Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#31
Läksin lihtsama vastupanu teed ja kuna muid töid oli veel, siis lasin kõik korraga ära teha. Starteril vahetati pendiks ära, selle taga need käivitusprobleemid olid mis vahetevahel ilmnesid erineva sagedusega juba õigupoolest auto ostust saati. Ja jõulukingiks sai alfa lisaks eelmainitule veel uued pidurikotsid / kettad ja stabika varda vahetuse.
Alfas are for nice people...

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#32
Auto kiirremont talvel õues, seltsiks tungraud, paar tellarit( safety first!), pruss, kruvikeeraja, jäätunud sõrmed, hämmelduses naabrikass ja ebatsensuurne suu :thumbdown:
Issameie, garaazi tahaks !
Alfas are for nice people...

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#34
:thumbup:

ma olen sellise ilmaga veovõlliotsa vahetanud :beaver: rääkimata pisiremontidest (ja sellest, et vist tuleb kohe kohe starter ära vahetada) :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#36
Kuskil ma ei tea kus ja kuidas suutis roolivõimendi voolik lahti tulla ja terve neste linna peale ära kaotada. See sai küll uuesti ja tugevamalt kinnitatud, rool on taas kerge(m) aga pöörates/keerates undab nüüd korralikult. Midagi on õhtul või suutis võimenduseta sõitmine ära lõhkuda midagi ?
Alfas are for nice people...

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#37
albertini kirjutas:Kuskil ma ei tea kus ja kuidas suutis roolivõimendi voolik lahti tulla ja terve neste linna peale ära kaotada. See sai küll uuesti ja tugevamalt kinnitatud, rool on taas kerge(m) aga pöörates/keerates undab nüüd korralikult. Midagi on õhtul või suutis võimenduseta sõitmine ära lõhkuda midagi ?
Ega roolivõimendi pumbale see küll head ei tee kui neste puudub. Ilmsel saigi kuivalt töötav võimendi pump viga.
Kas sa ka õhutasid ära ka? Vasakule paremale kuni lukustuseni vähemalt 2x aeglaselt ja reservuaari kork peab olema avatud.

Muidu uus servopump ca.290eur.
Minu isendile ca600 eur :crazy:
Ussi ja Risti fänn! Pese oma suu puhtaks enne kui Alfa Romeost räägid ja õpi parem autode ajalugu!

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#38
:hi:

kui undab, siis proovi õhutada- ehk aitab. Kui mitte, siis tuleb minna uue pumba järgi (ma arvan, et Janol võiks neid leiduda).

JA ma ei ole küll 100% kindel, kuid kuidagi millegipärast tundub, et Sa ei taha üldse natukenegi teada, kuskohas see pump asub :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: puhtalt ka teiste motiveerimiseks- 16V TS mootorite roolivõimu pump asub geneka kohal ja sellele ligipääsemiseks tuleb taevased väed appi kutsuda (kes oleksid abiks sisselaskekolektori eemaldamisel). Kui kollektori kätte saab, siis on juba lihtne ... kui ei saa, siis :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#39
ts kirjutas::hi:

kui undab, siis proovi õhutada- ehk aitab. Kui mitte, siis tuleb minna uue pumba järgi (ma arvan, et Janol võiks neid leiduda).

JA ma ei ole küll 100% kindel, kuid kuidagi millegipärast tundub, et Sa ei taha üldse natukenegi teada, kuskohas see pump asub :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: puhtalt ka teiste motiveerimiseks- 16V TS mootorite roolivõimu pump asub geneka kohal ja sellele ligipääsemiseks tuleb taevased väed appi kutsuda (kes oleksid abiks sisselaskekolektori eemaldamisel). Kui kollektori kätte saab, siis on juba lihtne ... kui ei saa, siis :mrgreen:
Ära siin hirmuta midagi, aga jah eks too ütleme ausalt on ikka erit :thumbdown: sitas kohas.
Ega jah meeletu lammutamine on selle pumba kätte saamine + miljon eri tööriista :crazy:
Aga selle murega vist teenindusse pole mõtet minna väljaarvatud kui rahakott ikka paks ei ole.
Kui juba sinna kallale lähed võid rihma ka vajadusel ära vahetada :think:
Kui ise asjaga tegeled siin ka link kuidas mida ja miks http://forum.alfa145.com/index.php?showtopic=13881 see küll 145 guide aga see sama mis 156-l 2.0ts mõlemad.
Ussi ja Risti fänn! Pese oma suu puhtaks enne kui Alfa Romeost räägid ja õpi parem autode ajalugu!

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#43
Tere. Suvepealinna Alfade sektsioonist paar suutäit auto heakäigust. Summuti tagumine pütt hakkas lehttaigna piruka kombel ja jäärapäise lärina saatel laaste endalt heitma, seega tuli alla vaadata asjalikum. Õhufilter, mille seniajani olin ostust saadik alati ära unustanud, sai kah uuema vastu vahetatud.
Enne kuu lõppu tuleb rahakotti tuulutada sarniiridele ja õõtshoovadele.
Nipet näpet töid : mustmiljon.

Head suve ja lahtiseid aknaid ! :wave:
Alfas are for nice people...

Re: Alfa Romeo 156, 2.0, 1999, albertini

#44
Teemale võib tabaluku ette seada, auto rändas Tartumaale doonoriks. Jahhh, oli lõbus aeg aga isend soovinuks rohkem investeeringuid, kui mul pakkuda oleks olnud.
Kunagi teen ehk comebacki, kasvõi fiat 500 - ga :crazy: :D
Alfas are for nice people...