Re: Alfa Romeo 155 1993 (1.8 TS nb Sport -> 2.0TS wb Super) TS & Alfakass

#61
möödus jällegi 8h enne, kui sadama hakkas... hea on see, et summuti on all, süütesüsteem korrastatud, tiivad külge liimitud ja kere kruntimiseks valmis (välja arvatud parempoolne tagumine tiib, mis mingil põhjusel kuidagi väga veidralt hoiab- praegu on lootus, et saan selle ukse reguleerimisega paika. Sisu on 95% osas lõpetatud, tehnika on 95% osas lõpetatud (vahetada on veel filtrid ja võib olla ka radikas- see küll ei leki aga), välimus vajab veel ohtralt tähelepanu


veel on jäänud:
- logarid (esimesed ei ole probleem, tagumised tuleb leiutada)
- ABS
- siduri töösilinder (mingil põhjusel ei liigu hoob lõpuni välja -> heal juhul piisab uuest töösilindrist, kehval juhul on vaja uut korvi)
- pidurite õhutamine (kuskil on õhk tugevalt sees - arvatavasti kas peasilinder või veel kehvemal juhul ABS-i pump... see on arusaamatult kõrgele tõstetud)
- tagaliistud kinnitada- seejärel saab sisu tagaosa lõpuni kokku
- elektrisüsteem-> sisemised tuled elavad mingit imelikku ja natuke arusaamatut elu, kellaplokk elab samuti oma elu ning CHECK paneel on pime (arvatavasti ühendamata)
- helisüsteem (tagumine osa on korras, kaabeldus on tehtud, kõlarikohad on tehtud aga makki ja kõlareid veel pole)
- krunt (kõik asjad on olemas, ainult kohta veel pole)
-kile (kõik asjad on olemas, ainult krunti veel pole )
- elektripeeglite lüliti (keegi on seda kunagi ammu remontinud ja kaks nublakat ära kaotanud... ja nagu kiuste ei suuda ma kuidagi leida ühtegi nendest 2-st lülitist, mis mul peab olemas olema)- on tõenäoline, et istutan kuhugi mujale teise lüliti :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 1993 (1.8 TS nb Sport -> 2.0TS wb SuperSport) TS & Alfakass

#62
vahepeal siis on juhtunud järgmised asjad:

1. suur tänu rottidele, kes karbilaiendid piistu panid - laiast maailmast ajalugu sufates sattusin algsele disainile, mis selgitas, miks need laiendid nii imelikud on. Nimelt on laienditel ainult üks eesmärk-> standardiseerida põhi ja tiivakinnitus kogu type3 mudeliperel (alumine kinnitus on karbi küljes ning selle peitmiseks ei ole paremat viisi, kui tükk odavat plastikut). Praegune kava on minna tagasi esialgsele disainile ning jätta alumine kumerus alles (pahtel+liim+teip). Tulemus peaks olema midagi sellist (-> küljeliistude osas olen natuke kahtlev)
155_fin.jpg
155_fin.jpg (111.92 KiB) Vaadatud 2931 korda
2. olemas on 'random' ABS andurid (peaks nagu sobima)

3. kolmas pidurituli on remonditud ja hetkel tundub, et see tuleb LED-ide peale ikkagi ümber ehitada

4. keegi ahv on ühe peegli ära äestanud (&%&%&&¤%)- peeglid lähevad ümberdisainimisele

krunt ja värv ning kile
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 1993 (1.8 TS nb Sport -> 2.0TS wb Super) TS & Alfakass

#63
Kuna kõik räägivad auto talveks ette valmistamisest, siis

Ma 155-t ette ei valmista (esmane nokkimine näitas, et enne krunti on vaja veel kõvasti lihvida... Tõenäoliselt tuleb mingil hetkel võtta ette raske teekond ning auto kodukanti tagasi tuua - kolme autoga on tööde jagamine palju keerulisem, kui 5 autoga - justnagu võiks midagi jõuda aga ei suuda otsustada mida täpselt)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 1993 (1.8 TS nb Sport -> 2.0TS wb Super) TS & Alfakass

#64
Keegi projekti üle ei taha võtta :D

Kuna seda kuskil hoida ei ole, siis läheb kogu täiega müüki

Kui on huvi, siis antagu märku ...
Panen mingil hetkel ka müügiteema kõigi asjadega samuti üles (vahetatud on veermikus suur osa detaile, pidurid , kaasa tuleb veel suur hunnik varuosi, tulesid, jms)

Niikauaks pildid

https://photos.app.goo.gl/qOv4SWwQjsZda3U13

Üldiselt siis oleks vaja sisu puhastada (mitu aastat väljas seisnud), kere üle käia ja värvida või kiletada ( ei ole kile seisukorras hetkel kindel aga võiks arvestada, et auto jagu valget carbon kilet tuleb kaasa), kaasa saab ka punased alfa märgid, alumiiniumist punase kirjaga momo nupu ja mingit nipet-näpet nänni veel

Kaasa tulevad ka 14" molbertid (3 kodaraga) ning 15" q4 speedline'd - mõlemad komplektid tahavad puhastamist ja värvimist
Tegelikult ma olen normaalne....
cron