156 v6 140kw

#1
Tervist alfa romeo omanikud :D

Mul selline probleem, et mootor tiksub ilusti, pöördesse läheb ideaalselt, aga kas keegi oskab öelda, mis võivad olla põhjused, miks gaasi pedaali põhja vajutamisel tahmab sinist?
Kyynlaid pole veel vahetanud, õhulugeja ei asu originaalsel kohal, vaid 15 cm enne gaasiklappi.
Ennem oli veel selline viga, et arvuti järgi panemisel ytles et gaasipedaali asendi andur on tuksis, sest ei avanud gaasi klappi, aga otsisin juhtmed yles puhastasin klemme ja nyyd on okei. aga peale selle vea leidmist pole diagnostikat teinud.

Auto õli ka ei võta ja kyynlad on minuarust ilusad pruunid.

Re: 156 v6 140kw

#3
Tegin katset ilma filtrita niiske ilmaga, aga tahmas ikka sama moodi.
Vahepeal on seel selline asi, et kui mootor soojaks läheb (75 kraadi), ei pea gaasi vajutamagi, et tahmaks ja samas kylma mootoriga tagant suitsemist ei ole näha.

Re: 156 v6 140kw

#4
hmmm... siis tundub ikkagi kahtlaselt õli põlemise moodi-> vaata korraks üle, mis seisus Sul on õhulugeja. Põhimõtteliselt on võimalik, et karterituulutus on lugejale liiga lähedal (kuna lugeja on muudetud asukohaga) või siis täiesti umbes ja karter surub õli vale koha peale.

Siiski soovitaks võtta TB lahti ja ära puhastada (halba ei tee see kunagi_> kui gaasiklapp on täis tahmanud, siis võid olla kindel, et probleem kuskil karteri pool on).
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 v6 140kw

#5
Sain siis lõpuks vea teada, ostsin uued küünlad, hakkasin neid vahetama, ja avastasin et 1. ja 3 silindrisse lekib klapisääre tihendite vahelt õli. 1 sil oli nagu enam vähem, aga õli oli ikka piisavalt palju, et küünal ei olnud tööd teinud. Oli õline. Ja 3 sil oli veel hullem. Ikka korralikult õli täis. Ostsin need klapisääre tihendid ka ära ja nv tuleb siis suurem tihendite vahetamine. Ühesõnaga sõitsin v6 mootoriga, millel töötas vaid 4 silindrit :O Tasemel
cron