alfa romeo 164 3.0 24v

#1
selline küsimus et mis õli te ka kasutate.mul see klappide klõbin nagu kuidagi suur äki õli viga. õli tundub selline imelik mitte eriti viskoosne.teine mure selline et mis õhukulumõõdik ka sobima peaks. kas ka tavalise 3.0 mootori oma sobib.

alfa romeo 164 3.0 24v

#2
esimene mure- ise kasutan poolsünti (kuna täissünt kipub kuidagi kiirelt ära kaduma) iseenesest on aga AR poolt lubatud kasutada vaid täissünti

(ja loomulikult vahetada õigeaegselt mitte alles koos hammasrihmaga :lol: )



õhukululugejad ei ole üsna kindlasti samad (ei ole küll täiesti kindel, millist 24V mootoril kasutatakse- tean kindlalt, et 12V ja Q4 puhul on isegi tööpõhimõte erinev 12V kasutab AFM-i, Q4 MAF-i), kuid tehase viitekoodid on igatahes 12V ja 24V AFM-i puhul erinevad.



üldiselt kui sinu 24V kasutab siiski AFM-i (osadel kasutab- viimased juba MAF-iga), siis võid proovida, kuid tulemust ei oska ette öelda (suure tõenäosusega on selleks vale segu)



õhukulumõõtjatest üldiselt- 164 omab igale mootorile (2,0TS; 2,0 R TB; 2,0V6 TB; 3,0 12V; 3,0 12vQV; 3,0 24V ja 3,0 24v QV/Q4) vastavat õhukulumõõtjat, millest ainsana ilma softi torkimata mõikab 12V QV oma 12V tavalisele mootorile

mootoritüübiti on lugejate koodides küll vahe sees, kuid need on omavahel vahetatavad.
Tegelikult ma olen normaalne....

alfa romeo 164 3.0 24v

#3
lihtsaim viis sobivuse kontrollimiseks on muidugi leida mõni hea inimene, kes sulle seda laenaks (või siis uurida, et ega ehk kodanik Stihlil ei ole 24V mootori õhulugejat alles- eeldusel, et see sobib ning see ää osta)



EDIT- aga miks sa arvad, et sul õhulugeja vahetamist vajab?
Tegelikult ma olen normaalne....

alfa romeo 164 3.0 24v

#4
jõudsin järeldusele(koos elektrooniku abiga) et ilmselt selles õhukulumõõtjas viga olla ei saa .pidavat olema mehaaniline värk suht.arvati et kas on rihm üle visand vai pritsepead kinni eks asun kontrollima.







suur tänu vastamast:)

alfa romeo 164 3.0 24v

#7
et siis mingi imeläbi tõesti 1 nukkvõlli märgid kokku ei lähe... aga mis moodi see asi ülevisanud on...seda ei kujuta ette...äkki oskab keegi selle rihmapinguti tööpõhimõtet mulle selgitada...ehk on viga pingutis... ja makaronimehikesed on seal juba kõvasti kallalkäinud....märgid mis rihmaratastel on-on kaugelt mööda... pidin pealt lahtilammutama et midagi üldse näha...