ei tea, kas ma siis loobin sulle pühapaks need vanad istmed ka peale? Tegelt mul oleks tallinnani ühte vaba tagumist kohta vaja...

Põmst kui sul on mingi konkreetne diil sisuga, aga prob transpordis, siis ma tulen tallinna kaudu ja võin laias laastus need teised istmed kah peale visata. SW on ses mõttes tänuväärne.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#35
:hi:

TEGELIKULT on ühe komplekti jagu istmeid juba kohal-> esiistmed võiksid aga küll peale visata (kui mahub)-> punase "tuuningistmed" ei hoia tegelikult eriti viisakalt turvavööd kinni (eriti kundepool)...

EDIT: kohale toimetatud istmed lähevad sinisesse :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#36
ts kirjutas::hi:

punase "tuuningistmed" ei hoia tegelikult eriti viisakalt turvavööd kinni (eriti kundepool)...
see tahab õiget tunnetust ja randmenõksu:)

No ma katsun kuidagi paigutada.
Muidu oleks savi, aga 2 inimest tahaks pealinna saada. Vaatab kuidas mahutub.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#37
:mrgreen:

appdeit:
Punane ei jõudnud ülevaatuspunkti (rattalager on pehmelt öeldes olematu)
Sinine on seest puhas ja ootab uut põhja (vanast on alles umbes pool... parimal juhul)
Öösinine ootab kasti mahavõtmist (on samuti seest puhas) ja seda, et dokumendid välja tuleks (kuskilt)- kusjuures selle kere on üllatavalt heas seisus

lahendamata on veel paar pisiprobleemi - näiteks see, et mida paganat ma sellise 155-te hulgaga tegema hakkan :wtf:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#38
:hi:

"nagu appdeit või nii"

kõige suurem probleem on lahendatud-> 1,6-le kasutaja leitud.

Kuna ilmas on kehvad ja keevitusest midagi enam välja ei tule, siis jääb sinine ootama järgmist aastat ning uusi plekke enne edasisi toimetusi (pean midagi hetkeseisu konserveerimiseks välja mõtlema... muidu pole seal vist enam järgmisel kevadel sedagi alles :mrgreen: ).
Tehniliselt poolelt on õhus veel mootori eemaldamine ja lahtikakkumine, milleni hetkel ei ole jõudnud, kuna kõik sobivad nurgatagused, kus seda teha saaks on mingil moel täis nina püsti olevaid autosid :thumbup:

Punane on jätkuvalt küsimärgi all (küsimärgi ees on kiri: kuidas kurat see Pärnusse toimetada). Viimase testi tulemusena kahtlustaks, et rattalaager polegi võibolla kõige suurem probleem ja sõitmist segab hoopis parempoolse veovõlli tugilaager
Kuna kindlasti on tegu kummagi laagriga, mitte difriga, tähendab see väiksemat väljaminekut AGA kordi suuremat probleemi transpordil. Kõige suuremaks probleemiks - ainsaks suureks n.ö- muuseas ei ole mitte transpordivahendi leidmine vaid hoopis juhi leidmine :wtf: - oleKS olemas pamper ja autoveo käru ja leiaks ka masina millega käru vedada. Aga pole BE kategooria juhilube ega kedagi tuttavat, kel oleks. Rääkimata siis pamperijuhi tunnistusega kodanikust...

1,6- kast maas ja kolm korda lahti käinud. Esimene kord leidsime esimese põhjuse-> hoobade takistuskuulid olid mööda kasti laiali. Panime tagasi, kasti kokku ja tulemus - sama. Kast uuesti lahti, bensiiniga täiesti puhtaks ning pikem ja põhjalikum uuring- selgus, et kogu probleemi tegelik süüdlane oli tagurpidikäigu lülituse takistuse rõgnasvedru, mille otsast oli umbes 1 cm pikkune tükk murdunud :mrgreen:
Sai tehtud uus vedru, pandud paika, kast kokku ja peale teist lülitust oli jälle aamen. Kast lahti ja vedru ümbertegemisele... nüüd toimib. Hetkel lülitab 5-s käik raskelt, kuid see on tõenäoliselt määrde puudumisest tingitud (KUIGI ma kahtlustan, et kast peaks veelkorra lahti tulema, et kindel olla-> uuesti auto alt seda maha kakkuda on masendav töö). Nüüd siis veel rihmad ja kosmeetika ning bensiin ja ülevaatusele. Muuseas peaks mainima, et sel on siiani all veel originaalpütid ja originaalkat. :thumbup:
Ah jaa- 155-le kohustuslikus korras on ka sellel tagatiiva siseserv ja tagavararatta urg rebaste poolt puretud :thumbup:

Tu bi kontinjud...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#41
8-)

niisiis-
1,6 ootab seda nurgakest, kuskohas poolraam eemaldada :mrgreen: peale jubedat nikerdamist käigukasti eemaldamisel sai tehtud kiire arvestus, et uus simmer sellist nikerdamist tagasipanekul vastu ei pea :roll: seega tuleb ikkagi poolraam koos mootoriga maha (oikuipaljukergemoleksolnudsedakoheteha). Nädalavahetusel sai uus omanik sinna ka sisu sisse (heledad istmed, polstrid; tume armatuur; hele lagi-> väga bro sai :thumbup: tagumised kõlarid on paigas, esimestele tuleb alused ehitada, makk sisse ja ohtralt salongipuhastusvahendit ning siis on sisuga korras). Ootel siis veel pidurid, veovõlli otsad, õõtsapuksid jms, mis lähevad töösse kohe, kui poolraam põrandal on. Ning muidugi uusi rihmasid oleks vaja :oops: ja tagaosas oleKS vaja mõned augud kinni keevitada. Ja muidugi esistange vajab natuke silumist ning värvi (positiivne on see, et stange on juba suhteliselt ühes tükis)

Punane sõidab laupäeval treilerile ning pühapäeval saab hakata selle küljest 1,6 tükke õigete vastu vahetama ja vaikselt ka tehnilist poolt kõpitsema (laagrid, puksid jms).

Sinine on sama kehvas seisus, kui enne :( KUID praeguseks on tekkinud piisavalt vaba ruumi, et sisudetailid saab viisakalt ladustatud NING keevituse ettevalmistustega saab tegelema hakata ja kui jumal annab ilma ja pea head tehnilist lahendust, siis võib juhtuda, et ka sellel tuleb selle aastanumbri sees veel poolraam mootori ja kastiga maha :mrgreen:

Positiivse poole pealt-> kõik vajaminevad detailid (k.a. enamik põhja keevituseks vajalikust materjalist) on olemas :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#43
albertini kirjutas:Eeemmm.. oot millisega sa kokkuvõttes igapäevasõite lõppude lõpuks teed ? :D
:think: :think: :think: :think: :think: :think:

Vot niikaugele pole mõelnud veel (mõtted liiguvad paratamatult selle poole, et kuskil kuurinurgas ootab nukker A112 ja kuskil angaarinurgas ka X1/9- õnneks pole need minu jagu... ja kes teab- äkki ei saagi ... oleks lihtsam otsustada :mrgreen: )

eniveis- KUI nüüd kõik plaanide kohaselt läheb, siis pean praeguse kahe auto asemel edaspidi nelja auto vahel valima (kui muidugi neid kuskilt veel juurde ei tule... ÄKKI ikka ei tule... veel praegu)..

ah jaa- mitte asjaga seotud asjadest-> vahetasin nädalavahetusel 164-l õli ära (oli teine juba 242 tuh ette kruvinud), eile istusin üle pika aja 156-te ja ülla-ülla... 242 tuh ees :mrgreen: kahjuks 155 odomeetreid ei mäleta (aga nädalavahetusel vaatan järgi)- kõik peaks olema vist umbes sealkandis :think: ehk...

jube mugav oleks pidada järge selliselt, et kõigi autode odomeetrid oleksid sama numbrialgusega (oleks lihtsam ka otsustada, millega sõita) :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....